اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 15 خرداد 1399
09 مرداد 1398 09 مرداد 1398
14:05 14:05
بعیدی‌نژاد:

گریس ۱ را سریعتر آزاد کنند ، شاید مشکل نفتکش متخلف انگلیسی حل شود

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن در گفت‌وگو با اسکای نیوز توضیحاتی درباره توقیف غیرقانونی کشتی حامل سوخت ایران توسط انگلیس و نیز توقیف نفتکش انگلیسی توسط کشورمان ارائه کرد.

بعیدی‌نژاد

سفیر ایران در لندن در گفت‌وگو با اسکای نیوز درباره توقیف غیرقانونی کشتی حامل سوخت ایران توسط انگلیس و نیز توقیف نفتکش انگلیسی توسط کشورمان توضیحاتی داد.

به گزارش سلام نو، حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز، در رابطه با رخ‌دادهای اخیر و توقیف غیرقانونی کشتی حامل سوخت ایران توسط انگلیس و توقیف نفت‌کش انگلیسی که به طور غیرقانونی به آب‌های ایران وارد شده بود، گفت: در رابطه با این دو کشتی باید گفت که این‌ها دو مشکل جداگانه هستند که نیاز است به طور جداگانه با آن‌ها مواجه شویم اما حل یک مسئله می‌تواند به حل شدن مسئله‌ای دیگر کمک کند.

بعیدی‌نژاد افزود: ما بسیار مشتاقیم که ببینیم انگلیس تمامی اقدامات لازم را برای آزادسازی هرچه سریع‌تر کشتی گریس ۱ انجام می‌دهد.

وی درباره توقیف نفت‌کش انگلیسی توسط کشورمان هم گفت: این کشتی با یک قایق ماهیگیری در آن منطقه برخورد کرد. این قایق آسیب دید و صدماتی وارد شده بود. استنا ایمپرو (نفت‌کش توقیف‌شده انگلیسی توسط ایران) از مسیر خروجی به تنگه هرمز وارد شد که این برخلاف قانون است.

وی همچنین درباره تنش‌های موجود در منطقه اظهار کرد: منطقه به دلیل سیاست‌های آمریکا متشنج است. آن کشتی باید بسیار مراقب می‌بود تا از قوانین تخطی نکند.

بعیدی‌نژاد این ادعا را که کشتی گریس۱ (حامل نفت ایران) به سمت سوریه در حرکت بوده است را رد کرد و گفت: گریس ۱ در حال حرکت به منطقه تحریم نبوده. ما اجازه نداریم که بگویم مقصد کشتی چیست.

بعیدی‌نژاد، همچنین درباره این که آیا نازنین زاغری با توجه به این که فرزندش نیز به همراه او در ایران بوده، مشغول جاسوسی در ایران بوده است گفت: جاسوسی، لفظی کلی است و می‌تواند در برگیرنده اقدامات بسیاری باشد. وقتی در اقدامات غیرقانونی دست دارید، مهم نیست که آیا فرزندی دارید یا نه، باید در برابر قانون جوابگو باشید.

وی افزود: سوال این است که آیا می‌خواهیم به او کمک کنیم که آزاد شود یا نه؟ اگر قصدمان این است، برخی مقررات هستند که باید از آن‌ها پیروی کرد. ما یک روند تخفیف هم داریم که باید دنبال شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

"آدریان دریا" دوباره متوقف شد

نفتکش آدریان دریا (گریس 1) که چند هفته پیش در آب‌های جبل الطارق توسط نیروی دریایی سلط...

تغییر نام نفتکش ایرانی گریس۱ به آدریان دریا

به گفته معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، در روزهایی که نفتکش ایرانی گریس 1 در ت...

جانشین فرمانده کل سپاه: دنیا تصور این همه قدرت ایران را نداشت

جانشین فرمانده کل سپاه در واکنش به آزادی نفتکش ایرانی گریس 1 گفت: دنیا تصور این همه ق...

ظریف: دزدی دریایی آمریکا ناموفق بود

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آزادی نفتکش ایرانی در حساب توئیتر خود نوشت: تلاش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news