اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
13:30 13:30

گوگل به سراغ ساخت ابزار از محصولات بازیافتی می‌رود

مدیران ارشد گوگل قول داده اند تا سال 2022 کلیه محصولات ساخته شده خود را مواد بازیافتی بسازند تا به محیط زیست بیش از پیش کمک کنند.

سران گوگل قول داده اند تا سال 2022 محصولات ساخته شده توسط این شرکت به طور صد در صد از مواد بازیافتی تشکیل شده باشند.

روز گذشته «Ana Meegan» مدیر پایداری سخت افزار کمپانی گوگل در مصاحبه ای با سایت Fast Company موضوع استفاده از بازیافتی را اعلام کرد. بدین ترتیب در گوگل پیکسل، پیکسل بوک، اسپیکرهای گوگل هوم، نست (Nest) و لوازم جانبی همچون قاب های تلفن هوشمند و پایه شارژرها به طور کاملا از مواد بازیافتی ساخته خواهند شد.

سران گوگل همچنین قصد دارند تا سال 2020 ارسال محموله به مشتریان و برعکس کاملا عاری از ماده شیمایی کربن انجام شود. این شرکت با حذف ارسال مرسوله از طریق هواپیما، میزان انتشار کربن را تا 40 درصد کاهش داده است. البته ارسال مرسولات از طریق زمینی و دریایی زمان بیشتری به طول می انجامد، بنابراین باید دید گوگل چه راهکاری برای این موضوع پیدا خواهد کرد.

گوگل در گذشته نیز اقداماتی برای پایداری محیط زیست انجام داده و حالا رویکرد تولید محصول با پلاستیک بازیافتی نیز به این اقدامات قبلی گوگل افزوده شده است. البته استفاده از مواد بازیافتی همیشه کار آسانی نیست؛ گوگل برای یکی از محصولات خود که اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می شود، تصمیم گرفت به جای استفاده از ماده پلی استر استاندارد از پلاستیک بازیافتی استفاده کند.

تاکنون بیش از 8 میلیارد تن پلاستیک توسط انسان ها تولید شده است

تیم گوگل برای اطمینان از اینکه متریال مورد نظر استانداردهای مدنظر را داشته و شرکت ها توانایی تأمین آن را دارند، دو سال زمان صرف کرد. البته زحمات این شرکت جواب داد چون این در این محصول یک سوم بطری پلاستیکی به کار رفته است. این کار گوگل را می توان اقدامی در جهت پاکسازی محیط زیست هم دانست چرا که تاکنون بیش از ۸ میلیارد تن پلاستیک توسط انسان ها تولید شده است.

اوایل امسال سامسونگ نیز قول استفاده بیشتر از موادی که پایداری بیشتری با محیط زیست دارند را در پکیج محصولات خود داد. کمپانی کره ای قصد دارد تا سال 2030 از 50 هزار تن پلاستیک بازیافتی در محصولات خود استفاده کرده و 7.5 میلیون تن مواد دور ریختنی را جمع آوری کند.

اخبار مرتبط

icon news

ارسال ایمیل از جیمیل به صورت فایل پیوست ممکن شد

گوگل راهی جدید برای ارسال  تعداد زیادی ایمیل را برای شخص دگیر پیشنهاد می کند و آن هم ...

ردپای بنزین در گوگل گردی ایرانیان

 بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، جستجوی عبارات مرتبط با بنزین در گوگل رشد چشمگیری ...

کسب‌وکارها در غیاب اینترنت بین‌الملل چه کردند؟

مسوولان معتقدند در غیاب اینترنت بین‌الملل کسب‌وکارها توانستند سر پا بمانند اما خیلی ا...

آماردهی گوگل از حمله هکرهای دولتی به هزاران کاربر

گوگل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به بیش از 12 هزار کاربر که به عقیده آن طعمه هکرها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news