اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
08 دی 1397 08 دی 1397
11:35 11:35

سردار سلامی: انقلاب اسلامی ایران توانست نقشه سیاسی جهان را تغییر دهد

فرمانده کل سپاه گفت: با انقلاب اسلامی مفهوم جدیدی از جهان اسلام در دنیا رایج شد و برای اولین بار اسلام با حقیقت سیاسی خود تشکیل حکومت می داد.
سردار سلامی: عقل استراتژیک آمریکا رو به حال پایان است

به گزارش سلام نو،  سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در نشست شنبه های انقلاب که با عنوان «چهل سال توطئه چهل سال مقاومت» برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران توانست نقشه سیاسی جهان را تغییر دهد و سقوط رژیم طاغوت چیزی بسیار قوی تر از یک زلزله در موازنه ژئوپولتیک جهان بود که نقشه قدرت در جهان را دچار تحول کرد.

سلامی افزود: با انقلاب اسلامی مفهوم جدیدی از جهان اسلام در دنیا رایج شد و برای اولین بار اسلام با حقیقت سیاسی خود تشکیل حکومت می داد. پیام های انقلاب وسیع و بخش بزرگی از جهان را تحت تاثیر خود قرار داد که چشم انداز بسیار خطرناکی از پدیده های جدید را در برابر قدرت های استکباری ترسیم کرد. انقلاب اسلامی میدان و صحنه تفکر جهانی پیرامون قدرت را تغییر داد و جغرافیای ناپیوسته جهان اسلام و مستضعفان جهان را پیوسته کرد که این موضوع میدانی برای شکل گیری تمدن جدید بود.

سلامی گفت: نظام اسلامی مدل عینیت یافته تفکر سیاسی اسلام برای تغییر مناسبات جهانی بود که می تواند جهان استکبار را با مشکلات زیادی مواجه کند. معمولا اولین واکنش ها توسط قدرت های بزرگ به هر تحول سیاسی غیردلخواه، جنگ است. در مقابل انقلاب اسلامی هم اولین توطئه ها بُعد امنیتی و نظامی قوی به خود گرفت و به توطئه های تجزیه طلبانه و سپس به یک جنگ جهانی تحمیلی هشت ساله روی آوردند.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: وقتی آنها بر ما متمرکز می شدند، مجبور بودیم بجای اینکه به گسترش بیاندیشیم، انرژی خود را در درون صرف کنیم و هدف اصلی دشمنان هم این بود که از شکل گیری مدل موفق در سایر نقاط جلوگیری کنند.

سلامی افزود: همه تصورات بر این بود که در چنین میدان نابرابری، امکان دفاع میسر نیست اما ما منابع قدرت جدیدی در اختیار داشتیم که یکی اسلام و دیگری ولایت و رهبری بود و این دو منبع جوشانی از قدرت ایجاد کرد. امام با تشکیل سپاه و بسیج سطح قاعده نیروهای نظام را از نیروهای مسلح به جامعه گسترش داد و زمانی که این اتفاق افتاد دیگر امکان از تعادل خارج کردن نظام وجود نداشت. ما همیشه با دشمنان بزرگ روبرو بوده ایم و دشمن بزرگ برای ملتی که رهبر و جامعه بزرگ دارد یک موهبت است. برای قدرتمند شدن نیازمند این بودیم که با قدرت های بزرگ درگیر بشویم و این واقعیت شکل گرفت.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هر چه حجم توطئه‌ها علیه ملت ایران بیشتر می‌شود اثرات آن هم کمتر خواهد شد. نمونه بارز این مسئله را در عرصه تحریم‌های اقتصادی مشاهده می‌کنید که هرچه قدر دشمنان بر نقاط تمرکز قطعی خود بر اقتصاد ما می‌رسند، آرامش بیشتری در جامعه شکل می‌گیرد.

سردار سلامی افزود: نمونه این مطلب روز ١٣ آبان ماه است که روز اعلام رسمی آغاز مجدد تحریم‌ها علیه ملت ایران بود و تصورات به این شکل بود که بعد از این روز آشوب بزرگی در اقتصاد ایران ایجاد می‌شود و همانگونه که مشاهده کردید پس از این روز ما به ثبات و آرامش بیشتری در اقتصاد خود رسیدیم. علت این قضیه این بود که ظرفیت‌ها و توانمندی زیادی در ملت ایران وجود دارد و شاید مهمترین سرمایه ملت ایران در برابر این فشارها سیاسی اقتصادی و روانی و ارعاب، قوت ایمان و آگاهی ملت ایران است و به این معناست که مردم ایران به این درک و فهم رسیدند که برای سعادتمند شدن در این دنیا هم باید قدرتمند باشند و هم باید ایستادگی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این ایستادگی از نظر سطح قدرتی که ملت ایران به صحنه می‌آورند، بی انتهاست و هیچ گاه ملت ایران دچار شکست نمی‌شود. دشمنان با یک عقب‌نشینی جدید روبرو هستند. امروز شما عقب نشینی آمریکا از سوریه را می‌بینید و این شکست استراتژی‌های آمریکاست که در منطقه که در حال دفن شدن است به این دلیل که آمریکایی‌ها می‌گویند ما ۷ میلیون دلار در سوریه هزینه کردیم و امروز بدون هیچ دستاوردی در حال ترک سوریه هستند این مطلب نشان دهنده پایان یافتن عقل استراتژیک آنهاست.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها این همه حذف می‌کنند و با سختی از سوریه خارج می‌شوند عهدنامه برجام را خود امضا می‌کنند و سپس از آن خارج می‌شوند و با قدرت‌هایی که تعاملات اقتصادی وسیع دارند جنگ اقتصادی را آغاز می‌کنند و این نشان دهنده عدم موفقیت راهبردهای آنان است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: ملت ایران هم در فضای چنین راهبردهایی راه خود را پیداکرده و ملت ما می‌داند که قدرت‌های بزرگ توان تاثیر محدود دارند و اگر ایستادگی کنند مجبور می‌شوند تا به راهبردهای آنان تن دهند. شنبه‌های انقلاب فرصت خوبی برای این است که با توطئه‌های و عملیات روانی بسیاری که بر علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران شکل گرفته مقابله شده و هدف این قبیل کارها پشیمان کردن ملت ایران از انقلاب خود و ایجاد تردید در دل‌های آنان است.

/خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

آقای رئیس‌جمهور وعده داده بودید که با مردم صادقانه برخورد کنید!

نماینده مردم قم در مجلس خطاب به روحانی افزود: آقای روحانی در طول تاریخ انقلاب گسترده‌...

استکبارستیزی یک عنصر مهم در انقلاب است

نماینده مردم شوش در مجلس  اظهار کرد:  وحدت کلمه و عمل به اصل ولایت فقیه از توصیه‌های ...

بررسی تنش های چهل ساله ایران و آمریکا

یک دیپلمات پیشکسوت به بررسی تنش های میان ایران و آمریکا طی 40 سال اخیر پرداخته است.

صفار هرندی: برخی از این مدعیان سابق انقلاب صرفاً با نفس انقلاب مشکل دارند

 عضو مجمع تشخیص مصلحت  اظهار کرد:  برخی از این مدعیان سابق انقلاب  می‌گویند ما با انق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news