اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
21 مرداد 1398 21 مرداد 1398
08:38 08:38

چگونه از بد شکل شدن بالش ها جلوگیری کنیم

مطمئنا افراد بسیاری هستند که دوست دارند همیشه بالشی صاف و مرتب داشته باشند و دوست ندارند بر توده هایی سفت درون بالش به خواب بروند. توصیه های زیر بالش شما را راحت تر خواهد کرد.
چگونه مشکل مچاله شدن و توده ای شدن  بالش ها را رفع کنیم:

بالش های خود را هر روز تکان دهید وصاف کنید. با برطرف کردن مشکل توده بالش خود، در نهایت راحت بخوابید. کمی تعمیر بالش تأثیرات زیادی دارد، بنابراین صاف کردن بالش ها هر روز برای جلوگیری از بدشکل شدن آن ها مهم است.


چگونه بالش و محتویات آن را پر کنیم؟


طرفین بالش را از سمت های مخالف بکشید و سپس  این کار را در قسمت بالا و پایین انجام دهید تا مواد درون بالش و پرها به سمت وسط بروند.

چگونه بالش ها را صاف کنیم؟ آنها را در خشک کن قرار دهید. اگر نمی دانید که چند بار باید بالش های خود را عوض کنید، باید بدانید که بالش های خود را حداقل یکبار در ماه در خشک کن قرار دهید تا از بد شکل شدن و ایجاد توده در آنها جلوگیری شود.

بالش های بدشکل را درست کنید:

با توپ تنیس به آنها ضربه بزنید.
با ریختن آنها در خشک کن  یا با توپ تنیس توده های بالش ها  را از بین ببرید، توپ های تنیس توده ها را بیرون می کشند و بالش های شما را پر می کنند. ترفند توپ تنیس بسیار عالی است!

بد شکلی و توده ای شدن بالشها را رفع کنید:

آنها را خشک کرده و مرتباً  آن ها را در هوای آزاد قرار دهید. هوا می تواند کار کاملتری برای خشک کردن بالش انجام دهد و هنگامی که هوا آنها را خشک کرد، حتماً آنها را پر کنید و بعد از گذاشتن روی میز یا روی لباس، آنها را بچرخانید.

خلاص شدن از شر بدشکلی محتویات بالش: خارج کردن محتویات بالش
همیشه می توانید دوخت یک طرف یک بالش را برداشته، مقداری از مواد را برداشته و دوباره آن را در بالش تنظیم کنید. پس از اتمام کار پر کردن محتویات بالش، آن را تعویض کرده و بالش را بدوزید.

محتویات داخل بالش چیست؟
در بازار انواع بالش وجود دارد که محتویات آنها پر قو یا اردک  و یا پشم است. اما بعضی از افراد به بالشهای فوم روی آورده اند، در حالی که بسیاری از بالش ها  دیگر از پلی استر ابریشمی نرم و فشرده ساخته شده اند.بازیافت بالش و پرهای بالش

بالش ها قابل بازیافت نیستند و بیشتر فروشگاه های صرفه جو آنها را به دلایل بهداشتی نمی گیرند اما می توانید از  بالش های قدیمی خود به عنوان تخت خواب برای  سگ دوباره استفاده کنید. ایده های دیگر را در مورد بازیافت و استفاده مجدد از مواد در خانه نیز امتحان کنید. در غیر این صورت، باید بالش های قدیمی را در سطل زباله بریزید.


هر چند وقت یکبار باید بالش را عوض کنید


در خانه شما چیزهای زیادی وجود دارد که به اندازه کافی جایگزین نشده اند. خوشبختانه بالشها قابل شستشو هستند، گرچه آنها باید بیشتر از آنچه فکر می کنید در چرخه شستشو قرار گیرند.  بهترین روش بالش های ساخته شده از پر از طریق دوبار شستشو است، تا هرگونه صابون باقی مانده حذاز بین برود و چرخش آب را تا حد امکان بیرون می کشد. آنها را روی حرارت کم خشک کنید و خشک کن را  هر 20 دقیقه یکبار متوقف کنید تا بالش ها را پر کنید.


چگونه یک بالش را پر کنیم


می توانید فیبر پلی استر را بصورت آنلاین یا در فروشگاه های هنر و صنایع دستی پیدا کنید. هنگامی که آماده پر کردن بالش هستید، می بایست دوخت یک انتها  بالش را بردارید و همانطور که در بالش قرار داده اید، مواد را از هم جدا کنید تا از توده ای شدن آن جلوگیری شود.عمر یک بالش چقدر طول می کشد؟


بالش های ساخته شده از پر در صورت مراقبت صحیح می توانند تا 20 سال دوام بیاورند، این به معنای نگه داشتن آن در یک محافظ بالش  زیپ دار و یک جلد بالش است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news