اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
08 مرداد 1398 08 مرداد 1398
12:52 12:52

مسافران را به خانه‌های استیجاری «بانه» راه نمی‌دهند

سعداله رحیمی‌خواه رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه گفت: با دستور مقام قضایی، اسکان مسافران در «منازل استیجاری غیر مجاز» در شهر بانه ممنوع است.

خانه مسافر

به گزارش سلام نو، سعداله رحیمی‌خواه گفت: بنا به دستور دادستان شهرستان بانه فعالیت اشخاصی که بدون دریافت مجوز، به اسکان مسافران و گردشگران اقدام کنند ممنوع اعلام می‌شود.

وی افزود: پس از شناسایی منازل استیجاری غیرمجاز، به درخواست دستگاه متولی توسط اداره اماکن عمومی ناجا برای آن‌ها اخطاریه صادر می‌شود که در صورت تکرار و ادامه فعالیت، آن منازل استیجاری غیرمجاز پلمپ خواهند شد.

وی همچنین گفت: حضور افراد تابلو به دست در بلوار و میادین ورودی و نصب بنر روی اتومبیل‌ها با عنوان«منزل استیجاری» ممنوع بوده و بنا به دستور مقام قضایی با متخلفان برخورد خواهد شد.

رحیمی‌خواه، یک شرکت گردشگری را که دارای مجوز رسمی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان است، تنها مرجع ساماندهی و اطلاع‌رسانی اسکان مسافران در شهر بانه معرفی کرد و همکاری مالکان دارای مجوز فعالیت خانه مسافر را با این شرکت خواستار شد.

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه پیش از این در سال ۱۳۹۲ به پلمب ۱۱ خانه اجاره‌ای غیرمجاز اقدام کرده بود. استناد این برخورد تبصره دو ماده هفت آیین‌نامه نظارت بر تأسیسات گردشگری بود که به گفته رحیمی‌خواه مشخص کرده است هر کس بدون اخذ مجوز به راه‌اندازی خانه استیجاری و یا تأسیسات گردشگری غیرقانونی اقدام کند، برابر قانون علاوه بر پلمب شدن واحد، به پرداخت مبلغ ۵ تا ۱۰ میلیون تومان جریمه محکوم خواهد شد./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news