اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
13:30 13:30

گوگل به سراغ ساخت ابزار از محصولات بازیافتی می‌رود

مدیران ارشد گوگل قول داده اند تا سال 2022 کلیه محصولات ساخته شده خود را مواد بازیافتی بسازند تا به محیط زیست بیش از پیش کمک کنند.

سران گوگل قول داده اند تا سال 2022 محصولات ساخته شده توسط این شرکت به طور صد در صد از مواد بازیافتی تشکیل شده باشند.

روز گذشته «Ana Meegan» مدیر پایداری سخت افزار کمپانی گوگل در مصاحبه ای با سایت Fast Company موضوع استفاده از بازیافتی را اعلام کرد. بدین ترتیب در گوگل پیکسل، پیکسل بوک، اسپیکرهای گوگل هوم، نست (Nest) و لوازم جانبی همچون قاب های تلفن هوشمند و پایه شارژرها به طور کاملا از مواد بازیافتی ساخته خواهند شد.

سران گوگل همچنین قصد دارند تا سال 2020 ارسال محموله به مشتریان و برعکس کاملا عاری از ماده شیمایی کربن انجام شود. این شرکت با حذف ارسال مرسوله از طریق هواپیما، میزان انتشار کربن را تا 40 درصد کاهش داده است. البته ارسال مرسولات از طریق زمینی و دریایی زمان بیشتری به طول می انجامد، بنابراین باید دید گوگل چه راهکاری برای این موضوع پیدا خواهد کرد.

گوگل در گذشته نیز اقداماتی برای پایداری محیط زیست انجام داده و حالا رویکرد تولید محصول با پلاستیک بازیافتی نیز به این اقدامات قبلی گوگل افزوده شده است. البته استفاده از مواد بازیافتی همیشه کار آسانی نیست؛ گوگل برای یکی از محصولات خود که اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می شود، تصمیم گرفت به جای استفاده از ماده پلی استر استاندارد از پلاستیک بازیافتی استفاده کند.

تاکنون بیش از 8 میلیارد تن پلاستیک توسط انسان ها تولید شده است

تیم گوگل برای اطمینان از اینکه متریال مورد نظر استانداردهای مدنظر را داشته و شرکت ها توانایی تأمین آن را دارند، دو سال زمان صرف کرد. البته زحمات این شرکت جواب داد چون این در این محصول یک سوم بطری پلاستیکی به کار رفته است. این کار گوگل را می توان اقدامی در جهت پاکسازی محیط زیست هم دانست چرا که تاکنون بیش از ۸ میلیارد تن پلاستیک توسط انسان ها تولید شده است.

اوایل امسال سامسونگ نیز قول استفاده بیشتر از موادی که پایداری بیشتری با محیط زیست دارند را در پکیج محصولات خود داد. کمپانی کره ای قصد دارد تا سال 2030 از 50 هزار تن پلاستیک بازیافتی در محصولات خود استفاده کرده و 7.5 میلیون تن مواد دور ریختنی را جمع آوری کند.

اخبار مرتبط

icon news

گوگل متهم به رفتار تبعیض آمیز با زنان باردار شد

گوگل بار دیگر به رفتار ناخوشایند در محیط‌های کاری خود متهم شد و یکی از کارمندان این ش...

گوگل یک اپلیکیشن دیگرش را هم مسدود کرد

گوگل در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده که تمام فعالیت‌های اپلیکیشن Trips برای گوشی‌ه...

گوگل، آمازون و فیسبوک زیر ذره بین دیوان عدالت آمریکا

دیوان عدالت آمریکا تحقیقات جدیدی را درباره سیاست‌های فیسبوک، آمازون و گوگل به راه اند...

شبکه اجتماعی جدید گوگل می آید/ پایان فیس بوک و اینستا نزدیک است؟

گوگل در تلاش است تا با یک شبکه اجتماعی جدید طرح نویی در فضای شبکه های اجتماعی ایجاد ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news