اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
20 مرداد 1398 20 مرداد 1398
16:45 16:45

پای ملکه انگلیس به بریگزیت کشیده شد

یک رسانه انگیسی از خشم ملکه انگلیس از اوضاع سیاسی بحرانی در بریتانیا خبر داد و نوشت: ملکه از توانایی سیاستمداران در حل و فصل موضوع بریگزیت ناامید شده است

ایرناhttps://www.irna.ir/news/83433706/
  • https://www.irna.ir/news/83433706/

  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

  • کد خبر 83433706

    1. جهان

    2. اروپا

بی کفایتی سیاستمداران خشم ملکه انگلیس را برانگیخت

به گزارش سلام نو، روزنامه انگلیس سان  در گزارشی به نقل از روزنامه ساندی تایمز در این زمینه فاش کرد: ملکه انگلیس در جلسه خصوصی از طبقه سیاسی کنونی و ناتوانی آنها برای اداره کشور ابراز ناامیدی کرده است.

بر اساس این گزارش، دیدگاه های ملکه انگلیس در این زمینه در حالی فاش شده که نمایندگان پارلمان انگلیس تهدید کرده اند که او را نیز مجبور به مداخله در بحران برگزیت خواهند کرد.

اظهارات منتسب به ملکه یکی از عجیب ترین اظهارات سیاسی وی است که در دوران سلطنت ۶۷ ساله خود مطرح کرده است  به ویژه این که مواضع او در خصوص فضای سیاسی کشور کمتر علنی می شود.

به نوشته سان، خانواده سلطنتی تاکنون از جانبداری در موضوع برگزیت خودداری کرده اند اما این اظهارات ابعاد جدیدی از مواضع انعطاف ناپذیر خانواده سلطنتی را برملا می کند.

بر اساس گزارش رسانه های انگلیسی، این اظهارات نشان از خشم شدید او از تبعات سیاسی مخرب همه پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی دارد که همچنان به اختلافات در کشور و اختلافات در پارلمان دامن می زند.

روزنامه میرور با استناد بر این افشاگری روزنامه ساندی تایمز نوشت: یک مقام سلطنتی که نامش فاش نشده مدعی است که ملکه از اوضاع کنونی کشور «واقعا ناراضی» و از «کیفیت» سیاستمداران انگلیسی خشمگین است.

منبع مذکورگفت، این ناامیدی ملکه با نزدیک شدن به موعد خروج بدون توافق در دوران نخست وزیری «بوریس جانسون» و تهدید نمایندگان پارلمان برای کشاندن پای او به موضوع برگزیت افزایش یافته است.

مقامات کاخ باکینگهام مقر خانواده سلطنتی در لندن هنوز درباره این ادعا اظهارنظر نکرده است.

ساندی تایمز نوشت: ملکه این اظهارات ادعایی را در یک نشست محرمانه به دنبال استعفای «دیوید کامرون» به دنبال همه پرسی سال ۲۰۱۶ مطرح کرده است اما یک مقام سلطنتی تاکید دارد که نارضایتی ملکه از آن زمان به بعد افزایش یافته است.

یک مقام ارشد دولتی که نامش فاش نشده گفت: خانواده سلطنتی تلاش می کنند این مساله را به شیوه ای که به موضع قدیمی و همیشگی ملکه خدشه ای وارد نکند، مدیریت کنند.

نگرانی ها در این زمینه به دنبال افزایش گمانه زنی ها درباره اقدام حزب کارگر و برخی از اعضای حزب محافظه کار برای درخواست رای عدم اعتماد به بوریس جانسون حین بازگشت نمایندگان پارلمان از تعطیلات تابستان در اوایل ماه سپتامبر مطرح شده است.

گفته می شود مشاوران ملکه در جلسات محرمانه اشاره کرده اند که اگر جانسون موفق به کسب رای اعتماد نشود، پارلمان باید درباره این که چه کسی دولت را تشکیل بدهد، تصمیم گیرنده باشد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ جرمی کوربین را نخست وزیر انگلیس می‌کند؟

سیر حوادث باعث شده تا رسانه‌های انگلیسی به نوعی از توطئه علیه سیستم مدیریتی بریتانیا ...

محبوبیت فزاینده محافظه کاران انگلیس در آستانه انتخابات!

متعاقب آنکه حزب اصلی حامی برگزیت اعلام کرد که در حوزه‌های متعلق به حزب بوریس جانسون د...

اجرایی نشدن بریگزیت بوریس جانسون را به عذرخواهی کشاند

نخست وزیر انگلیس از اعضای حزب محافظه‌ کار بابت اجرا نشدن برگزیت در موعد مقرر ۹ آبان ی...

کوربین بن‌بست بریگزیت را می شکند؟

روز سه‌شنبه، نخست وزیر انگلیس توانست موافقت اولیه پارلمان این کشور در مورد برگزاری ان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news