اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
20 مرداد 1398 20 مرداد 1398
13:25 13:25

پرداخت مطالبات بازنشستگان تا پایان سال

اعضای کانون‌های بازنشستگی صنعت فولاد سراسر کشور روز گذشته با سرپرست جدید صندوق بازنشستگی فولاد تشکیل جلسه داد. مباحث این جلسه پیرامون مسائل و مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد کشور بود.

مطالبات بازنشستگان از سال ۹۱ تاکنون تا پایان سال پرداخت می‌شود

به گزارش سلام نو، تعدادی از بازنشستگان صنعت فولاد گفتند: سیدعباس هاشمی منش (سرپرست  صندوق بازنشستگی فولاد) روز گذشته با اعضای کانون‌های بازنشستگی صنعت فولاد در محل صندوق  گردهم آمدند تا در نشستی پیرمون مسائل و مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد کشور پرداخته و در این ارتباط تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

به گفته یکی از کارگران بازنشسته صنعت فولاد؛ طبق مصوبات این جلسه قرارشد جهت جلوگیری از تشویش و استرس بازنشستگان حقوق ماهانه آنها در موعد مقرر در بازده زمانی و حداکثر قبل از دهم هر ماه پرداخت شود. در عین حال در خصوص  تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین نامه استخدامی فولاد که در تاریخ ۱۷ تیر ماه سال ۹۸ با دستور صریح جناب آقای حسین شریعتمداری (وزیر کار) در حاشیه درخواست کانون‌های فولادی و معدنی تصمیم گرفته شد که موضوع از طریق کمیته مشترک متشکل از کانون‌های فولادی و معدنی و مدیریت صندوق بازنشستگی و حداکثر تا پایان شهریور ماه  ۹۸ پیگیری و پس از اخذ مصوبات اجرایی گردد.

او گفت: همچنین در خصوص وصول مطالبات بازنشستگان (از سال ۹۱ تاکنون) تصمیم گرفته شد این مطالبات در اسرع وقت محاسبه و حداکثر تا پایان سال جاری پرداخت شود.

این کارگر بازنشسته با اشاره به مشکلات درمانی و بیمه‌ای بازنشستگان فولاد ازجمله بازنشستگان ذوب آهن اصفهان گفت: در جلسه مذکور مقرر شد مشکلات درمانی و بیمه‌ای تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ بر اساس آیین‌نامه استخدامی فولاد از طریق صندوق بازنشستگی پیگیری و حل و فصل شود. همچنین در بخش دیگری از این جلسه در خصوص نظارت کانون‌ها بر دارایی‌های صندوق تصمیم گرفته شد هرگونه تغییرات اعم از خرید و فروش اموال اطلاع‌رسانی شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

نارضایتی بازنشستگان از تعهدات بیمه ای

بازنشستگان کشوری که از سقف تعهدات و پوشش خدمات بیمه تکمیلی راضی نیست نگران قرداد جدید...

خبرنگاران، کارگران و بازنشستگان خانه‌دار می شوند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین مسک...

زمان پرداخت وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان

امین پورذاکری معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ازدواج 20 میلیونی فرز...

افزایش 15 درصدی تعهدات درمانی بیمه بازنشستگان

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی از افزایش حق بیمه و سقف تعهدات...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news