اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 آذر 1398
09 مرداد 1398 09 مرداد 1398
16:19 16:19

سکه و دلار کاهشی شد

در بازار امروز تهران سکه طرح جدید 120 هزار تومان و سکه قدیم 150 هزار تومان ارزان شد، بانک ها نیز دلار را 300 تومان ارزان تر از دبروز عرضه کردند

سکه و ارز

به گزارش سلام نو، در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۶۰ هزار تومان (۱۲۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان (۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته) است.

همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان (۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز)، هر عدد ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت ۹۸۰ هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۳ هزار و ۹۸۷ تومان (۶۴۶۴ تومان کاهش نسبت به دیروز) و ارزش هر اونس طلای جهانی نیز ۱۴۳۲.۱۴ دلار است.

"ارز" ارزان شد

اما قیمت ارز در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت.

بانک‌ها امروز (نهم مرداد) قیمت دلار را نسبت به روز گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان بود، امروز به ۱۱ هزار و ۶۵۴ تومان رسید.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۲ هزار و ۹۹۹ تومان می‌خرند که در مقایسه با قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومانی دیروز، قیمت این ارز نیز کاهش یافته است.

هر پوند انگلیس هم امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۱۶۳ تومان خریداری می‌شود.

ارز مسافرتی، ۱۴۰۰۰ تومان

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۶۵۳ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار تومان است.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان کاهش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دلار یک ساعته سقوط کرد/شدیدترین ریزش قیمت ثبت شد

در روز چهارشنبه در پی کاهش قیمت دلار، این اسکناس آمریکایی یکباره 500 تومان ارزش خود ر...

چرا بازار ارز باز هم دچار تلاطم شد؟

دلیل تلاطم دوباره در بازار ارز عوامل داخلی و بیرونی دارد. عوامل داخلی آن تورمی بنزین،...

عقب نشینی دلار به کف یک ماهه

تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین، شاخص دلار در کمترین سطح یک ماه اخیر ...

علت اصلی گرانی ارز چیست؟

قیمت ارز در پنجمین روز هفته به بالاترین قیمت از ۲۲ تیرماه رسید و سطح مقاومتی دوم را ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news