اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
08:06 08:06
سیده فاطمه ذوالقدر خبر داد:

تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تایید طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از سوی شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش سلام نو، سیده فاطمه ذوالقدر  اظهار کرد: تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، گامی در جهت ایجاد تحول و پاسخگویی و افزایش نظارت است.

وی افزود: دو مفهوم حفظ میراث و گردشگری از موضوعات اساسی در توسعه هر کشوری است. حفظ میراث فرهنگی در حقیقت حراست و پاسداشت گذشته تاریخی، بنیان های فرهنگی کشور ایران با پیشینه تاریخی عظیم و گسترده در دوره پیش از اسلام و دوره اسلامی است. با در دست داشتن این سرمایه ارزشمند در واقع زیرساخت کلیدی برای توسعه صنعت گردشگری را که اصولی ترین بنیان اقتصاد بدون نفت است را برای کشورمان که شهره به صلح و صفا و میهمان نوازی است در اختیار داریم و لازم است به این دوگانه ارزشمند و بنیادی توجه شایسته صورت پذیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های بعمل آمده در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس و در تعاملی سازنده با دولت و تایید شورای محترم نگهبان تغییر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه مصوب شد که انتظار می رود این تغییر امکان افزایش بهره گیری از ظرفیت های موجود را فراهم سازد و بالتبع با افزایش قدرت نظارتی وکلای مردم بر عملکرد و فعالیت این وزارتخانه، پیشرفت و رونق هرچه بیشتر در صنعت گردشگری، افزایش اشتغال و فرصت های سرمایه گذاری این حوزه را به عنوان یک نیاز ضروری برای توسعه شاهد باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

انتخاب نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در کمیسیون اصل ۹۰

نماینده مردم اصفهان به‌عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل ۹۰ انتخاب شد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس معرفی شد

در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی رییس این کمیسیون انتخاب شد.

دوتار ثبت جهانی شد

وجدانی مدیر پرونده‌ مهارت‌های سنتی ساختن و نواختن دوتار اعلام کرد: پرونده مهارت‌های س...

کاروانسرای ملاحسین در آتش سوخت/ آتش در کمین میراث قم

میراث‌فرهنگی کشور گرفتار آتش سوزی‌های مکرر شده است و این‌بار ۳ حجره از کاروانسرای ملا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news