اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
14 مرداد 1398 14 مرداد 1398
21:12 21:12
در دیدار با هیئت جنبش نجباء مطرح شد؛

ولایتی: هیچ کس یارای ایستادگی در برابر یک ایران و عراق متحد را ندارد

مشاور رهبر انقلاب در دیدار با  «نصر الشمری» و هیئت همراه گفت: هیچ قدرتی توانایی ایستادگی در برابر ایران و عراق متحد را ندارد

image.png

به گزارش سلام نو، علی‌اکبر ولایتی امروز در دیدار با هیات جنبش النجباء عراق ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت: ما به عراق به عنوان کشوری دوست و برادر  نگاه می‌کنیم. وجود جنبش النجباء در کشور عراق، بسیار مهم و ارزشمند است و افتخار می کنیم که چنین جنبش مومنی توانسته بعد از گذشت سال‌های متمادی در حفظ  استقلال و عزت عراق نقش داشته باشد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل افزود: تا زمانی که ایران و عراق در کنار یکدیگر هستند و جبهه مقاومت وجود دارد، هیچ قدرتی، توانایی ایستادگی در برابر آن ها را ندارد.

وی با اشاره به اقدامات مثبت نخست وزیر عراق گفت: نخست وزیرعراق، در برابر زیاده خواهی های دولت‌های بیگانه از جمله آمریکا، به خوبی ایستادگی کرده و امروز کشور عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام محسوب می شود و از ظرفیت‌های بی نظیری برخوردار است.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان این که جنبش النجباء با کمک همه گروه های عراقی توانسته است دست آمریکایی‌ها و بیگانگان را از عراق کوتاه کند، تصریح کرد: این جنبش یکی از محورهای اصلی جبهه مقاومت محسوب می شود که اجازه نداده بیگانگان، صهیونیست ها و مثلث ارتجاع در امور داخلی دخالت کنند و این خواسته مردم عراق است.

ولایتی تاکید کرد: دولت و ملت ایران و عراق در کنار یکدیگر هستند و به امید خدا پیوستگی دو ملت هر روز بهتر و قوی تر خواهد شد.

پس از پایان این دیدار «نصر الشمری» معاون دبیرکل و سخنگوی جنبش النجباء عراق با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار گفت: امروز این افتخار را داشتیم که با یکی از چهره های برجسته جمهوری اسلامی ایران دیدار کنیم و ایران توانسته تمامی پیروزی ها را در سطح منطقه و جهان به مرحله ظهور برساند.

وی افزود: همه مسلمانان جهان نسبت به پیروزی‌های ایران آگاه هستند و به این موضوع افتخار می کنند. کشورهای جهان اسلام پس از گذشت سال‌های متمادی که استکبار جهانی آن ها را مستضعف می دانست و به خود اجازه می داد که تمامی ثروت‌های آن ها را در اختیار بگیرد، امروز جایگاه خودشان را باز یافته‌اند.

معاون دبیرکل و سخنگوی جنبش النجباء افزود: ما به سخنان دکتر ولایتی گوش دادیم و مطالب بسیار ارزشمند و سودمندی را درباره مسائل سیاسی و چالش‌های منطقه و محور مقاومت که جمهوری اسلامی ایران منشا اصلی آن است، کسب کردیم و همواره اعلام کردیم که کشور عراق هرگز نمی تواند پایگاهی برای نیروهای استکبار باشد و از طریق عراق بخواهند جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهند؛ ما با تمام توان خود برای مقابله با چنین پروژه شومی ایستاده ایم و مبارزه می کنیم.

وی تصریح کرد: رابطه و پیوند برادری میان دو ملت ایران و عراق از سطح بسیار بالایی برخوردار است چرا که برای این موضوع عوامل بسیار گسترده ای وجود دارد و هیچ قدرتی نمی تواند در پیوند برادری و رابطه مستحکم میان ایران و عراق اخلال ایجاد کند.

براساس این گزارش، ولایتی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان که جنبش النجبا در کنار سایر مبارزان عراقی توانسته‌اند داعش را شکست دهند و موجب حفظ تمامیت ارضی کشور عراق شده‌اند، گفت: جنبش النجباء همچنان سربلند و پیشتاز در حمایت از مردم عراق و جبهه مقاومت است.

ولایتی تاکید کرد: امروز رابطه میان ایران و عراق به عنوان دو ملت برادر از سطح بسیار بالایی برخوردار است، کمتر کشوری در جهان وجود دارد که به اندازه دو ملت ایران و عراق، مشترکات متعدد داشته باشند  و علی رغم هشت سال جنگی که از سوی بیگانگان و رژیم بعث عراق بر دو ملت تحمیل شد، روابط میان دو کشور بسیار خوب و سازنده است. زمانی که ملت عراق از شر رژیم بعث آزاد شد، توانست با تلاش های زیاد مقابل بیگانگان بایستد و در مقابل زیاده خواهی های مثلث صهیونیسم و ارتجاع ایستادگی کند. ایران و عراق همچنان در کنار یکدیگر در جهت تقویت جبهه مقاومت تلاش می کنند و در آینده شاهد روابط مستحکم تری میان دو ملت خواهیم بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ولایتی برای قالیباف پیام تبریک فرستاد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پیامی، انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مج...

ولایتی به قرنطینه خانگی رفت

روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه علی اکبر ولایتی در قرنطینه خانگی است...

نظر ولایتی راجع به معامله قرن

علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل گفت: «معامله قرن» خو...

طرح «معامله قرن» همانند جنگ‌های صلیبی است

مشاور رهبری در امور بین الملل گفت: طرح معامله قرن ترامپ در حقیقت فروش کشور های اسلامی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news