اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
16 مرداد 1398 16 مرداد 1398
10:40 10:40

استعفای سفیر آمریکا در روسیه

سفیر آمریکا در روسیه در حال کناره‌گیری از سمت خود پس از دوره‌ای دو ساله  است.

سفیر آمریکا در روسیه

به گزارش سلام نو، جان هانتسمن، سفیر آمریکا در روسیه که پس از فعالیتی دو ساله در این جایگاه از تصدی سفارت آمریکا استعفا کرده، درباره شکاف "سازش‌ ناپذیر" میان واشنگتن و مسکو هشدار داد و "مواخذه روسیه برای رفتار تهدیدآمیز" علیه آمریکا و متحدانش را خواستار شد.

هانتسمن در استعفانامه خود اظهار کرده، مفتخر است که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا "در دوران بسیار دشوار روابط دوجانبه" با روسیه به او اعتماد کرده است.

به گزارش روزنامه گاردین، این سفیر در روز سوم اکتبر از این جایگاه کناره‌گیری می‌کند. او در استعفانامه خود دلایل خانوادگی را دلیل کنارهگیری‌اش عنوان کرد.

دوران سفارت هانتسمن با تنش‌های بسیاری میان روسیه و آمریکا همراه بود و اندکی پس از ورودش به مسکو، روسیه صدها تن از دیپلمات‌های آمریکا را در اقدامی متقابل علیه تحریم‌های آمریکا اخراج کرد.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا در آن زمان هشدار داد که روابط دو کشور در بدترین حالت خود از زمان جنگ سرد قرار گرفته است.

در سال 2018 و همزمان با مطرح شدن مساله دیدار ترامپ و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در هلسینکی، منتقدان این نشست خواستار استعفای هانتسمن شدند.

هانتسمن در این استعفانامه با اشاره به سوابق تاریخی روسیه نوشته است: هیچ شروع مجدد یا تغییری (به روابط آمریکا و روسیه) کمک نمی‌کند، مگر درکی روشن از منافع و ارزش‌هایمان و چارچوبی عملی برای مذاکره پایدار.

بنا بر گزارش شبکه "سی ان ان"، ترامپ و پوتین هفته گذشته در تماسی تلفنی درباره لزوم انتصاب سفیری جدیدی در روسیه گفتگو کردند. کاخ سفید اما گفتگوی این دو رهبر جهانی درباره این موضوع را تکذیب کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روسیه پهپاد جنگنده اوخوتنیک را به پرواز درآورد + فیلم

پهپاد جنگنده روسیه، به نام اوخوتنیک برای دومین بار به پرواز درآمد و در کنار جنگنده سو...

روحانی در راه روسیه

 با دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران ...

چرنوبیلی جدید در راه است

شرکت دولتی انرژی اتمی روسیه موسوم به "روس‌اتم" اعلام کرد در انفجاری که در زمان تست "...

چرنوبیل دوم در روسیه اتفاق می‌افتد؟ + فیلم

 انفجارهای پی‌درپی در یک واحد نظامی روسیه در روز دوشنبه 15 مرداد واکنش های زیادی را د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news