اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 02 بهمن 1398
07 مرداد 1398 07 مرداد 1398
17:26 17:26

طلا وارز در بازار تهران کاهشی شدند

امروز دوشنبه هفتم مرداد قیمت فلز زرد در بازار تهران تهران کاهشی شد و بانک ها هم دلار را با قیمتی پایین تر از دیروز عرضه کردند

طلا

به گزارش سلام نو، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و  ۱۹۵ هزار تومان رسیده  که نسبت به روز گذشته ۳۰ هزار تومان کاهش داشته و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹  هزار و ۲۹۷ تومان قیمت دارد.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود که با کاهش ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته مواجه بوده،   این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان است که نیم سکه ۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ هزار تومان کاهش داشته و سکه گرمی ۳۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۴۲۰ دلار رسیده است.

کاهش قیمت ارز در بانک‌ها و صرافی‌ها

بانک‌ها امروز (هفتم مرداد) قیمت دلار را نسبت به روز گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۸۴۸ تومان بود، امروز به ۱۱ هزار و ۷۰۲ تومان رسید.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۲۳ تومان می‌خرند که در مقایسه با قیمت ۱۳ هزار و ۱۸۹ تومانی دیروز، قیمت این ارز نیز کاهش یافته است.

هر پوند انگلیس هم امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۴۶۹ تومان خریداری می‌شود.

ارز مسافرتی، ۱۴۰۰۰ تومان

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۶۷۸ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۵۰ تومان است.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان کاهش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات توزیع اقلام اساسی با نرخ مصوب

محمدرضا کلامی، سخنگوی ستادتنظیم بازار گفت: شکر، روغن، برنج، گوشت، مرغ در ایام پایانی ...

چرا واکنش طلا به تنش های خاورمیانه بیشتر از دلار بود؟

در افزایش تنش های خاورمیانه طلا بیش از ۸ درصد رشد قیمت داشته است ولی دلار تنها به رشد...

بازار بزرگ تهران تعطیل می شود

قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران، از تعطیلی بازار برای روز دوشنبه برای شرکت اص...

موبایل گران می‌شود؟

واردات تلفن در هفته های اخیر با کند شدن تخصیص ارز، احتمال افزایش قیمت آن وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news