اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
19 مرداد 1398 19 مرداد 1398
16:25 16:25

ماجرای بازداشت نوشین جعفری چیست؟

در فضای مجازی به ویژه توییتر حدس و گمان زیادی در رابطه با این پرونده شده است با این حال هنوز ابعاد دقیق ماجرای بازداشت نوشین جعفری مشخص نشده و تا زمانی که مقامات قضایی کشور اظهار نظر رسمی در این باره نکنند نباید به حرف های چند کاربر توییتر استناد کرد.

سلام نو – سرویس سیاسی: دو روز پیش خبری منتشر شد که بسیاری از اهالی هنر را شوکه کرد. خبر این بود که نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر بازداشت شد. جرم هایی که برای نوشین جعفری مطرح است آن قدر سنگین است که ابهامات زیادی را برای بسیاری به وجود آورده است.

به گزارش سلام نو، نوشین جعفری که سابقه خبرنگاری در روزنامه اعتماد را دارد به گفته همکارانش همیشه آدم کم حاشیه ای بوده است. نوشین جعفری اگرچه سابقه کار خبری دارد اما همکارانش وی را به عنوان فردی که  سیاسی نیست و سالها است از فعالیت سیاسی دوری کرده می شناسند. به همین دلیل است که خبر بازداشت او باعث تعجب زیادی شده است.

از روز گذشته بسیاری از هنرمندان در فضای مجازی و به ویژه اینستاگرام عکس های نوشین جعفری و یا عکس های گرفته شده توسط این عکاس را در صفحات خود منتشر کرده اند و با این کار تلاش کرده اند به نوعی از نوشین جعفری حمایت کنند. هنوز مقامات قضایی نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداده اند اما اتهامات مربوط به این عکاس سینما و تئاتر بسیار سنگین است.

اکانت برانداز یار دبستانی در توییتر مدتی است با توهین به مقدسات و همچنین موضع گیری های سیاسی خلاف منافع ملی معروف شده است. حالا کاربران به اصطلاح ارزشی توییتر می گویند جعفری این اکانت را مدیریت می کرده است. اتهامی که باید منتظر اثبات آن توسط مدعیان بود. خواهر نوشین جعفری عکاس تئاتر و سینما که هفته پیش بازداشت شد ضمن اشاره به اینکه خواهرش هنوز تماسی با آنها نداشته است درباره‌  مسائل طرح شده در توییتر از سوی برخی افراد به انصاف نیوز گفته است: خواهرم هیچ ربطی به به اکانت «یار دبستانی» در توییتر ندارد.

روز گذشته در توییتر عکس برگه ای که ادعا می شد لوازم ضبط شده در زمان بازداشت این عکاس بوده منتشر شد که هنوز صحت و سقم آن مشخص نشده است. با این همه دوستان و همکاران او معتقدند ادعاهای مطرح شده همگی از اساس صحت ندارد. باشگاه خبرنگاران جوان البته این سند را اصیل می داند. هرچند برای اثبات آن ناچارا دست به دامن آمدنیوز شده است.

یکی از اتهاماتی که به نوشین جعفری وارد می شود ارتبط او با احمد باطبی است. خود باطبی این خبر را تکذیب کرده و اظهار کرده است نوشین جعفری را به واسطه پدرش می شناسد و او را مثل خواهرش می داند اما هیچ رابطه آشکار و پنهان سیاسی با او ندارد.

سید محمد حسینی، وزیر اسبق ارشاد نیز در توییت تندی نوشته است: ظاهرا هتاکی به #مقدسات_اسلامی توسط قلم به‌مزدان فعال در رسانه‌های اصلاحات پایانی ندارد و اصلاح طلبان غالبا به جای محکوم کردن این عناصر ضددین، درحمایت از آنها و مظلوم نمایی سینه چاک می‌دهند! و حالا نوبت #نوشین_جعفری همکار روزنامه اعتماد و اکانت معاند #یار_دبستانی است!

این موضع گیری حسینی باعث واکنش های زیادی شد به صورتی که احسان بداغی، روزنامه نگار در پاسخ به سید محمد حسینی نوشت: آقای حسینی! درباره بحث اینکه چه کسی قلم به مزد رسانه ای است فراوان می شود حرف زد اما قبل از آن لطف کنید و بگویید سند و مدرک شما برای ادعای ارتباط خانم جعفری به اکانت یار دبستانی چیست؟ خواهشا مدرکی که بر اساس آن این مساله را مطرح کرده اید، منتشر کنید.

در فضای مجازی به ویژه توییتر حدس و گمان زیادی در رابطه با این پرونده شده است با این حال هنوز ابعاد دقیق ماجرای بازداشت نوشین جعفری مشخص نشده و تا زمانی که مقامات قضایی کشور اظهار نظر رسمی در این باره نکنند نباید به حرف های چند کاربر توییتر استناد کرد. باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده اتهامات نوشین صادقی دقیقا چیست؟

.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news