اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
16 مرداد 1398 16 مرداد 1398
09:49 09:49

پیام موشکی کیم‌جونگ‌اون به آمریکا و کره‌جنوبی

طبق اعلام کره‌شمالی، کیم جونگ اون به تماشای  یک نمایش زنده از موشک‌های بالستیک کوتاه بردی که به تازگی ساخته شدند نشست که هدفش ارسال هشداری به ایالات متحده و کره‌جنوبی درباره مانورهای نظامی مشترکشان بوده است.

کیم‌جونگ‌اون با موشک‌های جدیدش به آمریکا و کره‌جنوبی پیام فرستاد

به گزارش سلام نو، خبرگزاری رسمی کره‌شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) گزارش داد، دو موشک از مرکز هوایی در غرب کره‌شمالی شلیک شد و پس از عبور از حوالی پیونگ‌یانگ به دقت به جزیره‌ای در ساحل شرقی این کشور اصابت کرد.

چهارمین دور از نمایش تسلیحاتی کره‌شمالی ظرف دو هفته در بحبوحه بن‌بست در مذاکرات هسته‌ای و پس از آن رخ می‌دهد که دونالد ترامپ مکررا اهمیت این آزمایش‌ها را ناچیز برشمرد و این در شرایطی است که تسلیحات فوق نشان‌دهنده توانایی کره‌شمالی به حمله به متحدان آمریکا شامل کره‌جنوبی و ژاپن و پایگاه‌های نظامی آن در آنجاست.

کارشناسان می‌گویند، نادیده‌انگاری ترامپ از نمایش تسلیحاتی کره‌شمالی به پیونگ‌یانگ فضای بیشتری برای پیشبرد قابلیت‌هایش در آستانه مذاکرات می‌دهد؛ گفت‌وگوهایی که احتمالا پس از پایان مانورهای این متحدان در اواخر این ماه از سر گرفته می‌شود.

لی سانگ-مین، سخنگوی وزارت اتحاد کره‌جنوبی گفت، فعالیت آزمایشی اخیر کره‌شمالی به تلاش‌ها برای تثبت صلح کمکی نمی‌کند و از پیونگ‌یانگ خواست تا به توافق بین دو کره که سال گذشته حاصل شد تا یک کمیته نظامی مشترک برای بررسی کاهش تنش‌های نظامی تشکیل شود، پایبند باشد. این سخنگو به این سوال که آیا نمایش‌ تسلیحاتی کره‌شمالی تشدید خواهد شد یا خیر پاسخی نداد.

کی‌سی‌ان‌ای گزارش داد، این پرتاب‌های موشکی در بامداد روز سه‌شنبه تایید قابلیت اطمینان و توانایی رزمی "موشک‌های هدایت شونده تاکتیکی نوع جدید" است. براساس این گزارش، کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی از این روند ابراز رضایت کرد و گفت پرتاب‌های مذکور سطح مناسبی از هشدار به مانورهای نظامی میان ایالات متحده آمریکا و کره‌جنوبی ارسال می‌کند که از روز دوشنبه آغاز شد.

رودونگ سینمون، روزنامه رسمی پیونگ‌یانگ هم تصاویری از یک موشک در حال شلیک و کیم جونگ اون خندان و خوشحال در کنار مقام‌های نظامی کره‌شمالی منتشر کرد.

گزارش کی‌سی‌ان‌ای یک روز پس از آن منتشر شد که ارتش کره‌جنوبی از ردگیری دو شی که احتمالا موشک‌های بالستیک بوده باشند، خبر داد. ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی این موشک‌ها را شبیه به موشک‌های اسکندر ساخت روسیه توصیف کرد. وزارت خارجه کره‌شمالی هم سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، این مانورها "کره‌شمالی را به ساخت، آزمایش و استقرار ابرازهای فیزیکی قدرتمند که برای دفاع ملی لازم است، محبور ساخت."/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ خرفت شده است!

وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرد دونالد ترامپ یاوه گو و خرفت است.

کره شمالی آغازگر جنگ دو کره / دو شلیک از سوی کره شمالی

با اعلام پیونگ یانگ مبنی بر اتمام مذاکرات بین دو کره ارتش کره جنوبی امروز گزارش داد ک...

شلیک دو موشک کره شمالی به ژاپن

کره شمالی پس از آزمایش های پی در پی موشک‌هایش درهفته‌های گذشته ، دو موشک دیگر را به س...

تمبر ترامپ و کیم در کره شمالی چاپ شد

 کره شمالی تمبرهایی حاوی تصاویر دونالد ترامپ و کیم جونگ اون را به چاپ رسانده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news