اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
09 دی 1397 09 دی 1397
13:55 13:55

ایران در برابر اجماع تمام قدرت ها ایستاده است

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: ایران برابر اجتماع همه قدرتهای بزرگ جهانی با صلابت و ایمان میٍ‌ایستد و از هیچ قدرتی شکست نمی‌خورد.

سردار سلامی: آمریکا امروز به زوال سیاسی و اقتصادی رسیده است

به گزارش سلام نو، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در نهمین سالگرد گرامیداشت 9 دی که صبح امروز در میدان امام حسین برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در تاریخ هر ملتی مقاطع و روزهایی وجود دارد که آن ملت در اوج شکوه و عظمت خود تاریخی جدید می‌سازند.

وی افزود: یوم‌الله به سبب الهی بودن آن جاودانه است. ملت بزرگ ایران در طول 40 سال انقلاب شکوهمند خویش، روزهای الهی برگزاری را آفریدند. حداقل می‌توان تا نهم آبان 88،  5 یوم‌الله را که ملت بزرگ ایران در آن آمریکا را شکست دادند، نام برد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  تصریح کرد: اولین آن 22 بهمن سال 57 بود که ملت ایران توانست ضربتی جبران ناپذیر بر سیاستهای آمریکا بزند و با سقوط شاه یک زلزله‌‌ای سیاسی بر پیکره استعمار وارد کند، همچنان زنجیره آن شکست‌های آمریکا و متحدانش را رنج می‌دهد. ملت ایران آمریکا را به زانو درآورد و اولین شکست آشکار آمریکا در جهان است. واقعه عظیم دیگر که برای اولین بار در تاریخ ملت ایران علیه آمریکا شد، اشغال جاسوس‌خانه آمریکا بود که تیر خلاصی به حضور سیاسی او و انقلاب بزرگتر از انقلاب اول نام گرفت. شجاعت ملت ایران برای جهان تحسین‌برانگیز شد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: وقتی نیروهای دلتای آمریکا در بیابانهای طبس با شن‌های روان و آتش سوختند این بار هم باز ایران اسلامی و قدرت الهی نشان داد که این کشور ظرفیت شکست دادن آمریکا را دارد. شکست بعدی پیروزی شگفت‌انگیز این ملت در جنگ جهانی نابرابر و با مدیریت سیاسی آمریکا برای بازگشت به تاریخ ایران بود که استخوان‌های استکبار شکسته شد.

وی افزود: ایران برابر اجتماع همه قدرتهای بزرگ جهانی با صلابت و ایمان میٍ‌ایستد و از هیچ قدرتی شکست نمی‌خورد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ادامه داد: یوم‌الله دیگری که به نام ملت ایران تحت رهبری رهبر عظیم‌الشان انقلاب؛ رهبر حکیم، رژف‌اندیش، دشمن‌ستیز و آگاه که مرکز تدبیر نظام و انقلاب است آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز در 9 دی باز هم ملت ایران مانند یک خورشید فروزان در سپهر افتخارات این ملت درخشید. در آن روز باشکوه و فراموش نشدنی، ملت ایران تاریخ جدیدی ساخت و با ائتلاف همه قدرتهای شیطانی که مصمم بودند از ظرفیت فتنه در آرزوهایشان نظام را به براندازی برسانند، ملت ایران آرزوی آنان را در گورستان بزرگ این سرزمین دفن کرد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: فتنه 88 نقطه تمرکز همه توطئه‌هایی بود که قدرتهای بزرگ برای سیطره مجدد بر این سرزمین کشیده بودند. این بار جنگ به خیابان کشیده شد و دشمن دنبال تسخیر قلب و ذهن مردم ایران بود و فکر می‌کرد، می‌تواند این ملت را از ارزشها، باورهایش و رهبری جدا کند.

وی افزود: فتنه‌گران زمینه بسیج جهانی علیه ملت را فراهم کردند. فتنه به تعبیر قرآن از قتل بزرگتر است. فتنه 88 از دفاع مقدس خطرناکتر و سهمگین‌تر بود؛ زیرا آنها تمام هویت، موجودیت؛ استقلال و آزادی ملت را نشانه گرفته بودند. آمده بودند به جای اینکه در راه انقلاب فدا شوند، عکس شهیدان عمل کردند و می‌خواستند آرمانها را به پای خود قربانی کنند. فتنه‌گران زمینه اشتهاآوری قدرتهای بزرگ برای تمرکز در این سرزمین را فراهم کردند و کاری کردند بر قلب آنها مرض بود طمع برای غلبه بر ملت ایران رشد و اشتهایشان تحریک شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  اظهار کرد: حادثه فتنه واقعیت بسیار مرموز و خطرناک بود که هزاران میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر زد. چهره نورانی مردمسالاری دینی نظام را و شیرینی انتخابات که در جهان رکورد زد را چنگ زدند. ملت ایران را در جهان تحقیر کردند و این تصور را به وجود آوردند که ثبات نظام متزلزل شده است. حالا درخواست می‌کنیم که آیا چیزی جز خیانت آشکار و محاربه با ملت بر جبین سران فتنه و اصحاب آنها شایسته است؟

وی تصریح کرد: 9 دی، روزی است که ملت ایران، ایران حقیقی را به عالم نمایان کرد.  9 دی تصویر زیبا از تجلی شکوه ملت شد. ملت ایران می‌دانست در تاریخ اگر ولی‌زمان را تنها بگذارد حادثه مسجد کوفه تکرار خواهد شد و امام حسن(ع)  در بین سپاه دشمن تنها می‌ماند و عاشورا تکرار می‌شود. اگر به موقع عمل نکند حادثه 28 مرداد تکرار خواهد شد. ملت ایران تجربیات و نگرشهای تاریخی خود را به صحنه آورد.

سردار سلامی  با بیان اینکه 9 دی تاریخ جدیدی است، خاطرنشان کرد: ملت ایران به قوت رهبر حکیم خود نشان داد در حوادث اگر استکبار یا دیگر دشمنان فتنه‌ای آغاز کنند؛ خاتمه دهنده آن ملت ایران خواهد بود و آن که شکست می‌خورد دشمن است. اگر تهدیدی علیه ملت ایران عملی کنند، ملت ایران آن تهدید را خاموش می‌کنند. اگر بخواهند تحریمی وارد کنند، ملت ایران پیروز است و این سنت الهی است و نور خدا هرگز در این سرزمین خاموش نمی‌شود.

وی گفت: ای خدای بزرگ شاهد باش ما هرگز امام را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت. ای خداوند شاهد باش ما پشت سر رهبر بزرگمان قله‌های بزرگ را به اذن تو فتح خواهیم کرد و ما را نصرت عطا کنم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ملت ایران توانست زخمهای ناشی از فتنه را ترمیم کند و تراز جهانی خود را تغییر داد. شکوفه‌ پیشرفت‌های بزرگ در این سرزمین دیده شد. امروز شما می‌بینید مقاومت‌های مردم ایران به کمک الهام‌بخش رهبرمان به سایر بلاد اسلامی، پاسخ داده است.

وی تاکید کرد: رهبر عزیز ما بزرگترین نقش را در طول این سختی‌ها و توطئه‌ها در هدایت این امت برعهده دارد و امواج فتنه را با سفینه نجات خود شکافت و شرح صدر داشت. خداوند برای اسلام و رهبر ما شرح صدر عنایت فرمود و او با الهام‌بخشی خود بذر آزادگی و ایمان را در ذهن و دلهای ما کاشت تا انقلاب، شجره مبارکی که شاخص‌های آن در اقصی نقاط عالم دیده می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه   ادامه داد: فتنه باعث تحریم اقتصادی بود. کسی که امروز مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، جان بولتون است اکنون گفته وقتی فتنه شکست خورد، نوبت تحریم است. ملت ایران همچنان از آن فتنه رنج می‌برند. امروز نفوذ منطقه‌ای بخش‌های مهمی از زمین را دربرگرفته که نه حضور مستقیم نظامی بلکه نفوذ آرمان‌ها و روح عدالت‌خواهی و استکبارستیزی و اندیشه‌های رهبر انقلاب که توانسته است، بخش‌های مهمی از جهان اسلام را از سیطره سیاسی قدرتهای بزرگ نجات دهد.

وی تاکید کرد: امروز از مرز موازنه علیه دشمن گذشته‌ایم و انتخاب گزینه نظامی مفهومی در ادبیات سیاسی دشمن نیست. گزینه نظامی مردود و باطل است. آمریکا امروز به زوال سیاسی، اقتصادی رسیده و این احساس و آرزو نیست، بلکه یک واقعیت است. بیشترین زوال عقل استراتژیک و پایان یافتن اندیشه و تدبیر راهبردی، در آمریکا است که منابع عظیم این کشور را در بیابانهای این منطقه هدر داده و بی‌هیچ دستاوردی مجبور به عقب‌نشینی می‌شود. ابهام و سرگردانی در همه سیاست‌های آمریکایی یک واقعیت آشکار است و آنها مجبورند عکس اهداف‌شان عمل کنند. برجام را امضا می‌کنند و خودشان از آن خارج می‌شوند؛ این یعنی سرگردانی.

سلامی افزود: در سوریه و عراق 7 تریلیون دلار اندازه صدها سال درآمد نفتی کشورها خرج می‌کنند، ولی مجبور می‌شوند که  عقب‌نشینی کنند. این واقعیت آشکاری است که امروز باعث کاهش شدید جایگاه سیاسی آمریکا شده است. آنها به رغم شکست‌ها همچنان بر ملت ایران تمرکز کرده و تحریم اقتصادی و عملیات روانی امروز قلب اصلی راهبردهای آنان است. مطمئن باشند این بار هم ملت ایران آنها را در این جنگ جدید شکست خواهد دارد. ملت ایران می‌داند مذاکره سیاست آنهاست هرگز در این سیاست با سیاست آنها بازی نمی‌کنیم و می‌دانند مذاکره شکننده وحدت ملی ماست. اگر دشمن به میدان مذاکره بیاید یعنی آنها به کاری که اشتیاق دارند، وارد می‌شوند و ما به کاری که اکراه داریم، مذاکره نابرابردر سطح تعامل است و ملت ایران در عرصه این نابرابری شرکت نمی‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی‌مان کمر تحریم را می‌شکنیم، خاطرنشان کرد: هر چه دشمن بیشتر تحریم می‌کند، تاثیرات آن کمتر می‌شود. همه تصور می‌کردند که سیزدهم آبان، روز اعلام تحریم‌های اقتصادی بود. زلزله اقتصادی رخ می‌دهد ولی شما به صحنه آمدید و آرامش بیشتری کشور را دربر گرفت.

وی تاکید کرد: ما از هر زمان دیگری قویتر، امن‌تر، آرمانهایمان مومن‌تر، به اطاعت از رهبر پایبند‌تر و از هر زمان دیگر امیدوارتریم. دشمن ناتوان است و قدرت انباشته ما برای شکست نخوردن بلکه برای پیروز شدن است. آمریکا شکست خوردن را آموخته و چیزی جز شأن او نیست./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ نه تنها برای ایران بلکه برای جهان رییس جمهوری غیر متعارف است

 محسن میردامادی فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ترامپ نه تنها برای ایران بلکه ...

ادعای ترامپ: یک پهباد ایرانی را ساقط کردیم

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در نشستی که با رسانه‌ها داشت مدعی شد یک ناو آمریکا یک...

پیام تسلیت سردار سلامی در پی درگذشت امیر ترکان

 فرمانده کل سپاه در  پیامی در گذشت امیر ترکان را تسلیت گفت.

رفتار آمریکا باعث اتحاد هرچه بیشتر جریان‌های سیاسی در ایران شده است

امروز نیز آمریکایی‌ها ادعا کردند که فروش نفت ایران را به صفر خواهند رساند و کشور ایرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news