اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
13 مرداد 1398 13 مرداد 1398
10:50 10:50
مسجدجامعی:

مجسمه بزرگ ملک المتکلمین در میدان حسن آباد گم شده!

عضو شورای شهر تهران از شهرداری خواست  به مناسبت سالروز مشروطه، خانه "پیرنیا" را تملک کند. مسجد جامعی در بخش دیگری از سخنانش از گم شدن مجسمه بزرگ ملک المتکلمین در میدان حسن آباد خبر داده و خواستار بررسی سریع این اتفاق شده است.

اعضای شورای شهر تهران

به گزارش سلام نو، احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در همه شهرها خانه مشروطه داریم الا تهران، گفت: در شورای شهر دوم قرار بود که خانه مدرس تملک شود و حتی اعتباراتی نیز در نظر گرفته شد، اما صرف خرید خانه نصیرالدوله شد.

وی با بیان اینکه در شورای شهر تهران، تملک خانه بهبهانی مورد توجه قرار گرفت، اما این مهم محقق نشد، گفت: بهبهانی اولین فردی بود که در موضوع مشروطه ترور شد، اما به دلیل عدم تملک خانه‌اش بخشی از آن تخریب شد.

مسجدجامعی با بیان اینکه در شورای شهر چهارم، بالاخره منزل مدرس تملک شد، آن وقت خانه شیخ فضل‌الله نوری که در همان نزدیکی بود، بلاتکلیف ماند، گفت: جنبش مشروطه از تهران شروع شد و درست نیست که هیچ فضایی برای این اتفاق مهم نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه خانه مشیرالدوله (پیرنیا) که ۱۸۰۰ متر است و در اختیار نهادهای خاص است، قابلیت آن را دارد که به عنوان خانه مشروطه نام‌گذاری شود، گفت: سند اول و اساسنامه مشروطه در این خانه نوشته شده و بهتر است این خانه تملک شود.

مسجدجامعی درباره میدان حسن آباد نیز با بیان اینکه بحث مرمت این میدان بهتر از چیزی که حالا دارد اتفاق می‌افتد، می‌تواند پیگیری شود، گفت: مجسمه بزرگ ملک المتکلمین در این میدان قرار داشت، اما به پارک شهر منتقل شده و حالا می‌گویند گم شده است که باید دستوری عاجل در پیگیری این موضوع داده شود.

Image result for ‫مجسمه ملک المتکلمین گم شده‬‎

وی با بیان اینکه در منطقه کَن تنها پل تاریخی آن به ثبت ملی رسیده است، گفت: متاسفانه در سیل اخیر این پل آسیب د یده و می‌بایست برای مرمت آن از سوی شهرداری منطقه پنج اقدامی عاجل صورت گیرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

محلات رکورد دار شرکت در انتخابات شورایاری ها اعلام شدند

پنجمین انتخابات شورایاری های شهرتهران درحال برگزاری است و مشارکت مردم در این انتخابات...

زمان انتخابات شورایاری تمدید خواهد شد

یک عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه  نتایج اولیه انتخابات شورا...

یک طرفه‌شدن خیابان نجات‌الهی تصمیم شورای شهر نبود

حجت نظری ، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد که نظر مسئولان شهر...

ماجرای آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد چیست؟

  رئیس شورای شهر تهران افزود: هنوز به طور مشخص نمی‌توان گفت که منشأ شروع آتش سوزی کدا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news