اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
20 مرداد 1398 20 مرداد 1398
11:52 11:52
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا اعلام کرد

رصد تردد نیروهای فرامنطقه‌ای به پایگاه‌های نظامی

دریادار دوم مجتبی محمدی، فرمانده منطقه یکم امامت نداجا بیان کرد جمهوری اسلامی ایران همواره  سعی کرده با پیام صلح و دوستی و لزوم امنیت منطقه همیشه بگوید منطقه شرق آسیا و اقیانوس هند منطقه امنی است و نیازی به حضور بیگانه برای حفظ امنیت ندارد.

به گزارش سلام نو، دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی در نشست خبری ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: از تلاش جامعه خبری که دوشادوش سربازان جمهوری اسلامی ایران در نیروی دریایی ارتش همواره حضور داشتند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره با پیام صلح و دوستی و لزوم امنیت منطقه همیشه سعی کرده بگوید منطقه شرق آسیا و اقیانوس هند منطقه امنی بوده و نیازی به حضور بیگانه برای حفظ امنیت در آن نیست، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز تلاش کرده ضمن حفظ اقتدار نظامی از قدرت بازدارندگی از هرگونه تجاوز استفاده کند.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح دارد، طبق سیاست‌های دفاعی و ارائه قدرت بازدارندگی و دفع هرگونه تهاجم و تعرض احتمالی از سوی بیگانگان است و اگر بتوانیم شعار صلح و دوستی و پیام توانمندی برقراری امنیت را به جهان ارسال کنیم گام مثبتی برای حفظ و ثبات امنیت در منطقه برداشته‌ایم.

دریادار دوم محمدی عنوان کرد: از سی‌ویک شهریور در آغاز هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح در سطح ملی در بندرعباس برگزار می‌شود، از تمامی ظرفیت‌های نیروهای مسلح برای نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی در این رژه استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه‌های مختلفی با محوریت سپاه پاسداران و بسیج در شهرستان‌های مختلف برگزار می‌شود، بازدید از خانواده شهدای دفاع مقدس، گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس در هرمزگان، مسابقات چاپ و نشر کتاب‌های دفاع مقدس، از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا افزود: در آذرماه هفته و روز نیروی دریایی را در پیش داریم و برنامه‌های آن را به اطلاع خواهیم رساند، در اوایل دی‌ ماه نیز رزمایش بین‌المللی کشورهای حاشیه اقیانوس هند را در بندرعباس تحت عنوان کشورهای تحت آیونز داریم، رئیس دبیرخانه آیونز به مدت دو سال امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش است.

دریادار دوم محمدی ادامه داد: مسابقات بین‌المللی قواصی ارتش‌های جهان در جزیره کیش در حال برگزاری است و این مسابقات نیز با محوریت کشور روسیه دو سال است در ایران برگزار می‌شود؛ برنامه‌ای برای برگزاری رزمایش مشترکی با روسیه داریم که تاریخ و جزئیات آن هنوز مشخص نشده است.

وی اضافه کرد: در دی‌ماه رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور را داریم که با شرکت نیروهای مختلف ارتش در سواحل مکران و دریای عمان برگزار می‌شود در بهمن‌ماه نیز برنامه‌های مناسبتی دهه فجر را خواهیم داشت.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا ادامه داد: روند اعزام ناوگروه‌ها همیشه ادامه دارند، در حال حاضر 63 مین ناوگروه ما در خلیج عدن به سر می‌برد و شهریور ماه ناوگروه 64 اعزام می‌شود.

دریادار دوم محمدی گفت: با توجه به اینکه یکی از مسئولیت‌های نیروهای مسلح پایش نیروهای فرامنطقه‌ای در اطراف جمهوری اسلامی ایران است؛ ما نیز به همراه سپاه پاسداران مسئولیت پایش نیروهای نظامی در آب‌های بین‌المللی را داریم و با استفاده از امکانات خود وضعیت آن‌ها را رصد می‌کنیم، با توجه به اینکه پس از انقلاب اسلامی حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس شروع شده و دارای پایگاه نظامی هستند تردد شناورها به پایگاه‌های نظامی و آرایش نظامی آن‌ها رصد و تحلیل می‌شود؛ در حال حاضر وضعیت تردد عادی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نسل جدید موشک‌های کروز و دریایی ارتش در اقیانوس هند موفقیت‌آمیز شلیک شد

  موشک‌های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند تولید وزارت دفاع توسط نیروی دریایی ارتش د...

تولیت آستان قدس رضوی شهادت دریادلان ناوچه کنارک را تسلیت گفت

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی شهادت جمعی از دریادلان ناوچه کن...

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شهادت دریادلان نیروی دریایی را تسلیت گفت

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی شهادت کارکنان نیروی دریایی ارتش را تس...

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان شهادت دریادلان نیروی دریایی ارتش را تسلیت گفت

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پیامی شهادت دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news