اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
11:42 11:42
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبرداد:

افزایش 52 درصدی ورود توریست‌های خارجی

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور گفت:   7میلیون و 800 هزار گردشگر در سال 97 امسال به کشور وارد شدند که رشد 52درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش 52 درصدی ورود توریست‌های خارجی به‌رغم اعمال تحریم‌ها

به گزارش سلام نو، علی اصغر مونسان در حاشیه سفر به شهرستان فومن در جمع خبرنگاران در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر گردشگر ی کشور گفت: تحریم‌ها تا حدودی تاثیرگذار بوده است به‌ویژه در زمینه پروازها و خصوصا پروازهای مستقیم که یکی از مولفه‌های گردشگر ی خارجی و توسعه این گردشگر ی است، برخی از پروازها قطع شد و برخی دیگر کاهش یافت؛ اما خرسندیم که در سازمان میراث‌فرهنگی کشور از انتهای سال 96 که بحث تحریم‌ها و خروج از برجام توسط آمریکا مطرح شده بود، ستادی تشکیل شد و روی راهکارهای مختلفی در این خصوص اندیشه و فکر صورت گرفت و ما به موازات این بحث تمرکز را بر روی گردشگر ی منطقه‌ای را افزایش دادیم و کشورهای هدف گردشگر ی جدیدی را اضافه کردیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر ی کشور افزود: اقدامات خوبی انجام شد به عنوان نمونه هزینه‌های روادید کشور عراق صفر شد، با کشور عمان لغو روادید یک طرفه شد و نتیجه این شد که سه ماهه نخست سال 98 در مقایسه با مدت مشابه در سال 97، از حدود 2700 گردشگر در سال گذشته به بیش از 12400 نفر در سال 98 از کشور عمان رسیده‌ایم. اخیرا نیز لغو روادید یکطرفه با کشور چین انجام شد. کشور چین  150میلیون گردشگر خروجی در سال 2018 میلادی داشته که بازار بزرگ گردشگر ی برای ما محسوب می‌شود.

او افزود: علاوه بر این‌ها به‌زودی حجم تبلیغات وسیعی را در چین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ان‌شاءالله گروه‌های مختلف گردشگر ی ایران اجرای برنامه‌های متنوعی را در کشور چین برای معرفی جاذبه‌های ایران خواهند داشت.

مونسان خاطرنشان کرد: اگر ما در نقاطی ریزش و کاهش بحث گردشگر ی را داشته‌ایم در موارد دیگری فعالیت‌های خوبی داریم و در مجموع از 4میلیون و 700هزار نفر گردشگر خارجی در سال 96 به عدد 7میلیون و 800هزار گردشگر در سال 97 رسیدیم که رشد 52درصدی را نشان می‌دهد و امیدواریم که همچنان بتوانیم مسیر گردشگر ی را که پیام صلح و دوستی ملت‌ها و کشورها را با خود به همراه دارد، پیش ببریم./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

مونسان الواح هخامنشی را مخفی کرده؟ / سرنوشت ۱۷۸۳ لوح بازگشته به وطن چه شد

الواح هخامنشی که از شیکاگو به ایران آمدند طی مراسمی با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی ...

اهم صحبت‌های موافقان و مخالفان مونسان چه بود؟

مجلس امروز شاهد صحبت‌های موافقان و مخالفان در مورد وزیر پیشنهادی برای وزارت میراث‌فره...

"مونسان" و "حاجی‌میرزایی" وزیران جدید آموزش و پرورش و گردشگری

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به علی اصغر مونسان و محسن حاجی میرزایی، به عنوان وزیران...

تقدیر از مونسان بخاطر حذف روادید چین و عمان

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در موضع موافقت با وزارت مونسان گفت:‌ اینکه گردشگران کشور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news