اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 06 خرداد 1398
09 دی 1397
15:21

جای شاکی و متهم عوض شد!

رییس پلیس فتا از عوض شدن جای شاکی و متهم در پلیس فتای یزد خبر داد و اظهار کرد: شهروندان درصورت مواجهه با هرگونه موارد خلاف قانونبه سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.
پلیس فتا

رییس پلیس عوض شدن جای شاکی و متهم در پلیس فتا یزدفتا یزد با اشاره به کشف یک پرونده اخاذی از طریق انتشار عکس‌های خصوصی در این استان گفت: شهروندان درصورت مواجهه با هرگونه موارد خلاف قانون می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir موضوع را به این پلیس اطلاع دهند.

به گزارش سلام نو، سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» با اشاره به اقدامات در دستور کار پلیس فتای یزد، اظهار کرد: خانمی ضمن مراجعه به این پلیس گفت با فردی در فضای مجازی ارتباط اینترنتی داشتم ولیکن اکنون او ضمن تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی‌ام، سعی در تخریب وجهه اجتماعی من دارد .

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع با اخذ دستور قضایی، فردی که زن جوان از وی اعلام شکایت داشت به این پلیس دعوت شد و مواجهه حضوری بین طرفین صورت گرفت که وی با ارائه مستندات، مدعی شده که حدود ۴۰ روز پیش، شاکی  چندین عکس خصوصی از خود برای من ارسال کرده و اخیرا با همدستی دو تن از دوستان خود با درخواست ۵۰ میلیون وجه نقد سعی بر اخاذی از من را داشته و تهدید نموده که اگر وجه در خواستی را پرداخت ننمایم دوستان خود را شاهد خواهد گرفت و از بنده با عنوان تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی شکایت خواهد کرد.

رییس پلیس فتا استان یزد گفت: در ابتدا خانمی که به عنوان شاکی در پلیس فتا حاضر شده بود ادعاها و مستندات مرد جوان را رد کرد ولیکن پس از بررسی مستندات ارائه شده طرفین با دستور قضایی، با وجود پاک نمودن اکانت تلگرام توسط خانم پس از ارسال عکس‌های خصوصی با بررسی‌های صورت گرفته و اقدامات فنی ادعاهای مرد جوان ثابت شد و جای شاکی و متهم عوض شد، با شواهد و مستندات بدست آمده خانمی که به عنوان شاکی وارد پلیس فتا شده بود، با اعتراف به بزه ارتکابی خود به عنوان متهم پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد .

سرهنگ ابوطالبی با بیان این که بارگذاری اطلاعات و تصاویر شخصی در فضای مجازی زمینه‌ای برای سوء استفاده افراد سودجو فراهم می‌آورد، تصریح کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که افراد سودجو در فضای مجازی همواره در کمین نشسته‌اند، پس جهت در امان ماندن از دام اینگونه افراد از بارگذاری اطلاعات و تصاویر شخصی در فضای مجازی خودداری کنید.

وی با توجه به پرونده مذکور خطاب به شهروندان ادامه داد: کاربران شبکه‌های اجتماعی باید بدانند که در فضای مجازی حریم خصوصی وجود نداشته و افراد سودجوی نیز به راحتی با آبرو و حتی زندگی مردم بازی می‌کنند و برای بدست آوردن حداقل پول یا برای سرگرمی، دست به هر اقدام غیر اخلاقی می‌زنند و در این بین افراد ساده لوح قبل از مراجعه به مراجع قضایی و پلیس سعی بر ارتباط با متهم و حل موضوع از طریق دادن باج دارند، در حالی که این امر علاوه بر حل نشدن موضوع، باعث اختلال در روند کشف موضوع و جری شدن متهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir موضوع را به این پلیس اطلاع دهند./ ایسنا

اخبار مرتبط

پایان فیشینگ با ضربه ای سنگین توسط پلیس

در پى ارجاع بیش از 100 فقره پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان خراسان رض...

اخاذی از طریق اپل آیدی

دارندگان  گوشی‌های آیفون حواسشان باشد چرا که این روزها اخاذی از اپل آیدی بسیار زیاد گ...

گفت‌وگو با فردی که معتادان را آتش می‌زد: برای خنده، آدم‌ها را به آتش می‌کشیدم

چندی قبل فیلمی منتشر شد که در آن مردی در یکی از بوستان‌ها با ریختن بنزین به روی معتا...

دیدگاه خود را بنویسید