اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
20 مرداد 1398 20 مرداد 1398
22:54 22:54

رایزنی سخنگوی انصارالله با دستیار ظریف

سخنگوی انصارالله در دیدار با دستیار وزارت خارجه ایران درباره تحولات منطقه رایزنی کرد

ایرناhttps://www.irna.ir/news/83434213/
  • https://www.irna.ir/news/83434213/

  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲

  • کد خبر 83434213

    1. سیاست

    2. سیاست خارجی

دیدار سخنگوی انصارالله یمن با دستیار ظریف

تهران - ایرنا - محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است با علی اصغر خاجی دستیار وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و در خصوص آخرین تحولات یمن گفتگو و رایزنی کرد.

به گزارش روابط عمومی و سخنگویی وزارت امورخارجه ایران،  دستیار وزیر امورخارجه ایران در این دیدار با تاکید بر سیاست اصولی کشورمان مبنی بر راهکار سیاسی برای حل بحران های منطقه ای، به اعتقاد ایران به راهکار سیاسی بر مبنای گفتگوی یمنی - یمنی برای حل بحران یمن اشاره و با حمایت مجدد از توافقات استکهلم، از انصارالله به دلیل اجرای یک جانبه توافقات قدردانی و در مقابل از جامعه جهانی خواست فشارهای خود را به ائتلاف سعودی برای اجرای کامل تعهداتشان افزایش دهد.

خاجی به وضعیت فاجعه بار انسانی در یمن اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنان به تلاش های خود برای رفع محاصره آن کشور و ارسال کمک های انسانی به یمن ادامه می دهد.

عبدالسلام سخنگوی انصارالله نیز در این دیدار، ضمن تشکر از حمایت های سیاسی و انسانی جمهوری اسلامی ایران از کشور و مردم یمن گزارشی از روند اجرای توافقات استکهلم و چشم انداز آینده تحولات میدانی و سیاسی یمن ارائه کرد.

اخبار مرتبط

icon news

دیدار عبدالسلام با رهبر انقلاب

سخنگوی جنبش انصارالله به همراه هیئتی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کردند

دیدگاه خود را بنویسید

icon news