اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
14 مرداد 1398 14 مرداد 1398
18:19 18:19

دانشجویان ریاضیدان شریف در مسابقات جهانی ریاضی 4 مدال طلا و نقره گرفتند

تیم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی (۲۰۱۹) IMC دو نقره و دو طلا کسب کرد تا در رتبه سیزدهم جا بگیرد

به گزارش سلام نو،تیم چهار نفره‌ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی موفق به کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت کننده در بیست و ششمین مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی(IMC) شد.


فاطمه سجادی و امین فتح‌پور مدال طلا (جایزه اول) و علی دائی‌نبی و محمدرضا امینیان مدال نقره (جایزه دوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی (۲۰۱۹ IMC ) با شرکت بیش از ۷۰ تیم از دانشگاه‌های مختلف از ۶ تا ۱۲ مردادماه در کشور بلغارستان برگزار شد و تیم‌های دیگری از دانشگاهای صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیرالدین طوسی نیز در این مسابقات شرکت داشتند.

تیم دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت کننده در این مسابقات، روز یکشنبه ۱۳ مردادماه به کشور بازگشت.

دکتر امیر دانشگر، رئیس دانشکده‌ علوم ریاضی دانشگاه شریف در خصوص سطح این مسابقات گفت: مسابقات IMC از معتبرترین مسابقات بین‌المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه ساله تیم‌هایی از برترین دانشگاه‌های جهان در این مسابقه به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، دانشجویانی از دانشگاه‌های مطرح دنیا چون بن، HSE، سن‌پترزبورگ، ETH زوریخ، کمبریج و چارلز حضور داشته و با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت دانشگاه بن از آلمان، دانشگاه HSE از روسیه و دانشگاه کمبریج از انگلیس برترین رتبه‌ها را در بین تیم‌های دانشگاه‌های شرکت کننده بدست آوردند.

رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شریف ضمن قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه جهت اعزام این تیم، یادآور شد؛ خوشبختانه مسئولین دانشگاه در دو سال اخیر علی‌رغم برخی محدودیت‌ها نهایت تلاش و همکاری خود را جهت حضور تیم‌های دانشگاه در مسابقات ریاضی داشته‌اند و سهم کمک‌های مسئولین به ویژه رئیس دانشگاه در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده است.

دکتر دانشگر به سابقه‌ ۲۰ ساله‌ حضور دانشجویان دانشکده‌ علوم ریاضی دانشگاه شریف در این مسابقات معتبر اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰ سال است که دانشجویان دانشکده‌ علوم ریاضی توانسته‌اند با حضور در این مسابقات برای دانشگاه و کشور افتخارآفرینی کنند و کسب رتبه سوم این مسابقات نیز در کارنامه‌ تیم‌های دانشجویی اعزام شده به مسابقات دیده می‌شود.

وی در پایان از تلاش‌های کمیته‌ مسابقات دانشکده، دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی به عنوان سرپرست تیم دانشگاه و دانشجویان مدال آور قدردانی کرد.

دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی، سرپرست تیم اعزامی به مسابقات نیز در خصوص نحوه‌ انتخاب دانشجویان جهت حضور در این رقابت‌ها، گفت: مرحله‌ مقدماتی این مسابقه با برگزاری آزمون دو روزه‌ای در دانشکده انجام شد و از میان ۴۰ دانشجوی داوطلب مقطع کارشناسی، چهار نفر بالاترین امتیاز را کسب کرده و توسط کمیته‌ مسابقات جهت اعزام به بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی معرفی شدند.

وی با اشاره به سطح بالای مسابقات و تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها تصریح کرد: تیم چهار نفره‌ دانشگاه صنعتی شریف در آزمونی دو روزه به ۱۰ سوال تشریحی طرح‌شده پاسخ دادند و در نهایت موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره این مسابقات معتبر شدند./ ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news