اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
16 مرداد 1398 16 مرداد 1398
12:14 12:14

دزدی عجیب در موزه‌ سوارکاری / زین شاهنشاهی به سرقت رفت + عکس

در اتفاقی عجیب زین شاهنشاهی طی جابه‌جایی عتیقه‌جات سوارکاری از موزه قصر فیروزه به موزه المپیک ناپدید شد، هرچند پس از پیگیری‌های کمیته ملی المپیک برخی وسایل پیدا شدند اما هنوز از تمامی اقلام خبری نیست. 

موزه ورزش

به گزارش سلام نو، پس از افتتاح موزه‌ی ورزش، المپیک و پارالمپیک در مجموعه کمیته ملی المپیک  مقرر شد که تمامی اشیاء و عتیقه جات و افتخارات ورزش ایران به این موزه انتقال یابد. بر این اساس و در طی انتقال عتیقه جات سوارکاری از موزه‌ی قصرفیروزه حدود ۱۸ قلم جنس نفیس در طی تنها چند روز ناپدید شد. از جمله اقلام ناپدید شده می‌توان به زین اسب شاهنشاهی اشاره کرد که البته بعدا این زین جزو اقلام پیدا شد.

برای انتقال این اقلام چند روزی قبل گروهی برای فیلم برداری و لیست کردن اقلام به موزه‌ی قصر فیروزه رفتند و از عتیقه جات فیلم و عکس برداری کردند اما بعد از انتقال این اقلام به موزه جدید معلوم شد که عتیقه جات انتقال یافته بسیار کمتر از زمان فیلمبرداری بوده است.

بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا، بعضی از این ۱۸ اقلام ناپدید شده تاکنون پیدا شده، ولی هنوز ۳ یا ۴ قلم جنس نفیس تحویل موزه‌ی ورزش، المپیک و پارالمپیک نشده است و معلوم نیست سرنوشت نهایی آنها چیست و اکنون در دست چه کسی است؟

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توماس باخ به ایران می‌آید

توماس باخ با ارسال نامه‌ای ضمن تقدیر از صالحی امیری اعلام کرد که با پذیرش دعوت رسمی ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news