اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
13 مرداد 1398 13 مرداد 1398
09:18 09:18

سیل ۹ روستای سلماس را زیر آب برد+ عکس

‌به دنبال بارش شدید باران و تگرگ در روز شنبه 12 مرداد، 9 روستای شهرستان سلماس به علت طغیان رودخانه دیرعلی و سیلاب دچار خسارت شدید شدند.

طغیان رودخانه دیرعلی

ب‌ه گزارش سلام نو، مرتضی اصغری  فرماندار سلماس دراین خصوص  اظهار کرد: با هماهنگی خوب اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، خطرات احتمالی سیل در مسیل ها و روستا برطرف شد اما برق و راه ارتباطی 3 روستای حادثه دیده هنوز قطع است.

اصغری تصریح کرد: اکیپ های راهداری و تیم های اداره برق، جمعیت هلال احمر و نیروهای بسیج، نیروهای خدمات و آتش‌نشانی شهرداری سلماس به همراه تمامی ماشین آلات خود در محل های سیل زده حضور دارند و در حال امدادرسانی و برآورد خسارات وارده به روستاهای سیل زده هستند.

فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: طغیان رودخانه دیرعلی در مسیر پایین دستی خود به سمت روستای صدقیان موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه محور سلماس تسوج شده بود که با همت و تلاش نیروهای امدادی و خدماتی، نیروهای پلیس راهور، آتش‌نشانی و نیروهای زحمتکش خدمات شهرداری سلماس، تردد خودروها در این محور در حال بازگشت به حالت عادی است.

وی با اشاره به آمار مصدومین این حادثه  گفت: این حادثه ناگهانی موجب مصدوم شدن 5 نفر شد که 3 نفر به حالت سرپایی مداوا شده و 2 نفر نیز در حال مداوا هستند.

اصغری اظهار کرد: این سیل موجب وارد آمدن خسارت به زمین های کشاورزی و دام ها و احشام روستاییان شده که در حال برآورد میزان دقیق خسارات وارده هستیم و تا فردا بطور دقیقا مراتب به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، نیروهای جمعیت هلال احمر به همراه اقلام و چادرهای امدادی بصورت شبانه عازم روستاهای سیل زده شده اند و تلاش شبانه روزی نیروهای اداره برق و راهداری برای رفع مشکل قطعی برق و انسداد راه های ارتباطی روستاهای سیل زده همچنان ادامه دارد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

شهرستان کنگان نیازمند کمک فوری به مردم آسیب دیده از سیل است

سکینه الماسی، نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس اعلام کرد  با توجه به خسارات زی...

تصمیمات جدیددولت برای مناطق سیل زده

دولت مبلغ ۶۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی ...

روحانی: با تمام توان برای بازسازی مناطق سیل‌زده قدم برمی‌داریم

حسن روحانی رئیس جمهور به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: نبود تلفات در سیل ...

اولین اقدامات علی لاریجانی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان سیستان و بلوچستان برای بررسی شرایط سی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news