اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
08:51 08:51
رئیس اتاق بازرگانی اعلام کرد:

استقبال بخش خصوصی از مصوبه حذف ۴ صفر / مردم تومان را بیشتر از ریال قبول دارند

«مسعود خوانساری» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه صفرهای زیاد در پول ملی حسابداری را با مشکل روبرو کرده است گفت : مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی به شرط اصلاح ساختار اقتصادی مورد استقبال بخش خصوصی است.

ایرناhttps://www.irna.ir/news/83434961/
  • https://www.irna.ir/news/83434961/

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

  • کد خبر 83434961

    1. اقتصاد

    2. بازرگانی

بخش خصوصی از مصوبه حذف ۴ صفر استقبال می کند

به گزارش سلام نو،«مسعود خوانساری» روز سه شنبه در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اظهار داشت:  براساس ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌ها، بخشودگی جرایم مالیاتی بر عهده سازمان امور مالیاتی است و با پیگیری اتاق تهران و معاون اول رئیس جمهور سازمان امور مالیاتی،

۱۰۰ درصد بخشودگی برای تمام افرادی که تا تاریخ مشخصی بدهی‌شان را پرداخت کرده ­‌اند، در نظر گرفته شده است.

وی پیرامون مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی افزود: این مصوبه می‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد، زیرا، اکنون  ریال مطرح نیست و بیشتر تومان مطرح می‌ شود و این مساله محاسبات را مشکل ساخته است.

خوانساری ضمن تاکید بر لزوم اصلاح ساختار اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: چنانچه قرار باشد تورم های بالای ۳۰ درصد داشته باشیم، بعد از چند سال مجدد صفرهایی به پول اضافه می‌­شود و باردیگر باید چند صفر حذف شوند.

رئیس اتاق تهران اضافه کرد: تمام روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران مخالف استمرار ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند، زیرا این ارز بستر رانت و فساد را در اقتصاد کشور ایجاد کرده، زیرا همه افراد نمی‌­توانند از این ارز ستفاده کنند و باعث بی عدالتی شده و از طرف دیگر چون سیستم توزیع درستی در

کشور حاکم نیست، اقلامی که با ارز دولتی وارد می شود، با همان قیمت دست مصرف­‌ کننده نمی ­رسد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی خواستار قطع سریع ارز ۴۲۰۰ تومانی است و چنانچه قرار است دولت به اقشار آسیب پذیر کمک کند،  راه آن تداوم پرداخت یارانه  نقدی است.

خوانساری گفت: موضوع ممنوع ساختن صادرات کالاها برخلاف قانون است، درحالی که در قانون صادرات و واردات، ممنوعیت مشروبات الکی، اسلحه و مواد مخدر تصریح شده است و واردات و صادرات بقیه کالاها را می‌ توان با اعمال تعرفه کنترل کرد، اما در هفته‌های گذشته صادرات کالاهایی ممنوع و سپس آزاد شده که این امر به صادرات و تولید کشور لطمه وارد می سازد.

وی اضافه کرد:  انتظار می رود چنانچه دولت می‌خواهد صادرات کالایی را به هر دلیل ممنوع سازد، این موضوع در سطح دولت و سران قوا مطرح شود و این طور نباشد که هر وزارتخانه صادرات کالایی را ممنوع و یا آزاد کند.

خوانساری خاطرنشان کرد: امروز در کشور بگونه ای سیاست‌ گذاری می‌ شود که همه به نا چار به خطا می افتند و نمونه آن را در خرید سکه، خرید ارز ۴۲۰۰ تومانی و ... مشاهده شد.

رئیس اتاق تهران درباره تحریم وزیر امور خارجه کشورمان هم گفت: ظریف شخصیت، منطق و زبان قدرتمندی دارد که نه تنها داخل کشور مورد استقبال است، بلکه در دیپلماسی جهانی هم موفق عمل کرده، او با مصاحبه‌هایش توانست افکار عمومی را علیه آمریکا و به نفع ایران تغییر دهد و همین امر

موجب شد تا آمریکا نتواند وی  را تحمل کند، بخش خصوصی همواره قدردان زحمات اوست./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

مردم قدرت خرید دفتر مشق را هم ندارند / ۲ برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر

محمودرضا صنعتکار رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور گفت: افزایش قیمت دلار و محصو...

حذف4 صفر هیچ دردی از اقتصاد دوا نمی‌کند

یک اقتصاددان گفت: حذف 4صفر هیچ مشکل اساسی اقتصاد کشور از جمله تورم، قدرت خرید مردم، ا...

حذف ۴ صفر از پول ملی راهکار موثری است؟

عباس آرگون عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: نمی‌توان به طرح حذف چهار صفر از پول ملی نگاهی...

اتاق بازرگانی: دولت شکاف میان ارز نیمایی و آزاد را پر کند

اتاق بازرگانی با ضدور بیانیه ای خطاب به دولت خواهان حذف ارز 4200 تومانی و حرکت در راس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news