اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 24 مهر 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
09:55 09:55

دستگیری نامادری معتاد کودک‌آزار در اسلامشهر

به گفته مدیرکل بهزیستی استان تهران، برای نامادری کودک‌آزار در اسلامشهر از طریق مقامات قضایی و دادسرا زمینه جلب و بازداشت وی فراهم شده است.

نامادری معتاد عامل کودک‌آزاری در اسلامشهر

به گزارش سلام نو، داریوش بیات‌نژاد با بیان اینکه در روز ۱۷ مرداد حدود ساعت ۱۲:۴۵ ماموران اورژانس اجتماعی با گزارشی از طرف همسایه‌های خانه‌ای در اسلامشهر، عازم محل شدند، گفت: همسایگان خانه مذکور با توجه به سر و صداها و نشانه‌های آزار و اذیت کودکان با اورژانس اجتماعی تماس گرفته بودند و ماموران اورژانس در کمتر از ۱۵ دقیقه در محل حاضر شدند.

وی با بیان اینکه ماموران اورژانس اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی و حکم قضایی، برای رسیدگی به وضعیت کودک‌آزاری صورت گرفته در محل حاضر شدند، اظهار کرد: با بررسی‌های صورت گرفته دو کودک به نام‌های مریم ۸ ساله و مهدی ۱۲ ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند که زمینه برای خروج آنها از منزل فراهم شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه این دختر ۸ ساله با توجه به شدت آزارهای روحی و جسمی ابتدا به بیمارستان اسلامشهر منتقل شد، تصریح کرد: پسرک ۱۲ ساله نیز  به یک مرکز قرنطینه برای انجام اقدامات لازم و مراقبت انتقال پیدا کرد. با توجه به اینکه این دختر از نقاط مختلف بدن مورد آزار و اذیت قرار گرفته و از ناحیه فک، نیاز به عمل جراحی دارد، برای انجام اقدامات مقتضی به بیمارستان طبی کودکان در تهران منقل شد.

بیات‌نژاد با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته این آزار و اذیت‌ها از سوی نامادری این کودکان اتفاق افتاده است، توضیح داد: پدر این کودکان به دلیل خرید و فروش مواد مخدر در زندانی است. مادر این کودکان نیز که پیش از این نیز طلاق گرفته و ازدواج مجدد کرده بود، در  قم و دور از این کودکان زندگی می‌کند.

وی با بیان اینکه با همکاران سازمان بهزیستی در قم تلاش شد تا با مادر این کودکان ارتباط برقرار شود، افزود: در صورت احراز شرایط مناسب مادر جهت مراقبت از فرزندان، از طریق مقام قضایی تلاش می‌کنیم تا حضانت فرزندان را به این مادر انتقال دهیم. با توجه به اینکه این دو کودک در شرایط بسیار سخت جسمی و روانی قرار داشتند، همکاران سازمان بهزیستی به سرعت اقدامات روانشناسی و مشاوره را در خصوص این کودکان آغاز کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه تا قبل از اثبات صلاحیت مادر برای حضانت، این کودکان در سرپرستی سازمان بهزیستی باقی می‌مانند، ادامه داد: در صورتی که ماموران اورژانس اجتماعی کشور در اسرع وقت اقدامات لازم را صورت نمی‌دادند، ممکن بود تا سرنوشت تلخی در انتظار این کودکان باشد. با توجه به اینکه نامادری مذکور دچار اعتیاد و اختلال روانی نیز بود، از طریق مقامات قضایی و دادسرا زمینه جلب و بازداشت وی نیز فراهم شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بیکاری سالمندان کمتر از جوانان است!

محمد نفریه، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در خصوص اشتغال سالمندان گفت: بیکاری در...

رها کردن نوزاد یک روزه در خیابان!

سعادت سواری رییس اداره بهزیستی ایذه گفت: نوزادی که در صبح متولد شده بود، ظهر توسط شهر...

تهرانی‌ها روزانه چند میلیارد پول به متکدیان می‌دهند؟

سرپرست امور مجلس سازمان بهزیستی کشور خبر عجیبی داده که براساس آن توسط شهروندان تهرانی...

اعلام مخالفت شورای شهر با واگذاری 11 ساختمان بهاران به بهزیستی

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران احتمال واگذاری 11 ساختمان «بهاران» توسط شهرداری به به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news