اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
13 مرداد 1398 13 مرداد 1398
09:18 09:18

سیل ۹ روستای سلماس را زیر آب برد+ عکس

‌به دنبال بارش شدید باران و تگرگ در روز شنبه 12 مرداد، 9 روستای شهرستان سلماس به علت طغیان رودخانه دیرعلی و سیلاب دچار خسارت شدید شدند.

طغیان رودخانه دیرعلی

ب‌ه گزارش سلام نو، مرتضی اصغری  فرماندار سلماس دراین خصوص  اظهار کرد: با هماهنگی خوب اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، خطرات احتمالی سیل در مسیل ها و روستا برطرف شد اما برق و راه ارتباطی 3 روستای حادثه دیده هنوز قطع است.

اصغری تصریح کرد: اکیپ های راهداری و تیم های اداره برق، جمعیت هلال احمر و نیروهای بسیج، نیروهای خدمات و آتش‌نشانی شهرداری سلماس به همراه تمامی ماشین آلات خود در محل های سیل زده حضور دارند و در حال امدادرسانی و برآورد خسارات وارده به روستاهای سیل زده هستند.

فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: طغیان رودخانه دیرعلی در مسیر پایین دستی خود به سمت روستای صدقیان موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه محور سلماس تسوج شده بود که با همت و تلاش نیروهای امدادی و خدماتی، نیروهای پلیس راهور، آتش‌نشانی و نیروهای زحمتکش خدمات شهرداری سلماس، تردد خودروها در این محور در حال بازگشت به حالت عادی است.

وی با اشاره به آمار مصدومین این حادثه  گفت: این حادثه ناگهانی موجب مصدوم شدن 5 نفر شد که 3 نفر به حالت سرپایی مداوا شده و 2 نفر نیز در حال مداوا هستند.

اصغری اظهار کرد: این سیل موجب وارد آمدن خسارت به زمین های کشاورزی و دام ها و احشام روستاییان شده که در حال برآورد میزان دقیق خسارات وارده هستیم و تا فردا بطور دقیقا مراتب به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، نیروهای جمعیت هلال احمر به همراه اقلام و چادرهای امدادی بصورت شبانه عازم روستاهای سیل زده شده اند و تلاش شبانه روزی نیروهای اداره برق و راهداری برای رفع مشکل قطعی برق و انسداد راه های ارتباطی روستاهای سیل زده همچنان ادامه دارد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تصادف خونین پراید و ال ۹۰

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: بر اثر برخورد پراید و ال 90 در محور ...

ایران با خسارت دیدگان سیل در جنوب شرق آسیا ابراز همدردی کرد

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از تلفات و خسارات سنگین سیل ...

حریق گسترده در پاساژ تجاری بازار تهران

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از آتش‌سوزی در پاساژ تجاری «سید ولی» ...

آماده نبودن بسیاری از مدارس سیل زده لرستان برای سال تحصیلی جدید

 به گفته مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، بسیاری از مدارس برای سال تحصیلی جدید آماده نمی‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news