اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
09:29 09:29

مرغداران مسئول گرانی مرغ معرفی شدند

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اعلام کرد که افزایش قیمت و گرانی مرغ از طرف مرغداران است و آنها مرغ را در بازار به قیمت کیلویی ۱۵ هزار تومان عرضه می‌کنند. در حالی که قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

گوشت مرغ

به گزارش سلام نو، مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: قیمت مرغ تا به امروز روند کاهشی به خود نگرفته و تنها از چند روز گذشته، قیمت‌ها ثبات پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: در حال حاضر مرغ با قیمت مصوب، در میدان بهمن کیلویی ۱۲ هزار تومان به واحدهای توزیعی عرضه می‌شود و واحدهای فروش سطح شهر هر کیلو از این مرغ را به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از مرغداران، مرغ را به قیمت مصوب کیلویی ۸۵۰۰ تومان عرضه نمی‌کنند و قیمت عرضه آن‌ها در حدود کیلویی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که این محصول در نهایت در بازار به قیمت کیلویی ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی با بیان اینکه گرانی مرغ از سوی مرغداران است، اظهار کرد: مرغداران مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب عرضه می‌کنند و واحدهایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می‌کنند، از سوی بازرسان اصناف و تعزیرات با جریمه مواجه می‌شوند و برخلاف رویه همیشگی اصناف که فاکتور خرید ملاک گران‌فروشی است؛ در زمینه قیمت مرغ، ملاک قیمت مصوب است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطرنشان کرد: تأمین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود و واحدهایی که مرغ را به قیمت مصوب دریافت می‌کنند، باید به قیمت مصوب آن را عرضه کنند.

به گزارش ایسنا، از اواخر ماه گذشته قیمت مصوب مرغ به کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت با این حال برخی از واحدهای خرده‌فروشی سطح شهر از قیمت‌های مصوب پیروی نمی‌کنند به‌گونه‌ای که این محصول را به طور میانگین کیلویی ۱۵ هزار تومان عرضه می‌کنند و مرتکب گران‌فروشی می‌شوند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برخورد قاطع سازمان حمایت با گران‌فروشی بلیت هواپیما

 معاون وزیر صمت با اعلام  ورود سازمان حمایت به گرانفروشی بلیت هواپیما و صدور حکم برای...

مرغ ۱۴.۵۰۰ تومان شد

 عضو هیات مدیره کانون مرغ داران گوشتی گفت : قیمت مرغ کیلویی بین ۱۴ تا ۱۴.۵ هزار تومان...

چرا مرغ گران شد؟

عضو اتحادیه مرغداران دلایل عمده گرانی مرغ را افزایش تلفات، بیماری نیوکاسل، و گرما اعل...

چرا مرغ کمی گران شد

ورود به فصل گرما و برخی تغییرات در روند پرورش مرغ باعث گرانی این محصول در تابستان می‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news