اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
20 مرداد 1398 20 مرداد 1398
13:25 13:25

پرداخت مطالبات بازنشستگان تا پایان سال

اعضای کانون‌های بازنشستگی صنعت فولاد سراسر کشور روز گذشته با سرپرست جدید صندوق بازنشستگی فولاد تشکیل جلسه داد. مباحث این جلسه پیرامون مسائل و مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد کشور بود.

مطالبات بازنشستگان از سال ۹۱ تاکنون تا پایان سال پرداخت می‌شود

به گزارش سلام نو، تعدادی از بازنشستگان صنعت فولاد گفتند: سیدعباس هاشمی منش (سرپرست  صندوق بازنشستگی فولاد) روز گذشته با اعضای کانون‌های بازنشستگی صنعت فولاد در محل صندوق  گردهم آمدند تا در نشستی پیرمون مسائل و مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد کشور پرداخته و در این ارتباط تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

به گفته یکی از کارگران بازنشسته صنعت فولاد؛ طبق مصوبات این جلسه قرارشد جهت جلوگیری از تشویش و استرس بازنشستگان حقوق ماهانه آنها در موعد مقرر در بازده زمانی و حداکثر قبل از دهم هر ماه پرداخت شود. در عین حال در خصوص  تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین نامه استخدامی فولاد که در تاریخ ۱۷ تیر ماه سال ۹۸ با دستور صریح جناب آقای حسین شریعتمداری (وزیر کار) در حاشیه درخواست کانون‌های فولادی و معدنی تصمیم گرفته شد که موضوع از طریق کمیته مشترک متشکل از کانون‌های فولادی و معدنی و مدیریت صندوق بازنشستگی و حداکثر تا پایان شهریور ماه  ۹۸ پیگیری و پس از اخذ مصوبات اجرایی گردد.

او گفت: همچنین در خصوص وصول مطالبات بازنشستگان (از سال ۹۱ تاکنون) تصمیم گرفته شد این مطالبات در اسرع وقت محاسبه و حداکثر تا پایان سال جاری پرداخت شود.

این کارگر بازنشسته با اشاره به مشکلات درمانی و بیمه‌ای بازنشستگان فولاد ازجمله بازنشستگان ذوب آهن اصفهان گفت: در جلسه مذکور مقرر شد مشکلات درمانی و بیمه‌ای تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ بر اساس آیین‌نامه استخدامی فولاد از طریق صندوق بازنشستگی پیگیری و حل و فصل شود. همچنین در بخش دیگری از این جلسه در خصوص نظارت کانون‌ها بر دارایی‌های صندوق تصمیم گرفته شد هرگونه تغییرات اعم از خرید و فروش اموال اطلاع‌رسانی شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

کمیته‌ای برای رسیدگی به مطالبات کارگران و بازنشستگان

رئیس شورای عالی هماهنگی تشکل کارگری مخابرات پیشنهاد داد کمیته‌ای متشکل از نمایندگان ت...

بیمه تکمیلی بازنشستگان از اول شهریور دو برابر می شود

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش 100 درصدی بیمه تکمیلی بازنشسته ها از ماه آخ...

آغاز ثبت‌نام بازنشستگان نمونه کشوری

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد بازنشستگان نمونه کشوری ۵ شهری...

بازنشستگان آخر تابستان پاداش می گیرند

بنا بر گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تا آخر شهریور ماه امسال وزارت آموزش و پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news