اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
10 مرداد 1398 10 مرداد 1398
12:56 12:56

آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کاردانی به کارشناسی

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون بیش از ۴۸ درصد داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کرده‌اند.

آزمون سراسری ۹۸ در کرج

به گزارش سلام نو، دکتر حسین توکلی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد:  کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۱۶ کد رشته امتحانی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ برای تعداد ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب و برگ راهنمای مربوط که پذیرش در رشته‌های مذکور منحصرا بر اساس آزمون صورت می‌گیرد، از ساعت ۸ روز گذشته سه شنبه هشتم مرداد ماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و داوطلبان مذکور تا ساعت ۲۴ امشب پنج‌شنبه دهم مرداد فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.


وی در ادامه افزود: آزمون کاردانی به کارشناسی در ۱۶ کدرشته صبح روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد. همچنین از تعداد ۸۵ هزار و ۵۴۷ نفر داوطلب ثبت نام کننده در دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۰ هزار و ۲۹۵ نفر برای ۱۶ کدرشته با آزمون در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ به رقابت می‌پردازند که تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد ۵۸ هزار و ۳۴ داوطلب معادل ۷۱ درصد داوطبان کارت ورود به جلسه را دریافت کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ برای پذیرش در ۹ رشته با آزمون هم روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار خواهد شد که تا کنون تعداد ۶۸ هزار و ۳۸۷ نفر معادل ۸۰ درصد داوطلبان این آزمون کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند.

به گفته وی، بر اساس آمار ثبت نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۹۴ نفر در این دوره‌ها ثبت نام و انتخاب رشته کردند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۷۳ نفر در رشته‌های با آزمون به رقابت می‌پردازند.

توکلی تاکید کرد: آزمون ۹ رشته امتحانی الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، نقشه‌کشی معماری، حسابداری، تربیت بدنی، گرافیک و صنایع غذایی در ۱۶۰ سوال و ۲۱۰ دقیقه زمان در ۲۷۱ حوزه و ۱۶۳ شهر برگزار می‌شود.
/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری ۹۹

 جمعه ۹ اسفند ۹۸ زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹اعلام شده است.ا...

از یک‌شنبه ۲۰ مرداد انتخاب رشته کنکور سراسری شروع می‎شود

از فردا یکشنبه ۲۰ مردادماه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۸  آغاز می‌شود.

چه زمانی کارت آزمون دکتری به دست متقاضیان می‌رسد؟

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news