اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
11 مرداد 1398 11 مرداد 1398
23:08 23:08

حزب اتحاد ملت تحریم ظریف را محکوم کرد/ تندروهای ما و آنها در تضعیف گفتگو همراهی دارند

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای تحریم ظریف از جانب دولت ترامپ را محکوم کرد و نوشت: تندروهای آمریکایی مانند تندروهای ایرانی از مذاکره می هراسند و هر دو در تضعیف جریان های حامی گفتگو در ایران و آمریکا همراهی دارند

نشست خبری حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با حضور علی شکوری راد

به گزارش سلام نو، حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در محکومیت تحریم محمدجواد ظریف به عنوان نماینده رسمی دستگاه دیپلماسی ایران، بیانیه‌ای صادر و از وزیر امور خارجه اعلام حمایت کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«محمدجواد ظریف دیپلمات برجسته ایرانی روز گذشته توسط دولت آمریکا تحریم شد. این تحریم در ادامه رویکرد یکجانبه‌گرایانه آمریکا، نه‌تنها نشان از اعتراف به شکست ترامپ‌ و متحدان او در برابر قدرت دیپلماسی ایران است، بلکه بیانگر شکست و نگرانی دولت آمریکا از تأثیرگذاری بیشتر  ظریف در افکار عمومی این کشور و جهان است.

این تحریم نقض ادعاهایی است که دولت آمریکا در حمایت از جریان آزاد اطلاع‌رسانی دارد و هم نشانی از توخالی بودن ادعاهایی است که این دولت برای مذاکره با ایران دارد.

تحریم ظریف از سوی دولتمردان تندرو و بی‌منطق حاکم بر کاخ‌سفید درعین‌حال، این پیام را برای جریانات تندرو در ایران و مخالفان برجام و طعنه‌زنندگان بر ظریف و سیاست‌خارجی دولت دارد که برخلاف ادعاها و شعارهای آنان، تندروهای آمریکایی همچون تندروهای ایرانی از مذاکره و گفت‌وگو هراس دارند و از این‌رو، دو طرف با وجود همه شعارهایی که علیه یکدیگر می‌دهند، در تضعیف و تخفیف جریان‌ها و نیروهای مدافع منطق و گفت‌وگو و آفرینندگان برجام در ایران و آمریکا، همراه و همسو هستند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن محکوم‌کردن این اقدام دولت آمریکا، حمایت همه‌جانبه خود را از وزیر امور خارجه ایران، به عنوان مسئول و سخنگوی دیپلماسی ایران، اعلام می‌دارد و همه مردم ایران‌دوست را به حمایت از او فرا می‌خواند. امروز روزی است که به‌دور از  اختلاف نظرها باید یکصدا از ظریف که نماد قدرت دیپلماسی ایران است حمایت کنیم.»/ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازتاب جهانی مقاله حبیب احمدزاده / نوام چامسکی و مردم آمریکا هم واکنش نشان دادند

حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز درباره تحریم محمدجواد ظریف توسط آمریکا و سخنان ترامپ...

تقدیر رئیس مجمع تشخیص از ظریف

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تحریم ظریف نشانه عجز آمریکا بود گفت: از ...

مجمع وزیران ادوار تحریم ظریف را محکوم کرد

مجمع وزیران ادوار در چهل سال گذشته بیانیه ای در دفاع از وزیر خارجه و محکومیت آمریکا م...

دیدار رئیس‌جمهور با وزیر و مدیران وزارت امور خارجه +فیلم

رئیس‌جمهور صبح امروز سه‌شنبه (15 مرداد) با حضور در ساختمان وزارت امور خارجه با محمدجو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news