اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
18 مرداد 1398 18 مرداد 1398
09:14 09:14

اتهام آل‌خلیفه به ایران پس از نشست منامه

وزارت خارجه بحرین با صدور بیانیه ای به انتقادات سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از نشست منامه پاسخ داد.

آل‌خلیفه به انتقاد ایران از نشست منامه واکنش نشان داد

به گزارش سلام نو، وزارت خارجه بحرین، روز گذشته در بیانیه‌ای اتهامات بی‌اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد و از این کشور خواست تا «از تهدیدات و هرگونه اقدامی که به ایجاد تنش» در منطقه خلیج‌فارس منجر شود، دست بردارد.

این بیانیه در واکنش به اظهارات «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص برگزاری نشست‌هایی درباره امنیت دریانوردی در خلیج‌فارس به میزبانی منامه صادر شده است.

سید عباس موسوی روز پنجشنبه از دولت بحرین به دلیل برگزاری نشست‌های «مشکوک و تحریک‌آمیز » انتقاد و تأکید کرد که برگزاری این‌گونه نشست‌ها «اقدامی در جهت برهم زدن ثبات و امنیت و زمینه‌ساز مداخلات نیروهای فرامنطقه‌ای و رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج‌فارس است».

وزارت خارجه بحرین در واکنش مدعی شده است: «اظهارات این مقام ایرانی نشان‌دهنده قصد ایران «برای سنگ‌اندازی بر سر راه تلاش‌ها و ابتکار عمل‌هایی است که در راستای ایجاد ثبات، امنیت و آزادی کشتیرانی» در خلیج‌فارس و سراسر منطقه انجام می‌شوند.»

چهارشنبه هفته گذشته، نمایندگان آمریکا و چندین کشور اروپایی به دعوت انگلیس نشستی در بحرین برای تشکیل ائتلافی برای «تامین امنیت دریانوردی» در خلیج‌فارس برگزار کردند.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا دوشنبه هفته جاری با انتشار گزارشی پس از اشاره به آن که نمایندگان ۶۰ کشور، از جمله اعضای ناتو در قالب «گروه کاری ورشو» فوریه سال جاری نشستی پیرامون صلح و امنیت خاورمیانه برگزار کردند، خبر داد که قرار است در قالب همین گروه، نشست‌هایی جداگانه پیرامون موضوعات مختلف در برخی کشورها انجام شود، از جمله بحرین در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر،‌ دو ماه دیگر، میزبان نشست «امنیت دریایی و هوایی» خواهد بود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با ایرانیان نقض فاحش حقوق‌بشر است

عباس موسوی  سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه رفتار غیرقانونی و غیرانسانی مرزبان...

کره جنوبی اول نام خلیج فارس را یاد بگیرد بعد نیروی نظامی اعزام کند!

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ...

تذکر توییتری موسوی به امانوئل مکرون ! + عکس

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران واکنشی به استفاده مکرون رئیس جمهور فرانسه از...

عباس موسوی : عملکرد ناتو فقط ویرانی و جنگ به همراه داشته!

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اظهارات دبیرکل ناتو به این اظهارات خصمانه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news