اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
13 مرداد 1398 13 مرداد 1398
16:47 16:47

سخنگوی دولت: اگر اکنون بحران نداریم پس کی بحران داریم؟/ برداشت از صندوق توسعه قانونی است

سخنگوی دولت در پاسخ به انتقادات مبنی بر خالی کردن صندوق توسعه ملی گفت: اگر امروز بحران نداریم پس کی بحران داریم؟ البته اکنون چنین اعتقادی ندارم!

 

پاسخ ربیعی به منتقدان برداشت از صندوق توسعه و حذف ۴ صفر از پول ملی

سخنگوی دولت در نشست امروز به ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت ارزهای اختصاص داده شده به چهار وزارتخانه کشارزی، بهداشت، صمت و ارشاد، حذف چهار صفر از پول ملی و حذف دهک های بالا از دریافت یارانه‌ها پرداخت.

به گزارش سلام نو، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز پاسخگوی سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف از جمله حوزه اقتصادی بود.

ربیعی در این نشست با اشاره به جلسه مشاوران اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: گزارش واگذاری اختیارات بازرگانی به وزارت صمت داده شد. اپلیکیشنی ساخته شده که قیمت صد قلم کالا را نشان می‌دهد، در این اپلیکیشن قابلیتی دارد که به ۱۲۴ اطلاع می‌دهد و نظارت اسنپی است؛ یعنی نزدیکترین بازرس مراجعه می‌کند. خبر ربیعی درباره یک اپلیکشین

تشریح جزئیات ارزهای اختصاص داده شده به وزراتخانه‌ها

وی درباره گم شدن ارزهای دولتی افزود: طبق گزارش‌های واصله و پیگیری های وزیر بهداشت، هیچ موردی از کسری یا گم شدن ارز وجود نداشته است، همانگونه که ادعا کردیم از یک سنت هم نمی‌گذریم و همچنان پیگیری هایمان در این زمینه ادامه دارد و گزارش آن را به مردم ارائه می‌کنیم. ما هیچ گونه کسری در کالای اساسی سال ۹۸ نداریم. خبر

هفتاد درصد این ارز را وزارت جهاد کشاورزی، ۲۳ درصد وزارت بهداشت، شش درصد صمت و یک درصد را ارشاد گرفته است. پنج پرونده تخلف در این باره تشکیل شده است.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی حذف دهک های بالا برای پرداخت یارانه‌ها افزود: وزارت کار مکلف است که این گروه ها را شناسایی کند و پیش از این هم پنج میلیون نفر حذف شدند و الان هم اگر کسی در تور شناسایی قرار گیرد که در دهک های بالا باشد، حذف خواهد شد. هرچند که بخش عمده ای از این گروه حذف شده اند.

حذف چهار صفر از پول ملی چه مزایایی دارد؟

ربیعی درباره حذف چهار صفر از پول ملی گفت: این طرح، همواره موافق و مخالف داشته و در دولت های قبل هم این ایده مطرح بوده است؛ آقای همتی فردا یک نشست خبری در این باره دارد. بحث ما انطباق با واقعیت های جامعه است، اگر به املاکی ها بروید یک تومان آنها چیز دیگری است، اما واقعیت آن است که در جامعه کسی «ریال» را بکار نمی برد، آسانی در بیان و نوشتن پول ملی، صرفه جویی در هزینه چاپ پول در دراز مدت است، کاهش ذخیره ارزهای خارجی از کمک های این طرح است.البته اگر ملاحظاتی نباشد، آثار منفی خواهد داشت و ربطی به کاهش و افزایش تورم ندارد.

سخنگوی دولت  در پاسخ به اعتراض منتقدان از برداشت دولت از صندوق توسعه ملی تصریح کرد: اگر امروز شرایط مان بحرانی نیست، پس چه زمانی این شرایط بحرانی  خواهد بود؟ البته هم اکنون معتقد به وجود شرایط بحرانی نیستم، آنچه دولت عمل کرده دست اندازی به منافع نیست، بلکه با استفاده از قانون بودجه است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

پذیرش دفن پسماندهای هسته‌ای درست نیست

علی ربیعی در نشست خبری با خطاب قرار دادن آیت الله یزدی گفت: تصویب کنوانسیون پسماندهای...

اپلیکیشن برای اعلام قیمت صد قلم کالای ضروری

علی ربیعی از تلاش دولت برای راه‌اندازی اپلیکیشنی خبر داد که در قالب آن قیمت مصوب صد ق...

سخنگوی دولت: وزیر بهداشت به فعالیت خود ادامه می دهد

سخنگوی دولت استعفای وزیر بهداشت را تکذیب کرد و گفت: نمکی همچنان به فعالیت های خود ادا...

ربیعی: راه‌حل توسعه منطقه‌ای از درون جوامع محلی و توانمند شدن و ایجاد باورهای ذهنی توسعه‌گرا رخ خواهد داد

 سخنگوی دولت از برگزاری نشست هم‌اندیشی احزاب و فعالین سازمان‌های مدنی در سالن استاندا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news