اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
17 مرداد 1398 17 مرداد 1398
09:33 09:33

تامین داروی کشور درگیر ‌کمبود نقدینگی است

دکتر عباس نیک روش‌ رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه کمبود نقدینگی مشکل اصلی زنجیره تامین داروی کشور است گفت: خوشبختانه با تلاش و همدلی صورت گرفته، اختلالی در شبکه عرضه دارو وجود ندارد.

رئیس علوم پزشکی ساوه

‌به گزارش سلام نو، ‌دکتر عباس نیک روش در گردهمایی داروسازان شهرستان‌های ساوه و زرندیه اظهار کرد: وحدت و همدلی رمز عبور از مشکلات کنونی اقتصادی کشور است و به تبع آن هم افزایی بین گروههای مختلف صنعت داروی کشور، موانع موجود را برطرف خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در شرایط ویژه و خاص تنها با درک شرایط فراگیر و در سایه اتحاد و همدلی می توان از این پیچ تاریخی با موفقیت عبور کرد. دانشکده علوم پزشکی نیز در راستای ماموریت‌ها و وظایف محوله جلسات مستمری را در حوزه تامین نیاز دارویی شهرستان در تعامل با شرکت های پخش دارویی و داروخانه ها تشکیل داده و با تاکید بر استفاده از تجارب داروسازان، خوشبختانه نیازهای دارویی و تجهیزات مربوطه شهرستان به موقع تامین شده است.

به گزارش ایسنا، نماینده انجمن داروسازان استان مرکزی درساوه و زرندیه نیز هدف از برگزاری این گردهمایی را طرح و بررسی مشکلات داروسازان این دو شهرستان برشمرد تا بتوان در سایه همدلی و همفکری موانع پیش رو را برطرف و شاهد پویایی و نشاط کاری بیشتر در این حوزه بود.

دکتر علی اصغر عابدین با اشاره به اینکه رشته داروسازی بسیار گسترده است و با شاخه‌هایی نظیر داروسازی صنعتی، بالینی، تحقیقاتی، دانشگاهی و داروخانه‌داری مرتبط است، گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات حوزه داروسازی و داروخانه‌داری از زیر مجموعه‌های صنعت دارو در کشور، موجب همگرایی و همبستگی بیشتر به منظور برطرف شدن مشکلات و برآوردن مطالبات خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق حرفه‌ای در داروسازی و داروخانه‌داری گفت: ارائه خدمات بهینه و  تکریم مردم از ویژگی‌های بارزی است که از دانشمندانی نظیر رازی و بوعلی سینا و عطار به یادگار مانده است و باید با الگوگیری از آنان این منش را دنبال کرد.

مدیر عامل شرکت تهران دارو نیز گفت: هم اندیشی و مشارکت هر چه بهتر داروسازان در راستای مقدمات ایجاد انجمن پویا و فعال در گرو تشکیل جلسات مستمری با حضور داروسازان است.

دکتر مسعود عبدالکریمی افزود: نقدینگی در صنعت دارو از طریق بیمه و مبالغی که داروخانه‌ها به شرکت‌ها پرداخت می‌کنند تامین می‌شود اما تاخیر در پرداخت مطالبات و معوقات مشکلات زیادی را بوجود آورده است.

وی افزود: این گردهمایی با همکاری دانشکده علوم پزشکی ساوه، انجمن داروسازان و شرکت‌های داروسازی تهران دارو و شرکت پخش نخبگان و با حضور معاون سیاسی فرماندار  برگزار شد تا موجب تقویت ارائه خدمات در حوزه دارویی شهرستان‌های ساوه و زرندیه شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

گفت‌وگوی تلفنی پمپئو با الکاظمی

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق اعلام کرد در تماس تلفنی مایک پمپئو با مصطفی الکاظمی د...

دنیا به مسیر جهانی شدن باز می‌گردد / دولت باید اقتصاد خرد را به هر شکلی حفظ کند وگرنه با شورش اجتماعی مواجه می‌شود

زرگر اما عواقب شکست در مهار بحران را نیز سنگین ارزیابی کرد و گفت: اما اگر دولت در بخش...

توضیحات مهم سازمان غذا و دارو درباره کشف داروی کرونا!

با انتشار اطلاعیه‌ای سازمان غذا و دارو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شایعات منت...

داستان واردات لوازم آرایشی با پول دارو

رئیس سازمان غذا و دارو در رابطه با برخی اظهارات درباره واردات لوازم آرایشی بهداشتی با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news