اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
08:51 08:51
رئیس اتاق بازرگانی اعلام کرد:

استقبال بخش خصوصی از مصوبه حذف ۴ صفر / مردم تومان را بیشتر از ریال قبول دارند

«مسعود خوانساری» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه صفرهای زیاد در پول ملی حسابداری را با مشکل روبرو کرده است گفت : مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی به شرط اصلاح ساختار اقتصادی مورد استقبال بخش خصوصی است.

ایرناhttps://www.irna.ir/news/83434961/
  • https://www.irna.ir/news/83434961/

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

  • کد خبر 83434961

    1. اقتصاد

    2. بازرگانی

بخش خصوصی از مصوبه حذف ۴ صفر استقبال می کند

به گزارش سلام نو،«مسعود خوانساری» روز سه شنبه در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اظهار داشت:  براساس ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌ها، بخشودگی جرایم مالیاتی بر عهده سازمان امور مالیاتی است و با پیگیری اتاق تهران و معاون اول رئیس جمهور سازمان امور مالیاتی،

۱۰۰ درصد بخشودگی برای تمام افرادی که تا تاریخ مشخصی بدهی‌شان را پرداخت کرده ­‌اند، در نظر گرفته شده است.

وی پیرامون مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی افزود: این مصوبه می‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد، زیرا، اکنون  ریال مطرح نیست و بیشتر تومان مطرح می‌ شود و این مساله محاسبات را مشکل ساخته است.

خوانساری ضمن تاکید بر لزوم اصلاح ساختار اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: چنانچه قرار باشد تورم های بالای ۳۰ درصد داشته باشیم، بعد از چند سال مجدد صفرهایی به پول اضافه می‌­شود و باردیگر باید چند صفر حذف شوند.

رئیس اتاق تهران اضافه کرد: تمام روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران مخالف استمرار ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند، زیرا این ارز بستر رانت و فساد را در اقتصاد کشور ایجاد کرده، زیرا همه افراد نمی‌­توانند از این ارز ستفاده کنند و باعث بی عدالتی شده و از طرف دیگر چون سیستم توزیع درستی در

کشور حاکم نیست، اقلامی که با ارز دولتی وارد می شود، با همان قیمت دست مصرف­‌ کننده نمی ­رسد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی خواستار قطع سریع ارز ۴۲۰۰ تومانی است و چنانچه قرار است دولت به اقشار آسیب پذیر کمک کند،  راه آن تداوم پرداخت یارانه  نقدی است.

خوانساری گفت: موضوع ممنوع ساختن صادرات کالاها برخلاف قانون است، درحالی که در قانون صادرات و واردات، ممنوعیت مشروبات الکی، اسلحه و مواد مخدر تصریح شده است و واردات و صادرات بقیه کالاها را می‌ توان با اعمال تعرفه کنترل کرد، اما در هفته‌های گذشته صادرات کالاهایی ممنوع و سپس آزاد شده که این امر به صادرات و تولید کشور لطمه وارد می سازد.

وی اضافه کرد:  انتظار می رود چنانچه دولت می‌خواهد صادرات کالایی را به هر دلیل ممنوع سازد، این موضوع در سطح دولت و سران قوا مطرح شود و این طور نباشد که هر وزارتخانه صادرات کالایی را ممنوع و یا آزاد کند.

خوانساری خاطرنشان کرد: امروز در کشور بگونه ای سیاست‌ گذاری می‌ شود که همه به نا چار به خطا می افتند و نمونه آن را در خرید سکه، خرید ارز ۴۲۰۰ تومانی و ... مشاهده شد.

رئیس اتاق تهران درباره تحریم وزیر امور خارجه کشورمان هم گفت: ظریف شخصیت، منطق و زبان قدرتمندی دارد که نه تنها داخل کشور مورد استقبال است، بلکه در دیپلماسی جهانی هم موفق عمل کرده، او با مصاحبه‌هایش توانست افکار عمومی را علیه آمریکا و به نفع ایران تغییر دهد و همین امر

موجب شد تا آمریکا نتواند وی  را تحمل کند، بخش خصوصی همواره قدردان زحمات اوست./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ارز 4200 تومانی دست از سر ما برنمی‌دارد

در شرایطی که غالب کارشناسان مصیبت هایی که تاکنون ارز 4200 تومانی برای کشور به وجود آو...

خزاعی دبیرکل کمیته ایرانی ICC شد

غلامحسین شافهی در حکمی محمد خزاعی، سفیر و نماینده دائم پیشین ایران را به دبیرکلی کمیت...

بورس دوای درد نقدینگی است؟

مهران بیات، مشاور بازرگانی اتاق بازرگانی اهواز روز پنجشنبه در حاشیه کمیسیون سرمایه گذ...

خانه تکانی در اتاق ایران و چین/ عسگراولادی رفت ، حریری رئیس شد

اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین امروز شاهد تغییرات اساسی بود. مجیدرضا حریری به عنوا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news