اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
08:06 08:06
سیده فاطمه ذوالقدر خبر داد:

تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تایید طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از سوی شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش سلام نو، سیده فاطمه ذوالقدر  اظهار کرد: تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، گامی در جهت ایجاد تحول و پاسخگویی و افزایش نظارت است.

وی افزود: دو مفهوم حفظ میراث و گردشگری از موضوعات اساسی در توسعه هر کشوری است. حفظ میراث فرهنگی در حقیقت حراست و پاسداشت گذشته تاریخی، بنیان های فرهنگی کشور ایران با پیشینه تاریخی عظیم و گسترده در دوره پیش از اسلام و دوره اسلامی است. با در دست داشتن این سرمایه ارزشمند در واقع زیرساخت کلیدی برای توسعه صنعت گردشگری را که اصولی ترین بنیان اقتصاد بدون نفت است را برای کشورمان که شهره به صلح و صفا و میهمان نوازی است در اختیار داریم و لازم است به این دوگانه ارزشمند و بنیادی توجه شایسته صورت پذیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های بعمل آمده در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس و در تعاملی سازنده با دولت و تایید شورای محترم نگهبان تغییر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه مصوب شد که انتظار می رود این تغییر امکان افزایش بهره گیری از ظرفیت های موجود را فراهم سازد و بالتبع با افزایش قدرت نظارتی وکلای مردم بر عملکرد و فعالیت این وزارتخانه، پیشرفت و رونق هرچه بیشتر در صنعت گردشگری، افزایش اشتغال و فرصت های سرمایه گذاری این حوزه را به عنوان یک نیاز ضروری برای توسعه شاهد باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کاروانسرای ملاحسین در آتش سوخت/ آتش در کمین میراث قم

میراث‌فرهنگی کشور گرفتار آتش سوزی‌های مکرر شده است و این‌بار ۳ حجره از کاروانسرای ملا...

حضور وزیر ارشاد در کمیسیون فرهنگی مجلس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  برای ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و بیان برنامه ریزی‌‌ها ب...

دعوت از افراد برای حضور در کمیسیون فرهنگی در هیات رئیسه کمیسیون بررسی می‌شود

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:  دعوت از وزیر ارشاد برای برگزاری جشنواره جهانی فیلم...

وزرای 5 وزراتخانه به مجلس می روند

وزرای نفت، راه و شهرسازی، نیرو، آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری برای پاسخ به س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news