اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
21 مرداد 1398 21 مرداد 1398
16:54 16:54

هزاران نفر از عروسکهای غول پیکر در تپه سیلک دیدن کردند! +عکس

کاش‌انی ها برای دیدن عروسک های عظیم در جش‌نواره آیینی «تنها یک زمین داریم» به تپه های هزاران ساله سیلک شتافتند

مردم برای دیدن عروسک‌های غول‌پیکر به تپه هفت هزار ساله هجوم آوردند/ عکس

به گزارش سلام نو، شامگاه یک‌شنبه ۲۰ مرداد و پس از مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در خانه طباطبایی‌های کاشان، عروسک‌های غول‌پیکری که تصویرشان یادآور شخصیت‌های کهن ایرانی بود، در جوار تپه‌های هفت هزار ساله سیلک به اجرای نمایشی پرداختند که با استقبال کم‌نظیر مردم مواجه شد.

جمعیت زیادی پیش از ساعت ۲۲ به سایت موزه سیلک مراجعه‌ کرده بودند تا تماشاگر نمایش «تنها یک زمین داریم» در محوطه‌ای تاریخی باشند.

این اجرا با همراهی و هماهنگی پایگاه میراث فرهنگی کاشان و یگان حفاظت پایگاه انجام شد و برای میزبانی از تماشاگران، حدود یک هزار صندلی در محوطه سیلک چیده شده بود‌ اما تعداد حاضران در محوطه‌ چند صد نفر بیشتر بود و علاقه‌مندان زیادی، ایستاده نمایش را دیدند.

این نمایش عروسکی با همکاری کمپانی گراند پرسنل فرانسه آماده اجرا شده بود و به موضوع محیط زیست می‌پرداخت. عروسک‌های غول‌پیکر این اجرا که با کیفیت بالایی ساخته شده بودند، شخصیت‌های کهن ایرانی را نمایندگی می‌کردند.

نمایش «تنها یک زمین داریم»، با عروسک‌های غول‌پیکر در ایام جشنواره برای مخاطبان در تهران هم به اجرا گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند برای دیدن این اجرا از ۲۲ تا ۲۵ مرداد ساعت ۲۱ به محوطه تئاتر شهر بروند.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه خود را بنویسید

icon news