اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
08 دی 1397
10:12

ادعای یک مقام امنیتی اسرائیل: ترامپ رییس جمهور مطلوب پوتین است

یک مقام امنیتی اسرائیلی موساد ادعا کرده که دونالد ترامپ گزینه مسکو برای ریاست جمهوری آمریکا بوده.

یک مقام سابق آژانس اطلاعات اسرائیلی موساد ادعا کرده است که روسیه، دونالد ترامپ را انتخاب و او را به‌عنوان کاندیدای رئیس‌جمهور مطرح کرده است، چراکه مسکو به این نتیجه رسیده بود که او بهترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

به گزارش سلام نو، «تمیر پاردو» رئیس سابق موساد، در جریان کنفرانس دیجیتال «مارکر» در اسرائیل روز دوشنبه، در خصوص عملیات ایذایی در اطلاع‌رسانی و ربات‌ها در جریان مبارزات انتخاباتی سخنرانی کرده است. وی در خصوص ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در سخنرانی خود ادعا کرده است که روسیه ترامپ را به‌عنوان یک نامزد انتخاباتی برای دستیابی به اهداف مسکو برگزیده و سپس با استفاده از تاکتیک‌های آنلاین از پیروزی وی در انتخابات اطمینان حاصل کرده است.

پوتین، ترامپ را برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کرده است!

او گفته: "مقامات مسکو به رقابت ریاست جمهوری سال 2016 در ایالات‌متحده نگاه کردند و از خود پرسیدند "دوست داریم  کدام نامزد در کاخ سفید مستقر شود؟ چه کسی به ما کمک خواهد کرد تا اهدافمان را برآورده کنیم؟ و درنهایت او (ترامپ) را انتخاب کردند. از همان زمان به بعد، روس‌ها سامانه‌ای از ربات‌ها را برای تمام طول مدت انتخابات برپا کردند و ترامپ را به‌عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح کردند."

وی ادامه داده است: آنچه تاکنون از ربات‌ها و تحریف اطلاعات دیده‌ایم، فقط نوک کوه یخ است. این بزرگ‌ترین تهدید سال‌های اخیر است و ارزش‌های اساسی را که ما از جنگ جهانی دوم به شکل مشترک در اختیار داریم - دموکراسی و نظم جهانی پدید آمده از جنگ جهانی دوم- را تهدید می‌کند.

اکنون مدتی است که مقامات کرملین، به‌ویژه ولادیمیر پوتین، به‌طور گسترده مظنون هستند که در پشت‌صحنه حملات سایبری جهانی، به‌ویژه در ایالات‌متحده و با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016، هستند.

در اوایل این ماه گزارشی توسط مجلس سنای ایالات‌متحده منتشر شده که در آن در مورد مقیاس وسیع عملیات ضداطلاعات روسیه اطلاعاتی ارائه‌شده بود.

این گزارش نشان می‌دهد که  روسیه از اینستاگرام، یوتیوب، تامبلر، پی پال و همچنین توییتر و فیسبوک برای انتشار تبلیغات وسیع و گسترده استفاده می‌کند.

این گزارش همچنین ادعا می‌کند روسیه تمرکز ویژه‌ای بر هدف قرار دادن محافظه‌کاران با پست‌های مربوط به مهاجرت، نژادگرایی و قوانین مربوط به اسلحه دارد.

فیلیپ هوارد، مدیر موسسه اینترنتی آکسفورد، در این خصوص اظهار داشته: "این عملیات روسیه شامل استفاده از یک خانواده کامل از سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی است. تصور ما این است که هدف این بوده که این کمپین‌ها قانونی به نظر برسند."

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، بارها و بارها انکار کرده است که در مبارزات انتخاباتی‌اش با مداخله و عملیات روسیه وارد تبانی دانسته یا ناخواسته شده است.

بااین‌حال ادعاهای جدیدی که رئیس سابق موساد در این خصوص مطرح کرده است می‌تواند فصل جدیدی در رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ و ماجرای دخالت روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات‌متحده باشد و سندی جدید در اختیار حزب رقیب یعنی دموکرات‌ها در راستای فشار بیشتر بر دونالد ترامپ در مسیر استیضاح.

پیش‌ازاین ترامپ تهدید کرده بود که اگر دموکرات‌ها دست به استیضاح وی بزنند مردم آمریکا «انقلاب» خواهند کرد. همچنین گفته می‌شود که دستور ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بخشی در واکنش به فشارهای سیاست داخلی و در جهت افزایش محبوبیت خود در میان مردم آمریکا بوده است.

طبق آخرین نظرسنجی موسسه گالوپ در پی اعلام تصمیم دولت امریکا برای خروج از سوریه، محبوبیت دونالد ترامپ با دو درصد افزایش ، به 40 درصد رسیده است.

اخبار مرتبط

دشمنی ترامپ اتحاد داخلی را منسجم تر می کند

 اقدام ترامپ در قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی موجب شد حتی کسانی که به ب...

واکنش تند مالک «بازی تاج و تخت» به ترامپ

برای بار دوم مالک سریال محبوب تاج و تخت به سو استفاده ترامپ واکنش نشان داد.

اگر سپاه نبود داعش بغداد، سلیمانیه و اربیل را تصرف میکرد

یکی از اهداف ترامپ در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد فضای شکاف...

ترامپ به دنبال بالابردن نارضایتی مردم ایران و به دنبال آن تغییر حاکمیت است

یک تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه افزود: شرکت‌های اروپایی از ترس تحریم‌های ثانویه آمریکا از...

دیدگاه خود را بنویسید