اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
17 مرداد 1398 17 مرداد 1398
10:32 10:32

وزارت بهداشت اعلام کرد تمام شکایات حقوقی خود از اهالی رسانه را پس می گیرد

سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد تمام شکایات این سازمان از اصحاب رسانه را پس خواهد گرفت.

نمکی:

وزارت بهداشت تمام شکایات حقوقی خود را از اهالی رسانه پس می گیرد

به گزارش سلام نو، سعید نمکی، وزیر بهداشت ضمن عرض احترام و ادب به شهدا، بویژه شهدای رسانه گفت: روز خبرنگار را خدمت اصحاب رسانه و قلم تبریک عرض می کنم. برای ادای احترام و معطر شدن مشام جانم با عطر شهدای نازنین خبرنگار و اهالی قلم، صبح را از اینجا آغاز کردیم.

نمکی گفت: اهل قلم اهل دل هستند و اصحاب رسانه و خبرنگاران در زمره عاشقان هستند. من فکر می کنم که اوج عشق شها ت است. اینها عزیزانی هستند که صحنه های دفاع مقدس را مانند خودشان جاودانه کردند. امیدوارم همه شهدا با سالار شهدا محشور باشند. امیدوارم خداوند اصحاب رسانه و خبرنگاران را که سرمایه های ارزشمند این سرزمین هستند، همواره از گزند حفظ بفرماید.

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم بیان کرد: عزیزان خبرنگاری در زمان جنگ بودند که توانستند آن لحظات را تصویر کنند. ما در زمان جنگ یکی از بهترین شیوه های خدمت رسانی را از پزشکان و پرستاران و پیراپزشکانمان داشتیم. در زمان جنگ ما توانستیم نوین ترین شیوه های ارائه خدمت را در خط های مقدم فراهم کنیم. این شاید برای اولین بار در جهان بود، چراکه مرسوم در جهان این است که اقدامات مقدماتی را در خطوط مقدم انجام می دهند و سپس بیمار را به پشت خط می فرستند. اما دوستان ما در جنگ مهم ترین اقدامات و جراحی هایی که لازم بود در دقایق اولیه اجرا بشود را در همان خطوط مقدم انجام می دادند. این عمل ها در بیمارستان های زیرزمینی و صحرایی مانند بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)  فراهم می شد.

وی افزود: در دفاع مقدس تیم پزشکی خوش درخشید و رکوردهای بسیاری از خودش بجا گذاشت. و امیدوارم از آن افراد اگر به شهادت نائل آمدند با سید الشهدا محشور شوند و اگر باقی مانده اند به عنوان سرمایه های اجتماعی در خدمت مردم باشند.

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم تجلیل از شهدا ضمن بیان آنکه مظاهر این روحیه پاک همچنان در بین مردم و برای خدمت رسانی به مردم هستند اظهار کرد: علی رغم بعضی گلایه ها که وجود دارد، امروز  نیز پزشکان و دیگر همکاران من جزو ایثارگرترین و خدمتگزارترین قشر جامعه هستند. گرچه ممکن است این خدمت هم در بسیاری جاها آلوده مادی گری شده باشد اما باید ببینیم که در بیمارستان های این مملکت شبانه روز هزاران بیمار تحت خدمت خالصانه کادر درمان هستند.

وی افزود: ما پرستاران و پزشکانی در این مملکت داریم که شاید چند ماه به دلیل ذیق منابع کارانه نگرفته باشند اما ثانیه ای از خدمت خالصانه دست نکشیدند. اما مانند تمام اقشار من همکارانی دارم که ممکن است دنیا طلبی را بر آخرت طلبی ارجح بدانند.

نمکی در پایان گفت: بیش ترین هدیه که می توانم به خبرنگاران بدهم ادای احترام است و این درخواست که برای ارتقا نظام سلامت به ما کمک کنند. من درهای وزارت خانه را همواره به روی این عزیزان باز  نگاه خواهم داشت و دوم اینکه،  من خود هرگز از اصحاب رسانه  شاکی نبودم، اما سپرده ام هر شکایتی وزارت بهداشت به عنوان شخصیت حقوقی از اهالی رسانه یا خبرنگاری داشته است باید پس بگیرد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

خبر خوش وزیر بهداشت درباره وضعیت کرونا در کشور

وزیر بهداشت اعلام کرد که مرحله کنترل بیماری کرونا عبور کرده و به سمت مهار کرونا در اک...

تا آخر اردیبهشت کرونا را مهار خواهیم کرد

سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان اعلام کرد انشالله تا آخر اردیبهشت ماه به مهار ویروس کرو...

روحانی: بنزین مورد نیاز مسافران را تامین کنید/جلوگیری از ازدحام در ورودی و خروجی شهرها

رئیس جمهور به وزیران بهداشت و نفت کشور برای اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دستورا...

سرلشکر سلامی با درخواست وزیر بهداشت موافقت کرد

سرلشکر سلامی با درخواست دکتر سعید نمکی مبنی بر ماموریت دو ماهه سردار سرتیپ دوم پاسدار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news