اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
17 مرداد 1398 17 مرداد 1398
09:11 09:11

تحریم هواوی از سوی هند / چین پیام هشدار فرستاد

چین با انتشار پیامی هشدارآمیز به هند اعلام کرد که در صورت تحریم شرکت چینی هواوی، چین اقدامی سختتر در برخورد با آنها خواهد داشت.

1

به گزارش سلام نو، هواوی که در طول یک سال اخیر به شدت از سوی دولت ترامپ و متحدانش تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است، به نظر می‌رسد در بسیاری از کشورهای دیگر نیز از جمله هند با مشکلات متعددی مواجه شده است به گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که هند نیز احتمالا قصد دارد از ادامه همکاری با این غول تکنولوژی فعال در حوزه‌های مخابراتی و اینترنتی را که سهم قابل توجهی در بازار موبایل این کشور دارد، صرف نظر کند.

حالا دولت چین در اقدامی متقابل به هند هشدار داده است که در صورت تحریم یک‌جانبه تجهیزات هواوی برای توسعه زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G و سایر فعالیت‌های مخابراتی و اینترنتی در این کشور، مجبور به اجرای اقدامات متقابل خواهد شد و اپراتورهای هندی را تحریم خواهد کرد.

بر اساس گزارش cnbc، هواوی که بدون شک بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، در کشورهای متعددی اقدام به ارائه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G کرده اما با توجه به اعمال تحریم‌های جدید از سوی کاخ سفید و تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، به نظر می‌رسد که توسعه شبکه ۵G بجای اینکه راهگشا باشد، جلوی تصمیم‌گیری سریع و پیشرفت کشورهای مختلف به سمت و سوی راه‌اندازی جدیدترین نسل از شبکه‌های اینترنتی و مخابراتی را گرفته و در حقیقت، جهان را به دو قطب مخالف تقسیم کرده است.

در این میان کشورهای بسیاری از همکاری با هواوی حداقل به صورت موقت سرباز زدند تا تکلیف آن در ابتدا مشخص شود و به همین ترتیب قراردادهای همکاری خود را برای توسعه زیرساخت‌های اینترنت ۵G لغو کردند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال‌جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تعهد رئیس‌جمهور آمریکا به چین !

دونالد ترامپ در ماه ژوئن به همتای چینی خود تعهد داده تا پایان مذاکرات آمریکا و چین، د...

به آمریکایی‌ها اجازه حضور درخلیج فارس را نمی‌دهیم +فیلم و عکس

 سردار«محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح که در سفر چین به سر می‌برد در جمع دانشجو...

دلیل سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به چین تشریح شد

رئیس ستاد ارتش و عضو کمیسیون مرکزی نظامی جمهوری خلق چین به دلیل آغاز همکاری‌های جدید ...

سفر منطقه‌ای «ظریف» به شرق آسیا آغاز شد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، برای دیدار و رایزنی راهی پکن شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news