اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
14:18 14:18

وقتی عاشق خودتان می شوید این 6 اتفاق برای شما می افتد

زمانی که ضربان قلبتان سریع تر از همیشه می شود، گونه هایتان سرخ می شوند و هیجان زده اید این احساس عشق نامیده می شود.  شاید عشق چیزی شبیه به فیلم های رمانتیک هندی است.

عشق احساس شگفت انگیزی است، شما می دانید شخصی را در کنار خود دارید که می توانید هر روز، هر دقیقه و هر ثانیه حرف ها و احساسات خود را با او در میان بگذارید. اما داشتن یک رابطه احساسی کمی پیچیده است. شما باید به تک تک مواردی که شریک زندگیتان به آن علاقمند است توجه کنید.

بنابراین قبل از اینکه شخص دیگری را دوست داشته باشید وهزارن وعده به او بدهید، ابتدا عاشق خودتان باشید. وقتی عاشق خودتان باشید، متوجه خواهید شد که هیچکس غیر از شما نمی تواند اینگونه دوستتان داشته باشد.

فهرست چیزهایی که وقتی عاشق خودتان می شوید برایتان اتفاق می افتد از این قرار است:

  1. شناخت و آگاهی

عاشق شدن اتفاق خوشایندی است. اما عاشق خودتان شدن خوشایندتر است. بعد از عشق ورزی به خودتان متوجه خواهید شد که اگر برایتان ازدواج پیش نیامده، برای خوشبختی نیاز به هیچ رابطه رمانتیکی ندارید. خوشبختی شما چیزی است که از قلب شما ناشی می شود.

  1. خوشگذرانی

داشتن رابطه عاشقانه با دیگران دشوار است زیرا شریک عاطفی شما همیشه انتظار دارد شما فقط با او وقت بگذرانید و با او باشید. درحالیکه اگر از لحاظ احساسی به کسی وابسته نباشید، می توانید وقت بیشتری را با دوستان خود سپری کنید و با افراد جدیدی آشنا شوید.

  1. ارج نهادن به خود

وقتی عاشق خودتان می شوید، یاد می گیرید که ارزش خود را بدانید. یاد میگیرید که یک گوهر گرانبها هستید و هیچکس حق ندارد به شما توهین کند یا به شما نشان دهد از آنها کمتر هستید. شما برای خودتان و افکارتان ارزش قائل می شوید و خودتان را دوست می دارید.

  1. اعتماد به نفس داشتن

شما به جای آنچه دیگران از شما می خواهند، به خود واقعی تان نزدیک می شوید. می خندید، می پرید و به چیزهایی که دوست دارید لبخند می زنید. خود واقعی تان می شوید و این خود باعث افزایش اعتماد به نفس و راحتی شما می شود.

  1. مثبت اندیشی

وقتی عاشق خودتان می شوید، ارزش خودتان و تمام کارها و ایده های خود را می دانید. اینکار برایتان مثبت اندیشی به ارمغان می آورد و به شما انگیزه می دهد تا با شور و اشتیاق زیادی زندگی کنید.

  1. سختکوشی و تلاش

عاشق خود بودن احساس شگفت انگیزی است و شما متوجه می شوید آنچه در واقع از زندگی به آن احتیاج دارید چیست و به جای اینکه کل روز را یکجا بنشینید و منتظر باشید به شما خدمت رسانی کنند، برای رسیدن به خواسته های خود سخت تلاش می کنید.

وقتی عاشق خودتان می شوید، دوست داشتن خودتان برایتان جذاب می شود زیرا باعث خوشبختی و لذت بیشتر زندگی شما می شود. البته این کار بسیار دشوار است و باید برای آن تلاش کنید.

اخبار مرتبط

icon news

پنج عبارت که فرد ضد اجتماعی برای از بین بردن اعتماد به نفس شما استفاده می کند!

"من هرگز كسی را نكشته ام، اما مطمئناً خواسته ام این کار را انجام دهم. من ممکن است یک ...

به خودتان اهمیت دهید

اهمیت دادن به خودتان، خودخواهی محسوب نمی شود. شما ارزش آن را دارید که مراقب خودتان با...

اعتماد به نفس در کودکان

اعتماد به نفس یکی از ویژگی هایی است که برخی از کودکان از آن برخوردار هستند و در مقابل...

شش روش برای داشتن عزت نفس

عزت نفس یکی از ویژگی های مثبت است که از لحاظ روانشناسی به آن بسیار اهمیت داده می شود ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news