اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
21 مرداد 1398 21 مرداد 1398
13:16 13:16

تمایل زیادشهروندان به خرید از جایگاه های عرضه دام بهداشتی

زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران ، استقبال شهروندان از جایگاه های عرضه بهداشتی دام را به دلیل اطمینان از سلامت دام های عرضه شده در این مراکز عنوان کرد.

دلیل استقبال شهروندان از جایگاه های عرضه دام بهداشتی

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: استقبال خوب شهروندان از جایگاه های عرضه بهداشتی دام به دلیل اطمینان از سلامت دام های عرضه شده در این مراکز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدر اعظم نوری در بازدید از جایگاه های عرضه بهداشتی دام،  با تاکید بر توجه به حفظ سلامت شهروندان و بهداشت محیط زیست شهری، افزود: احداث ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام و نظارت دامپزشکان و ناظران شرعی، نقش مهمی در پیشگیری از انتقال انواع بیماری های مشترک دام و انسان و حفظ محیط شهر و معابر شهری دارد.

وی گوشت را یکی از اقلام ضروری در سبد خرید خانوارها دانست و اظهار کرد: علاوه بر اطمینان خاطر شهروندان از سلامت دام های عرضه شده در این مراکز، خانواده ها می توانند با همکاری هم برای خرید و ذبح دام اقدام نمایند.

صدر اعظم نوری، قیمت مناسب دام در جایگاه های عرضه بهداشتی دام را دلیل دیگری بر استقبال شهروندان از این مراکز دانست و تصریح کرد: با این وجود، معاینه قبل و بعد از ذبح و پرداخت معادل ریالی تمام یا بخشی از لاشه ضبط شده به خریدار، در استقبال شهروندان از جایگاه های عرضه بهداشتی دام از اهمیت بیشتری برخوردار است.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر با اعلام اینکه هزینه پیشگیری، همیشه کمتر از هزینه درمان است، خاطرنشان کرد: تلاش سازمان مدیریت میادین در برپایی جایگاه های عرضه بهداشتی دام و نظارت دامپزشکان مستقر در این مراکز، موجب شده است تا تمام دام های عرضه شده سالم باشند و تا این لحظه فقط یک لاشه به دلیل بیماری به طور کامل ضبط شده است.

اخبار مرتبط

icon news

گود رها شده برج میلاد خطرآفرین است؟

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد پس از ۳بازدید از گود میلاد و ارائه سه برداشت ...

شهردار پایتخت به صحن شورای شهر تهران رفت

پیروز حناچی شهردار تهران امروز برای ارائه یک لایحه دو فوریتی به شورای شهر آمد.

تشریح جزئیات آتش سوزی در میدان حسن آباد

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران  جزئیات آتش سوزی در  میدان حسن آباد ر...

شاعران جدیدی که کوچه دار شدند

با تصویب شورای شهر نام تنی چند از شاعران معاصر روی برخی از کوچه ها و خیابان های شهر ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news