اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
14 مرداد 1398 14 مرداد 1398
15:25 15:25

محکومیت عیسی شریفی به کجا رسید؟

عیسی شریفی که در شهریور ۹۶ بازداشت شده این روزها در انتظار حکم محکومیتش است. اخیرا شایعه اعدام او به خاطر جاسوسی سر وصدای زیادی کرد که البته خیلی زود هم تکذیب شد.

Image result for ‫عیسی شریفی‬‎

عیسی شریفی ، قائم مقام شهردار اسبق تهران این روزها حال و روز خوشی ندارد. شریفی که سال گذشته وقتی شایعه فرار کردنش مطرح شد اگر چه به ایران برگشت و اتهامات فرار از کشور را از خود مبرا کرد با این حال این روزها اتهامات سنگین تری در پرونده اش وجود دارد. اتهاماتی که باعث شده فعلا او مهمان زندان باشد.

به گزارش سلام نو، اخبار منتشره درباره هادی رضوی متهم بانکی حکایت از حکم سنگین بیست ساله برای او دارد. پیش بینی هایی هم تا این لحظه درباره عیسی شریفی شده که هنوز تکلیفش مشخص نیست.  معاون قالیباف در شهرداری پایتخت این روزها در انتظار حکم محکومیتش است. هرچند به گفته اژه ای تحقیقات درباره پرونده عیسی شریفی، قائم مقام بازداشت شده قالیباف همچنان ادامه دارد.

در خرداد سال ۱۳۹۶ عیسی شریفی از ایران خارج شد. همان زمان شایعه شد او از کشور فرار کرده است. ولی مدت کوتاهی بعد به ایران برگشت و از شایعه کنندگان گلایه کرد. او دلیل اصلی سفر خارجی اش را بیماری فرزندش اعلام کرده بود.

اتهام عیسی شریفی فساد از طریق یک کارگزاری است که ظاهراً بین سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ با شهرداری تهران مراوده مالی داشته است و حالا شهرداری مدعی است که نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومان در زمینه اقدامات این کارگزاری طلبکار است که البته برخی می‌گوید ۱,۶۰۰ میلیارد تومان از این چهار هزار میلیارد تومان فعلاً برگشته است. او در شهریور ۹۶ بازداشت شد.

یکی از شایعاتی که درباره او مدتی پیش مطرح شد بحث جاسوسی بود. بهار ۱۳۹۸ برخی رسانه ها خبر از حکم اعدام وی دادند که سخنگوی قوه قضاییه این خبر را تکذیب و اعلام کرد که پرونده در حال رسیدگی بوده و اتهام این فرد مالی است. عیسی شریفی جعبه سیاه دوران مدیریت قالیباف است. کسی که از او شهردار در سایه نام برده می شد حالا و در شرایطی که قالیباف عزم کرده تا در انتخابات مجلس در صورت توان میدان دار شود.

اخبار مرتبط

icon news

وقتی قالیباف سرلیست اصولگرایان شد حاشیه و شائبه نداشت؟/چرا موتلفه از لیستی که چهره شائبه‌دار داشت حمایت کرد؟

هر چند بادامچیان نامی از قالیباف نبرد و اشاره‌ای نیز به او نداشت ولی همه به خوبی می‌د...

عیسی شریفی؛ از قائم مقامی 12 ساله قالیباف تا اتهام جاسوسی

یک کانال خبری در تلگرام نیز مدعی شده که پرونده اتهام جاسوسی شریفی از سوی نیروهای امنی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news