اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
14 مرداد 1398 14 مرداد 1398
09:50 09:50

پاسخگویی سه دستگاه نظارتی در حوزه مافیای دارو

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد با ارزی که برای دارو تخصیص داده شده فقط باید دارو وارد شود نه اینکه عده‌ای فرصت‌طلب به اسم دارو، کالای دیگری وارد کنند.

 

حداقل سه دستگاه نظارتی باید در حوزه مافیای دارو پاسخگو باشند

به گزارش سلام نو، امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی درباره طرح مسائل مرتبط با مافیای دارو و نگرانی مردم در این خصوص، گفت: مسئله مافیای دارو باید به صورت دقیق و قطعی مورد بررسی قرار بگیرد زیرا این مسئله با بهداشت و سلامت مردم سر و کار دارد و به هیچ عنوان نمی‌توان نسبت به آن مماشات کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: حداقل سه دستگاه نظارتی باید در حوزه مافیای دارو پاسخگو باشند؛ وزارت بهداشت که دارو را پیشنهاد می‌کند، وزارت صنعت که آن را سفارش می‌دهد و بانک مرکزی که ارز مورد نیاز را تامین می‌کند زیرا با ارزی که برای دارو تخصیص داده شده فقط باید دارو وارد شود نه اینکه عده‌ای فرصت‌طلب بخواهند به اسم دارو کالای دیگری وارد کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بانک مرکزی در هنگام تخصیص ارز باید توجه داشته باشد که در قبال دارو چه چیزی وارد کشور می‌شود، گفت: اینجاست که مسئولیت دستگاه‌های نظارتی بیشتر احساس می‌شود و باید از مرحله سفارش دارو تا هنگام ورود دارو به کشور، نظارت شود تا سوءاستفاده صورت نگیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر مافیایی وجود دارد باید با آن برخورد شود، گفت: دستگاه قضایی وظیفه مهمی در برخورد با فرصت‌طلبان و مافیای دارو دارد و انتظار مردم و مجلس این است که برخورد قاطعی با مافیای دارو داشته باشند./ایلنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news