اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
19 مرداد 1398 19 مرداد 1398
20:09 20:09

چرخ‌گوشت دست کارگر جوان را بلعید

رئیس سازمان آتش نشانی اراک خبر داد که دست یک کارگر هفده ساله رستوران به علت رعایت نگردن اصول ایمنی در چرخ گوشت صنعتی رفت 

به گزارش سلام نو، رئیس سازمان آتش نشانی اراک بیان کرد: یک کارگر 17 ساله درحالی که در آشپزخانه یک رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی دچار حادثه شد و دست وی در داخل چرخ گوشت فرو رفت.

آتش‌پاد دوم مسعود آقازیارتی گفت: ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اراک با دریافت خبر این حادثه بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه شماره یک و گروه امداد و نجات 103 این سازمان را در ساعت 12 ظهر روز جمعه 18 مرداد ماه به محل حادثه در یک رستوران در بلوار کربلا، بعد از دانشگاه پردیس اراک اعزام کرد.

وی با اشاره به اینکه شخصا در محل حادثه رفته حاضر و فرماندهی عملیات امداد و نجات را بر عهده داشتم، افزود: این پسر جوان در آشپزخانه رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان دست چپ وی به علت بی‌احتیاطی در داخل چرخ دنده‌های این دستگاه گیر کرده بود. آتش‌نشانان و نجات‌گران بلافاصله با استفاده از تجهیزات ویژه نجات با حساسیت و رعایت نکات ایمنی به صورت کاملا ایمن، گلویی چرخ گوشت را از بدنه اصلی دستگاه جدا کرده و این پسر جوان را درحالی که دستش داخل چرخ گوشت گرفتار شده بود برای انجام اقدامات بعدی و اعزام به بیمارستان در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک تصریح کرد: نجاتگران آتش‌نشانی در اتاق عمل بیمارستان تحت نظارت پزشکان متخصص، بعد از بیهوشی مصدوم، در عملیاتی حساس که حدود سه ساعت به طول انجامید، دست این پسر جوان را از میان چرخ گوشت آزاد کرده و وی را برای مداوا تحویل عوامل پزشکی بیمارستان دادند.

آقازیارتی با بیان اینکه متاسفانه در این حادثه انگشتان دست چپ این کارگر رستوران، دچار آسیب دیدگی شدید شد.

وی اضافه کرد: لازم است هنگام کار با این گونه دستگاه‌ها حتما موارد ایمنی را رعایت کرده و از استاندارد بودن چرخ گوشت اطمینان حاصل شود تا شاهد این گونه حوادث دلخراش نباشیم./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

چرخ‌گوشت صنعتی انگشتان پسر جوان را بلعید+ عکس ها

صبح امروز، ناامنی محیط کار باعث شد تا چهار انگشت یک پسر جوان 20 ساله در دستگاه چرخ‌ گ...

یکی از کارگران سقوط کرده به چاه فاضلاب در خوزستان فوت کرد

 مسئول آتش نشانی شهرداری شهرستان کارون اعلام کرد یکی از ۴ مصدوم حادثه لایروبی فاضلاب...

یک کارگر زیر آوار ساختمان در ظفر کشته شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی د در خصوص حادثه ریزش ساختمان در خیابان ظفر گفت که ی...

دست کارگر نوجوان داخل چرخ گوشت رفت +عکس ها حاوی صحنه دلخراش است

کارگر نوجوان یک رستوران هنگام کار با چرخ گوشت صنعنی دچار سانحه شد و دست چپ وی بر داخل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news