اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 01 آبان 1398
17 مرداد 1398 17 مرداد 1398
11:50 11:50

آماده نبودن بسیاری از مدارس سیل زده لرستان برای سال تحصیلی جدید

 به گفته مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، بسیاری از مدارس برای سال تحصیلی جدید آماده نمی‌شوند و باید به سمت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام پیش رفت تا برای اول مهرماه آماده شوند.

به گزارش سلام نو، رضا زینی‌وند مقدم در گردهمایی شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان که در خانه معلم برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر 145 هزار دانش‌آموز در 5204 مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان این‌که سیل امسال مشکلات زیادی را برای استان به وجود آورد و تمام زیرساخت‌های تخریب شدند که مدارس جزو آنهاست، ادامه داد: براساس آمارهای احصاء شده 10 هزار میلیارد ریال به لرستان خسارت وارد شده و این در حالی است که 1005 مدرسه کد تخریب خورده بودند، اما به دلیل کمبود فضا مجبور به استفاده از آنها بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان سرانه فضای آموزشی هر دانش‌آموز را در کشور هشت مترمربع عنوان کرد و با بیان این‌که این رقم در لرستان 5.5 مترمربع است، گفت: نیاز است این فضا را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین براثر سیل راه ارتباطی 1000 روستا قطع و تاسیسات زیربنایی بسیاری از بین رفت. همچنین 13 روستا در رودخانه کشگان محو شدند.

زینی‌وند مقدم از حضور 10 خیر برجسته کشور در استان خبر داد و گفت: با وجود این 10 خیر بازسازی‌ها شتاب گرفت و آنها 214 میلیارد ریال تعهد کردند.

وی خاطر نشان کرد: سهم عمرانی مدارس و آموزش و پرورش در استان 2.5 درصد است و این در حالی است که این رقم در کشور هشت درصد است که با تلاش‌های مکرر این رقم به شش درصد افزایش داده‌ایم.

وی تصریح کرد: بازسازی 216 مدرسه از 310 مدرسه آسیب دیده نهایی شده است و 41 طرح نیز به مرحله عقد قرارداد رفته است. برای بازسازی مدارس سیل‌زده 860 میلیارد ریال به لرستان اختصاص یافت که تاکنون 700 میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

در ادامه این جلسه مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان گفت: با اعتبارات قراردادی تعمیری و احداثی تاکنون 90 میلیارد تومان برای مدارس استان هزینه شده است.

حیدری اضافه کرد: قول دادیم 13 هزار و 735 کلاس را در استان استانداردسازی کنیم که در حال حاضر مدارسی که با سیستم گرمایشی استاندارد هستند 3918 مدرسه و مدارس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد 6982 مورد بوده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران با خسارت دیدگان سیل در جنوب شرق آسیا ابراز همدردی کرد

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از تلفات و خسارات سنگین سیل ...

واقعی؛ تقدیر و تشکر از گروه‌های مجاز موسیقی زنده

در اقدامی تازه ، رییس انجمن موسیقی لرستان اعلام کرد؛ طی مراسمی با حضور قشرهای مختلف ا...

سیل ۹ روستای سلماس را زیر آب برد+ عکس

‌به دنبال بارش شدید باران و تگرگ در روز شنبه 12 مرداد، 9 روستای شهرستان سلماس به علت ...

وضعیت مطلوب آبرسانی روستایی لرستان از زبان وزیر نیرو

وزیر نیرو در جریان سفر به استان لرستان و در الیگودرز افزود: از سال ۹۲ هر هفته ۳۲ روست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news