اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
21 مرداد 1398 21 مرداد 1398
10:43 10:43

پولتان را در بازسازی خانه هدر ندهيد

زماني كه به فكر بازسازي خانه خود هستيد، به راحتي مي توان زياده روي كرد و پول خود را براي پروژه هاي بازسازي بی مورد صرف كرد كه واقعا ارزش صرف هزينه را ندارند. اگر انسان آینده نگر و مقتصدی هستید به توصیه های زیر نگاه کنید.

چه خانه ای قدیمی داشته باشید یا خانه ای تازه که قصد دارید آن را بازسازی کنید، باید بر آن نظرات داشته باشید. در ادامه چند مورد را اشاره می کنیم که جزو هزینه های الکی بازسازی خانه محسوب می شوند.

حذف دیوارها برای ایجاد فضای باز

برنامه های حذف دیوار به طور کلی خانه را تغییر می دهد و فضای خانه را بازتر می کند. ایمون لینچ، مدیر خدمات گارانتی در بازسازی خانه در فیلادلفیا، پنسیلوانیا می گوید: «یک سری ایراداتی در حذف دیوار ها وجود دارد که بیشتر صاحب خانه ها از آن بی خبر هستند. او در ادامه توضیح میدهد که  فضای داخلی خانه با همان دیوار ها شکل بخصوصی دارد و این دیوار بی دلیل در آن قسمت قرار نگرفته است. و ممکن است حکم یک ستون برای قسمتی از سقف باشد.»

ایجاد طبقه  جدید بدون برداشتن لایه ها اضافی

از آن جا که افزودن طبقه ی جدید بسیار گران است، شاید در نظر داشته باشید که بخشی از کار را خودتان انجام دهید، اما بعد از مدتی با مشکل مواجه خواهید شد. به علاوه اگر لایه ی اصلی سقف را برندارید، متوجه مشکلات زیر سقف نمی شوید، مثلا لکه های نرم چوبی را متوجه نمی شوید. همچنین اگر به طور کلی سقف  حذف شود، نصب و اضافه کردن لوله ها کار راحتی نخواهد بود. همچمین دیگر عاملی که باید توجه داشت افزودن طبقه جدیدی است که می تواند فشار بیش از توان خانه ایجاد کند، زیرا ممکن است طراحی خانه به گونه ای بوده باشد که تحمل وزن جدید را نداشته باشد.

بازسازی کلی آشپزخانه

هر تغییری در آشپزخانه وقت گیر، پر هزینه و پیچیده است. با این حال در بازسازی های اساسی آشپزخانه، این عوامل همگی حضور خواهند داشت.

کمی صبر کنید و کاربرد آشپزخانه را ارزیابی کنید. اگر هدف اصلی شما از بازسازی آشپزخانه افزایش قیمت فروش است باید توجه داشته باشید، بازسازی های اساسی آشپزخانه گاهی اوقات باعث جذابت خانه نمی شوند، این درحالی است که این بخش از خانه  اولین قسمتی است که مورد بررسی مشتری قرار میگیرد.

افزودن پنجره

نور طبیعی بر کیفیت خانه بسیار تاثیر گذار است. البته برای بازسازی از افزودن پنجره خودداری کنید و اگر خانه شما پنجره ندارد، اصلا به فکر افزودن پنجره ی جدید نباشید. این کار شما را با مشکلات زیادی مواجه می کند.

اولیت ظاهر خانه نسبت به کیفیت آن

اینکه مالکان خانه نسبت به آن احساس غرور داشته باشند، موضوعی طبیعی است. اما اغلب اوقات برای نوسازی خانه های خود پروژه هایی کم ارزش و پرهزینه را انتخاب می کنند که  ارزش کمتری دارند. به عبارت دیگر، کیفیت خانه را بالا نمی برند، افزودن اتاق های جدید می تواند هیجان انگیز باشد اما تاثیری روی کیفیت خانه نخواهد گذاشت.

بیشترین بخش در بازگشت سرمایه مربوط به جابه جایی های جانبی، تعمیر سقف خانه و رفع اشکالات فنی خانه است، چرا که خریداران باهوش به هیچ عنوان ظاهر خانه را نمیبینند.

اخبار مرتبط

icon news

6 روش افزایش ارزش خانه

خانه شما احتمالاً با ارزش ترین دارایی است که شما در اختیار دارید، بنابراین معقول است ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news