اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
19 مرداد 1398 19 مرداد 1398
10:24 10:24

تخریب هتل آسمان شیراز تکذیب شد / مقاوم‌سازی هتل در دستور کار

بعد از آتش سوزی مهیب در هتل آسمان ،شایعات فراوانی مبنی بر تخریب این هتل شنیده شد تا اینکه  مالک هتل از عدم تخریب این سازه خبر داد.

هتل آسمان شیراز تخریب نمی‌شود/ مقاوم‌سازی در دستور کار

به گزارش سلام نو، هتل نیمه کاره آسمان شیراز از ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ مردادماه دچار حریق شد که با حضور گروه‌‌های آتش نشان، حریق اطفاء شد. اما به دلیل وضعیت نامساعد منطقه، دستور تخلیه ساختمان‌ها و هتل‌های اطراف محل آتش‌سوزی صادر و مسافران شش هتل خیابان رودکی در دیگر تاسیسات اقامتی اسکان یافتند.

سردار حبیبی (فرمانده انتظامی استان فارس) با اشاره به اینکه علت وقوع این حادثه انبار کردن بیش از ۲ هزار تشک در طبقه منفی ۲ این هتل و در کنار مواد قابل اشتعال بوده است، تصریح کرد: با توجه به احتمال بروز حوادث احتمالی، ساختمان و اماکن اطراف این هتل تخلیه شده‌اند و عملیات ایمن سازی آن توسط دستگاه‌های امدادی در حال اجرا است.

به گفته او؛ بر اثر وقوع این حادثه، ۸ نفر شامل ۲ نفر از عوامل آتش نشانی و ۶ نفر از کارگران ساختمان مصدوم شدند که ۶ نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا و ۲ نفر دیگر برای ادامه روند درمانی به بیمارستان انتقال داده شدند.

هرچند حسن سیادتان (رئیس جامعه هتلدارن فارس) بعدها عنوان کرد، با توجه به حجم آتش سوزی و حرارت امکان تخریب هتل آسمان وجود دارد، اما حمید سجادیان (مالک هتل آسمان) از تشکیل کمیته فنی با حضور سازمان‌های مختلف اعم از نظام مهندسی، شهرداری، کانون کارشناسی نظام مهندسی، استانداری، فرمانداری، دانشگاه شیراز، اداره کل راه و ترابری و ... خبر داد و به ایلنا گفت: تصمیماتی مبنی بر ساخت سازه نگهبان اطراف هتل گرفته شد.

به گفته سجادیان، با استفاده از این سازه نگهبان که قرار است در اسرع وقت ساخته شود، مقاوم سازی برای هتل آسمان انجام خواهد شد و تخریب درکار نخواهد بود. مقاوم سازی انجام و ساخت هتل آسمان ادامه خواهد داشت.

البته هتل آسمان شیراز پیش از این نیز بحث برانگیز شده بود چنانکه این هتل در حریم منظری ارگ کریمخانی شیراز قرار دارد و سازمان میراث فرهنگی خواهان کم شدن ارتفاع آن است. اما مالک این هتل در این خصوص گفت: با توجه به مجوزی که در دست دارم، حکم دیوان عدالت اداری را نیز در اختیار دارم و رای بر تایید مجوز داده شده. کار را ادامه خواهم داد و تعداد طبقات هتل کم نخواهد شد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

لزوم اجرای تصمیم سران قوا/آتش زدن بانک‌ها کار مردم نیست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در درس خارج فقه صبح امروز در واکنش به اتفاقات اخیر تاکید کردند...

انفجار هولناک در نقده

انفجاری مهیب در شهرستان نقده آذربایجان غربی رخ داده که از شدت آن گودالی بزرگ حفر شده ...

کاروانسرای ملاحسین در آتش سوخت/ آتش در کمین میراث قم

میراث‌فرهنگی کشور گرفتار آتش سوزی‌های مکرر شده است و این‌بار ۳ حجره از کاروانسرای ملا...

مفقود شدن ۴ کودک در پارک جنگلی نور

 مجتبی اکبری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد بعد از اطلاع پیدا کردن از گ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news