اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
09 دی 1397 09 دی 1397
17:25 17:25

دومین روز تجمع دانشجویان دانش آزاد پرحاشیه بود

ایا واقعا امروز رئیس دانشگاه دانشجویان را زیر گرفت، خبرها در این باره ضد و نقیض است.

به گزاش سلام نو ، پس از تجمع روز گذشته تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان این واحد دانشگاهی، صبح امروز نیز تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در محوطه واحد آموزشی خود تجمع دوباره‌ای را برگزار کردند.

در ادامه برگزاری این تجمع، عصر امروز دانشجویان با نشستن روی زمین و در مسیر حرکت اتوبوس‌های دانشگاه، مانع از حرکت آنها شدند.

در فیلمی که در فضای مجازی پس از این تجمع منتشر شده خودرویی سفیدرنگ که برخی مدعی بودند حامل رییس دانشگاه آزاد اسلامی است، در حال حرکت به سمت یکی از ساختمان های اداراری دانشگاه را نشان می‌دهد که با ممانعت تعدادی از دانشجویان برای ادامه مسیر روبرو می‌شود. در ادامه این فیلم، خودرو با ادامه حرکت خود باعث مصدومیت تعدادی از دانشجویان می‌شود.

این در حالیست که برخی دانشجویان در گفت‌وگو با ایسنا این موضوع را که خودرو حامل یکی از مسئولان دانشگاه بوده را تایید نمی‌کنند.

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر آن که حاضر نشدن مسئولان روز گذشته در جمع دانشجویان و عدم عذرخواهی آنها، دانشجویان را بیشتر عصبانی کرده است افزود: این که گفته می‌شود که وسیله نقلیه حامل رییس دانشگاه آزاد با دانشجویان برخورد کرده، با توجه به مدل ماشین رییس دانشگاه، نمی تواند صحت داشته باشد.

وی با بیان این که برخی مشکلات از دیروز پیش آمده و آن هم این که تجمع دانشجویان به مسائل سیاسی ربط پیدا کرده است، گفت: امروز برخی را دیدم که کارت دانشجویی دانشجویان را گرفته و با آنها صبحت می‌کردند. این در حالی است که دیروز افرادی به صورت هدایت شده در جمع دانشجویان شعارهای غیر مرتبط می‌دادند.

وی ادامه داد: این مساله که روز گذشته که مسئولان در جمع دانشجویان حاضر نشده‌اند خشم دانشجویان را برانگیخته،  اما امروز جمعیت کمتری از دانشجویان در دانشگاه حاضر شده اند.

این دانشجو افزود: مطالبات دانشجویان ساده و پیش پا افتاده است و به این خاطر تحصن خود را در سکوت برگزار کرده‌اند تا مطالبات آنها به مسائل سیاسی ارتباط داده نشود.

وی در رابطه با حاشیه‌های امروز این دانشگاه توضیح داد: امروز عده‌ کمتری از دانشجویان در محل بلوک آموزشی تحصن کرده و مانع از عبور ومرور ماشین ها شده‌اند در حالی که برخی از دانشجویان اسامی ده نفر را که مورد تایید همگان نیست به آنها نشان داده و مدعی شدند این افراد قرار است به نمایندگی دانشجویان با مسئولان صبحت کنند.

وی با اشاره به این که شورای صنفی این دانشگاه از سال ۸۸ تاکنون تشکیل نشده است، گفت: برخی از دانشجویان نیز در محل ساختمان علوم انسانی منتظر حاضر شدن مسعودی رئیس علوم و تحقیقات در جمع دانشجویان بودند در حالی که حراست دانشگاه مدام آمدن این مسئول را به تعویق می انداخت.

این دانشجو اظهار کرد: همچنین گفته می‌شود که جلسات متعددی در دانشگاه برپا می‌شود اما ما از نتیجه آنها اطلاعی نداریم همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که دانشجویان ماشین حجت الاسلام منتظری دادستان کل را در هنگام برگشت از جلسات متوقف کرده و ایشان با پای پیاده از دانشگاه خارج شده‌اند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تعطیلی «بیمارستان ایرانیان دبی»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان ایرانیان دبی به...

بیانیه 12 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد درباره فجایع واحد علوم و تحقیقات

12 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد در نامه ای خطاب به مسئولان این دانشگاه خواستار پاسخگئویی...

وزیر علوم: از روز اول حادثه دانشگاه آزاد بدون هیچ تبلیغی پیگر کار بودم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در اولین اظهار نظر رسمی خود در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس و...

رییس قوه قضاییه: علاوه بر پیگیری حادثه دانشگاه آزاد باید از تکرار این حوادث جلوگیری کرد

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حوادث دانشگاه آزاد گفت: کسانی که کوتاهی کرده اند و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news