اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
08 دی 1397 08 دی 1397
10:59 10:59

نماینده زاهدان: 15 درصد گازرسانی به استان زاهدان انجام شده است/ مرگ سالانه 800 نفر درجاده های زاهدان

نماینده مردم زاهدان گفت: سالانه 700 تا 800 نفر جان باخته در حوادث جاده ای داریم و ده ها هزار نفر هم معلول می شوند که همه این اتفاقات بخاطر تردد خودرو های حامل سوخت قاچاق و رعایت نکردن سرعت مطمئنه است.
گازرسانی

به گزارش سلام نو،  شهریاری در جمع خبرنگاران بیان کرد: در چند سال اخیر هزار و 200 میلیارد تومان برای استانداردسازی مدارس دولتی هزینه شده است، با توجه به این که مدارس غیرانتفاعی در زمان ثبت نام دانش آموزان از آن ها هزینه می گیرند باید بهترین خدمات در این مدارس ارائه شود که متاسفانه این گونه نبوده است.

وی افزود: دولت با بیان اینکه گاز به زاهدان رسید توجه مردم را به این موضوع جلب کرد، درحالی که فقط 15 درصد گازرسانی به استان انجام شده است. انتقال گاز به این استان به ویژه زاهدان یکی از اولویت های کاری ما بود و همواره در این باره تلاش کرده ایم.

وی به موضوع تقسیم استان هم اشاره کرد و افزود: با توجه به وسعت زیاد این استان اعتقاد داریم یکی از راه های پیشرفت و توسعه آن تقسیم شدن به حداقل سه استان است که در ابتدای کار مورد توافق نمایندگان بود اما برخی پا پس کشیدند.

شهریاری در ادامه گفت: برخی سازمان ها از جمله تامین اجتماعی قول داده بودند که ظرف 10 روز آینده بدهی خود را به بیمارستان ها و برخی نقاط دیگر تسویه کنند، بیمه سلامت هم این قول را داده بود و نمایندگان این موضوع را پیگیری کردند که قسمت زیادی از بدهی ها توسط این مجموعه ها پرداخت شده است.

نماینده مردم زاهدان همچنین درباره وضعیت نامناسب جاده ها اظهار کرد: سالانه 700 تا 800 نفر جان باخته در حوادث جاده ای داریم و ده ها هزار نفر هم معلول می شوند که هزینه های زیادی به دنبال دارد، متاسفانه در دوره وزیر سابق راه و شهرسازی توجه کمتری به این موضوع می شد، این موضوع توسط برخی نمایندگان همچنان مورد پیگیری است و درصدد تخصیص اعتبارات بیشتر برای مرمت و بازسازی راه ها هستیم.

شهریاری افزود: اما بسیاری از این اتفاق ها به دلیل تردد خودرو های حامل سوخت قاچاق و رعایت نکردن سرعت مطمئنه رخ می دهد که باید پلیس راهور با آن ها برخورد جدی داشته باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

۱۹ کامیون نفتکش حامل سوخت قاچاق در شرق هرمزگان توقیف شد

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اعلام کرد ۱۹ کامیون نفتکش حامل سوخت قاچاق در شرق هرمزگا...

یک نفتکش حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شد

توقیف یک نفتکش حامل سوخت قاچاق توسط نیروهای گشتی پایگاه منطقه دوم دریایی سپاه پاسدارا...

آزادی متهم حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان به قید وثیقه

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: آزادی با قرار وثیقه به معنی بی گناهی متهم نیست زی...

برگزاری دومین جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی ابعاد حادثه تروریستی زاهدان با حضور وزیرکشور

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دومین جلسه فوق‌العاده ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news