اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
15 مرداد 1398 15 مرداد 1398
16:01 16:01
نظرسنجی جدید:

کارمندان علاقه‌ای به نوآوری در فضای کار ندارند

نظرسنجی جدید نشان داده عموم کارمندان عادی کار کردن برای شرکت هایی که به نوآوری اهمیت می دهند را ترجیح می دهند، ولی به همان میزان میلی به نوآوری در فضای کار خود ندارند.

نظرسنجی جدید نشان می دهد اکثر کارمندان کار کردن برای شرکت هایی که به نوآوری اهمیت می دهند را ترجیح می دهند، ولی به همان اندازه رغبتی در بروز خلاقیت در محیط کار از خود نشان نمی دهند.

این پژوهش توسط سایت SurveyMonkey روی 3089 نفر از کارمندان گوناگون انجام گرفته است. این نظرسنجی نشان می دهد 71 درصد از کارمندان بلندپایه شرکت ها فرصت بیان تفکرات نوآورانه و جدید را دارند؛ این در حالی است که فقط 22 درصد از کارمندان معمولی چنین حسی دارند؛ بنابراین رتبه شغلی و درآمد فرد رابطه ای مستقیم با تمایل به ابراز ایده های نوآورانه در محیط کار دارند.

از دیگر نتایج این تحقیق که بین 20 تا 26 مه انجام گرفته، می توان به تفاوت عقیده میان مدیران بلندپایه و کارمندان معمولی در زمینه خلاقیت در محیط کار اشاره کرد؛ 48 درصد از مدیرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند معتقدند محیط کار فرصت بروز تفکرات نوآورانه را به آنها می دهد، ولی تنها 30 درصد از کارمندان معمولی چنین عقیده ای دارند.

یکی از نتایج جالب این نظرسنجی، تمایل بیشتر کارمندان به دریافت دستمزد بالاتر در مقابل نوآوری در محیط کار بود. از شرکت کنندگان پرسیده شده بود بین شرکتی که 20 درصد حقوق بیشتری می دهد و شرکتی که 20 درصد از زمان کار را به پروژه های نوآورانه اختصاص می دهد، کدام را انتخاب می کنید. در پاسخ 68 درصد از شرکت کنندگان کار کردن برای شرکتی که حقوق بیشتری می دهد را انتخاب کرده و تنها 30 درصد از آنها خلاقیت را به حقوق بالاتر ترجیح داده بودند.

در این کار پژوهشی فقط به نوآوری در محیط کار و دستمزد بسنده نشد و میزان علاقه کارمندان به فناوری های روز هم سنجیده شد. کارمندان جوان معتقدند نه تنها در محیط کار همگام با تکنولوژی های جدید و نوآوری ها حرکت می کنند، بلکه در مواردی از آن جلوتر هم هستند. 4 نفر از هر 10 کارمند بین 18 تا 24 سال، دانش بسیار خوبی از فناوری ها جدید داشتند. 57 درصد نیز دانش خود از تکنولوژی روز را متوسط ارزیابی کردند. تنها 4 درصد از کارمندان اطلاعاتشان از فناوری ها به روز نبود.

برای دیدن 10 سوال این نظرسنجی و آگاهی از نتایج مفصل این کار پژوهشی، می توانید به وب‌سایت SurveyMonkey مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

icon news

تنش بین گوگل و کارمندانش ادامه دارد

تنش بین گوگل و کارمندانش همچنان ادامه دارد و کارمندان گوگل در اعتراضی در تاریخ ۲۳ نوا...

علت مرگ زودرس کارمندان

استرس و بی خوابی باعث می‌شود خطر مرگ زودرس کارمندان سه برابر شود.

برای نوآوری روش نگریستن خود را تغییر دهید

روانشناسان بسیاری معتقدند که راه رسیدن به نوع آوری تغییر نگرش به مسائل مختلف است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news