اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
09:20 09:20

ترافیک پایتخت را فلج کرده است / مناطقی از تهران قفل شدند

 مردم در مناطق ۳، ۱۰ و ۶ به نسبت سایر مناطق، کم‌ترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله‌شان دارند و ترافیک به عاملی آزار دهنده برایشان تبدیل شده است.

ساکنان کدام مناطق تهران از وضعیت ترافیک ناراضی ترند 

به گزارش سلام نو، به تازگی گزارشی از ارزیابی کیفیت زندگی در کلان شهر تهران توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منتشر شده که در بخشی از آن به موضوع رضایت وضعیت ترافیکی محله پرداخته شده است.

در این پیمایش  از شهروندان خواسته شده تا رضایت خود را از وضعیت ترافیک در محله‌شان اعلام کنند. بر اساس اظهارنظر شهروندان کم ترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق شمالی و مرکزی تهران وجود دارد و ساکنان مناطق ۳، ۱۰ و ۶ کم ترین رضایت از وضعیت ترافیک در محله خود را اعلام کرده اند.

در مقابل از نظر شهروندان بیشترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق ۲۲، ۲۱ و ۲۰ بوده است.

در بین محله های تهران شهروندان ساکن زعفرانیه اوین، کاووسیه، محمودیه و سلیمانی- تیموری کمترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله شان اعلام کرده اند و بیشترین رضایت در محلات المپیک، غزالی (منطقه ۱۲)، نفت و کوهسار وجود دارد.

کدام مناطق تهران جای پارک خودرو پیدا می شود

در بخش دیگری از اطلس کیفیت زندگی شهر تهران به موضوع رضایت از جای پارک خودرو در محله پرداخته شده که بر اساس اطلاعات منتشر شده، ساکنان محلات غربی پایتخت معتقدند در محله شان راحت تر جای پارک پیدا می شود اما مناطق مرکزی و شمالی در این خصوص نارضایتی بالایی دارند.

بر اساس این اطلاعات رضایت کلی شهروندان تهرانی در خصوص پیدا کردن جای پارک پایین است اما با این وجود بیشترین رضایتمندی مربوط به مناطق ۲۲، ۲۱ و ۲۰ است و کمترین رضایت نیز در مناطق ۱۰، ۷ و ۳ اعلام شده است.

دهکده المپیک، دانشگاه شریف در منطقه ۲۲ و سپهر با بیشترین نمره رضایت و محله های کاووسیه، داوودیه، شمیران نو، امانیه و زعفرانیه کمترین رضایت را به دست آورده اند.

پیاده روهای کدام محله های تهران نمره قبولی گرفتند

رضایت از کیفیت پیاده رو ها در محلات نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در این پیمایش به آن پرداخته شده است.

رضایت کلی شهروندان تهرانی در این بخش کمتر از متوسط است.

ساکنان مناطق ۱۶، ۲۲ و ۲۰ بالاترین میزان رضایت را داشته و ساکنان منطقه های ۱۰،   ۳ و ۱ نیز کمترین رضایت را ابراز کرده اند.

در میان محله های شهرتهران، دانشگاه شریف، ارم، دریا، علی آباد جنوبی و بعثت بیشترین نمره را از جهت رضایت شهروندان از کیفیت پیاده رو به دست آورده اند و کمترین میزان رضایت نیز در محله های سلیمانی-تیموری، امامزاده قاسم، داوودیه، ولی آباد و زعفرانیه گزارش شده است./مهر

اخبار مرتبط

icon news

تهران میزبان اتوبوس‌های برقی‌ شد

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت : اتوبوس‌های برقی اول برای منطقه 12 در نظر گرفته ش...

ادعای عجیب سازمان ترافیک شهرداری تهران ؛ کاهش 14 درصدی ترافیک پایتخت با اجرای طرح جدید!

یوسف حجت جانشین رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد افزایش ترافیک با...

تعطیلات باز جاده‌های شمال را قفل کرد

 سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا  آخرین وضعیت راه های ک...

کشتار ترحم آمیز سگ ها در همه جای دنیا هست +فیلم

مشاور محیط زیست شهرداری تهران درباره کشتار سگ ها در تهران اعلام کرد که این عمل در همه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news