اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
18 مرداد 1398 18 مرداد 1398
09:35 09:35

تأخیر در شروع لیگ دربی را از کیفیت انداخت

ایمان عالمی از پیشکسوتان تیم فوتبال استقلال گفت: تأخیرهای پی‌درپی در شروع لیگ باعث شده مربیان لیگ برتری دیگر بهانه‌ای برای نتایج ضعیف احتمالی تیمشان نتوانند بیاورند.

تأخیر در لیگ بهانه را از مربیان گرفت/ دربی باکیفیتی را نمی‌بینیم

به گزارش سلام نو، ایمان عالمی در خصوص تأخیر در شروع لیگ اظهار داشت: این موضوع را باید به فال نیک بگیریم زیرا برخی مربیان که بهانه داشتند دیر تمریناتشان را آغاز کرده‌اند، حالا دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای را برای نتایج ضعیف احتمالی خود ندارند چون لیگ با تأخیر زیادی آغاز خواهد شد.

وی تأکید کرد: تیم‌ها تا هفته چهارم و پنجم به شرایط آرمانی نخواهند رسید. البته آنها در طول دو ماه که تمریناتشان را انجام می‌دهند، توانسته‌اند شرایط خوبی پیدا کنند. به عنوان مثال، استقلال هم اردو رفته، بازی‌های تدارکاتی انجام داده و تمرینات منظمی را هم زیر نظر استراماچونی برگزار کرده بنابراین شرایط برای حضور لیگ مهیا است و استقلال می‌تواند شروعی پرقدرت داشته باشد.

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال در ادامه گفت: همه تیم‌ها حتی آنهایی که دیر تمرینات خود را شروع کرده‌اند، این روزها به دنبال بازی‌های تدارکاتی هستند تا از شرایط آرمانی به دور نباشند بنابراین اعتقاد دارم امسال می‌توانیم لیگ خوبی را شاهد باشیم اگرچه تأخیر زیادی در شروع آن به وجود آمده است.

عالمی در خصوص دیدار سنتی استقلال و پرسپولیس که در هفته چهارم برگزار می‌شود، افزود: در طول دهه اخیر، این اولین‌باری است که دربی در هفته چهارم برگزار می‌شود و آن حساسیت همیشگی را نخواهد داشت. تیم‌ها کیفیت بالایی ندارند و با توجه به اینکه تغییراتی هم در نفراتشان به وجود آمده، به اعتقاد من بازی حساس و سنگینی را شاهد نخواهیم بود البته دربی همیشه حساسیت‌های خاص خودش را دارد اما شرایط به گونه‌ای است که امتیازات تیم‌ها به یکدیگر نزدیک است و تیم‌ها به طور حتم بازی‌ خوبی را از خود ارائه نمی‌کنند البته شاید تیمی که برنده این بازی باشد در یک فرم ایده‌آل قرار بگیرد و روند خوبی را در لیگ ادامه بدهد.

وی درباره اینکه گفته شده است طبق قانون، حضور تماشاگران در دربی ۹۰ به ۱۰ خواهد شد، گفت: این یک قانون بوده که باید رعایت می‌شده اما تا به حال اجرا نشده و شاید در جام‌ حذفی که آن افتضاح به بار آمد سبب شد که این اتفاق رخ ندهد. البته بسیار اتفاق افتاده که میزبان هم از حضور تماشاگرانش نفع برده و هم ضرر کرده اما بعید می‌دانم بحث ۹۰ به ۱۰ در دو دربی لیگ نوزدهم رخ دهد.

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که لیگ برتر قرعه‌کشی شد اما زمان بازی‌ها مشخص نیست، گفت: متأسفانه این یک اتفاق بد است و تیم‌ها از این موضوع متضرر شده‌اند؛ امیدوارم هر چه زودتر زمان شروع بازی‌ها مشخص شود تا مربیان بدانند که برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی بیان کرد: استراماچونی کار سختی را در لیگ نوزدهم خواهد داشت، او اولین بازی خود را باید در خارج از تهران بازی کند اگرچه در یک دیدار تدارکاتی، چهار گل به ماشین‌سازی زده اما همیشه بازی تدارکاتی با بازی‌های لیگ متفاوت است. به هر حال اعتقاد دارم استراماچونی یک مربی بابرنامه است و از کشوری آمده که برنامه‌ریزی حرف اول را می‌زند اما او باید که لیگ ایران با ایتالیا تفاوت‌های بسیاری دارد بنابراین آرزو می‌کنم که او بتواند با کمک دستیارانش و بازی خوب بازیکنان موفق باشد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

لغو تمامی مسابقات فوتبال به دلیل آلودگی شدید هوا در استان تهران

با توجه به اطلاعیه استانداری تهران مبنی بر آلودگی شدید هوا سازمان لیگ فوتبال ایران دس...

علی دایی: نمی‌توانم با بعضی‌ها در این فوتبال کار کنم!

علی دایی می‌گوید دلیل دور بودنش از فوتبال این است که نمی‌تواند با هر کسی کار کند.

علیپور ساز جدایی از پرسپولیس می‌زند + عکس

عملکرد ضعیف علی علیپور مهاجم تیم پرسپولیس در بازی‌های اخیر باعث انتقاد از او شده اشت....

تراکتور قرارداد ۳ ساله با ویلیان کاسرس بست

ویلیان کاسرس میمبلا مهاجم ۲۷ ساله پرویی برای امضای قرارداد ۳ ساله خود با تراکتور راهی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news