اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
21 مرداد 1398 21 مرداد 1398
20:56 20:56

کوه‌نورد زن جوان در دماوند جان باخت!

حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی تایید کرد که یک کوه‌نورد زن جوان که در کوه دماوند گمشده بود جان خود را باخت و پیکرش به زودی به دامنه کوه منتقل می‌شود.

به گزارش سلام نو، حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیدا شدن پیکر زن کوهنورد، گفت: گروه امداد و نجات توانستند پیکر کوه‌نورد تهرانی به نام فرناز دولتخواه را در ارتفاع ۵۱۰۰ متری مسیر شمال‌شرقی دماوند پیدا کنند.

وی افزود: پیکر او در لبه یخچال عروسک‌ها در منطقه‌ای به شدت ریزشی یافت شد. این مکان همان مختصات جغرافیایی را دارد که از ابتدا مشخص شده بود ولی به علت پوشیده شدن با سنگ‌های ریزشی از دید مخفی بود.

مساعدیان در خصوص انتقال پیکر این زن کوه‌نورد، گفت: با توجه به ریزشی بودن شدید محل، پیدا شدن پیکر مرحوم فرناز دولتخواه و خطرات بیشتر برای امدادگران حاضر در منطقه، تیم‌های تخصصی امداد و نجات هلال احمر و بخش جست‌وجو و نجات فدراسیون کوه‌نوردی درصدد تنظیم پلان و برنامه فنی برای انتقال پیکر با کمترین ریسک خطر است و به امید خدا پیکر تا فردا به پایین کوه انتقال داده می‌شود.

وی در پایان افزود: ضمن تشکر و قدردانی از کلیه کوه‌نوردان داوطلب در امر جست‌وجو و نجات، درخواست می‌شود از حضور و اعزام به منطقه به دلیل پرخطر بودن و شلوغ شدن منطقه خودداری کنند.

اخبار مرتبط

icon news

"بانوان" رکوردداران کوهنوردی در جهان +عکس

طبق آخرین تحقیقات جهانی در رشته کوهنوردی رکورددار جوانترین و مسن‌ترین فرد در دست بانو...

جست‌وجو برای یافتن کوهنورد مفقود شده در دماوند

امروز صبح مجددا عملیات جستجوی کوهنورد مفقود شده در دماوند آغاز شد.اما به دلیل بارش بر...

کوهنورد ایرانی دومین قله بلند جهان را فتح کرد

حسین بهمنیار، کوهنورد کشورمان که برای فتح  دومین قله بلند جهان تمرین و فعالیت خود را ...

فور ی: آنتونیو ریس، ستاره سابق رئال مادرید در تصادف رانندگی کشته شد

باشگاه سویا تایید کرد خوزه آنتونیو ریس، ستاره سابق تیم ملی اسپانیا، آرسنال، رئال مادر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news