اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
11:17 11:17

صدرنشینی سامسونگ در بازار موبایل اروپا در 2019

40 درصد از سهم خرید موبایل در اروپا متعلق به سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2019 است. این در حالی است که رقبای اصلی شرکت کره ای حتی به نصف این رقم نیز دست نیافته اند.

به گزارش سلام نو، شرکت تحلیل بازار Canalys غول تکنولوژی کره به لطف استقبال بسیار خوب از نسل جدید میان رده هایش یعنی سری گلکسی A طی سه ماهه دوم 2019 بیش از 18.3 میلیون دستگاه تلفن هوشمند فروخته است. این رقم برای مدت مشابه سال قبل 15.3 میلیون بود.

هواوی هم با وجود دردسرهایی که ترامپ و دولت آمریکا برایش درست کرده، توانسته در جایگاه دوم این جدول قرار بگیرد. این شرکت چینی در بازه زمانی فوق 8.5 میلیون دستگاه موبایل را روانه بازار اروپا کرده و 18.8 درصد از این بازار را در اختیار گرفته، که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 16 درصدی را نشان می دهد.

طبق آمار Canalys اپل طی سه ماهه دوم 2019 توانسته 1.8 میلیون دستگاه آیفون XR را در اروپا بفروشد، اما به جایگاهی بهتر از ردیف سوم دست نیافته است. سهم اپل از بازار اروپا در سال گذشته حدود سه برابر شیائومی بود، اما اکنون می بینیم که شیائومی با فاصله کم اپل را تعقیب می کند. این شرکت محبوب چینی بالاترین رشد سالیانه را در جدول Canalys داشته و 9.6 درصد از بازار اروپا را در اختیار گرفته است.

بر اساس اطلاعات موجود، گلکسی A50 با فروش 3.2 میلیونی محبوب ترین گوشی بازار اروپا لقب گرفته و بعد از آن هم گلکسی A40 با فروش 2.2 میلیونی قرار دارد. جالب اینکه طی سه ماهه دوم 2019 مجموع فروش گلکسی A10، گلکسی A20e، گلکسی A40 و گلکسی A50 از فروش کل تمام برندهای دیگر بیشتر بوده است.

گفتنیست رشد قابل توجه سامسونگ در بازار اروپا در حالی رقم خورده که مجموع فروش تلفن همراه در قاره سبز نسبت به سال قبل تفاوتی نکرده است. / دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

آب های نانو، جایگزین قرص های ویتامین می‌شوند

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، موفق به تولید آب ویتامین شده است که این آب حاوی ویتامین و...

قاچاقچی بیشتر به فکر مردم هستند / پاسپورت مسافران برای ثبت گوشی اجاره می‌شود

پاساژهای موبایل این روزها خالی است، مردم دنبال خرید نیستند و فروشندگان به کار خودشان ...

تفرقه بین هوادران اپل بر سر ۵G

پشتیبانی نکردن آیفون‌های جدید از شبکه ۵G باعث شده تا هواداران پروپاقرص اپل با یکدیگر ...

عرضه گوشی خوش‌قیمت هواوی با دوربین حرفه‌ای+عکس

شرکت هواوی گوشی  Y9 2019 را با چهار دوربین به بازار عرضه کرده که با توجه به امکاناتش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news